Magánszemélyek közötti kölcsön


Grave7 # 2015.05.23. 11:18

Nem a végrehajtótól kell kérni végrehajtást, hanem amikor jogerős a fizetési meghagyás, az azt kiállító közjegyzőnél kell benyújtani a végrehajtási kérelmet. Ezután fog a végrehajtóhoz kerülni az ügy.

Sherlock # 2015.05.23. 10:30

Fizetési meghagyást tudsz kérni egy közjegyzőnél, ha annak ellentmond, akkor perben bizonyítod hogy kölcsönadtad, ő meg azt, hogy mennyit fizetett vissza. Ha nincs ellentmondás, akkor az illetékes végrehajtótól kéred a végrehajtást és ő megpróbálja behajtani. Ha van jövedelme vagy vagyona, akkor jó eséllyel megtérül.

feri20 # 2015.05.23. 09:32

Kedves Fórumozok!
Segítségre van szükségem.
2012.októberben kölcsönadtam 1 millió 700 ezer forintot.(rokonnak)
Nekem le volt kötve a pénzem 8%-os kamatra,és azt mondta,hogy ő is fizet annyit.
2 évet vártam,nem szóltam de most kellene a pénzem de csak 150 ezret kaptam vissza.
Úgy volt,hogy házat akar venni de nem volt tehermentes és azt kellett lefizetni ,hogy megkapja az állami támogatást. De se pénz se ház.
Mindig a hitegetés megy és ebből már elegem van.
Írtunk egy papírt de nem tudom az mire elég.kivettem a pénzt a bankból és kaptam egy elismervényt,arra a hátuljára írtuk meg h ennyi összeget átadtam ekkor..és ennyi.
Röviden tömören ennyi.
Tudok valamit csinálni?
Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.31. 20:57

Nem végrendelet ez.

JTJLM # 2015.03.29. 19:26

Kedves Fórumozók!
Kölcsönadtam egy ismerősömnek, a visszafizetés 2 hónapja volt esedékes, de megkereséseimre nem reagál.
Kintlévőségkezelő cégektől is kértem árajánlatot. Egyikük azt állítja, a sikerdíj az adóson jogszerűen követelhető. Ez igaz?
A sikerdíjak általában 20 % vagy e feletti értékek. Tényleg lehet ezt követelni?
(2 tanúval aláírt szerződés van a kölcsönről.)

ObudaFan # 2015.03.29. 17:15

Igen, nincs jelentősége a címnek, ha a tartalom megfelelő és egyértelmű.

ObudaFan # 2015.03.24. 15:52

Azért egy sms üzenet nagyon nem azzal a bizonyító erővel bír, mint egy saját kezű tatozás-elismerés. Egy sms esetén felmerül, hogy nem férhetett-e valaki más is a telefonjához, vagy hogy biztosan az az üzenet lett-e elküldve, ami a te telefonodon ki van mentve.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.23. 10:56

A kérdés úgy helyes, hogy mióta nem. :)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.23. 10:44

1959.

gerbera317 # 2015.03.22. 14:59

Kétszerese? Mióta?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.22. 08:12

http://www.mnb.hu/…at_alakulasa

2,1%-nak a kétszerese törvényszerű.

gerbera317 # 2015.03.21. 18:42

Nem érted? Ha megállapodtatok kamatról, akkor annyit kérhetsz. Ha késedelmi kamatról is megállapodtatok, akkor azt is hozzácsaphatod.
De valószínűleg nem állapodtatok meg (különben nem kérdeznéd), úgyhogy ilyenkor csak a törvényes késedelmi kamatot kérheted.

ObudaFan # 2015.03.20. 16:07

Amennyien megállapodtok, legfeljebb a bíróság mérsékeli, ha túlzott mértékű. A jegybanki alapkamat kétszereséig meglehetősen valószínű, hogy nem túlzott mértékű.

ObudaFan # 2015.03.12. 20:27

A pervesztesre. Arra meg egy aláírt kölcsönszerződéssel jó esélyed van, hogy az te legyél.

ocsike890104 # 2015.03.11. 19:07

Ha elindítja a fizetési meghagyàsos eljàràst a kölcségeket ö àllja vagy ràm terhelik?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.11. 18:16

tud.

ocsike890104 # 2015.03.11. 13:13

Tisztelt jogiforum! Olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy 2 évvel ezelött egy volt főnököm és köztem köttetett egy kölcsönadási szerződés. Sajnos nem álltam valami jól anyagilag és ami munkabér járt volna még nekem azaz 60000 Ft ezt a főnököm arra hivatkozva hogy nem fizették öt se ki nem volta hajlandó kifizetni de kölcsönként ideadta attól függetlenül hogy az még járt volna nekem. A szerződés papírra vetette de nem hivatalos nyomtatvány formájában. szerződő felek határidő meg tanu is van de követelés biztosítására betétkönyvet nem állítpott ki és másolatot sem kaptam. Tud ennek ellenére polgári pert vagy fizetési meghagyásos eljárást indítani. Előre is köszönöm Kiss Péter

Dr.Attika # 2014.10.01. 08:21

Ügyvédhez érdemes fordulnia.

Asztallap # 2014.10.01. 07:41

Kérdésem: a lenti kölcsönügyben érdemes rendőrséghez fordulnom csalás vagy sikkasztás gyanúja miatt?

Magánszemélynek adtam kölcsön egy nagyobb összeget, egy vállalkozás indításához szükséges ingatlan vásárlására (a kölcsön célját rögzítettük a szerződésben). Az ingatlant nem vette meg, a pénzt nem adta vissza arra hivatkozva, hogy az végül is nem előleg, hanem foglaló volt, de mivel nem tudta előteremteni időre a többit, az elúszott. A vállalkozás sem indult el. Kértem, bizonyítsa, hogy a pénzt valóban a foglalóra költötte, de ezt mindenféle indokokkal elutasítja. Azóta sem fizet (másfél év). Fizetési meghagyás megvolt (Svájcban), de "nincs semmije", ezt tehát nem volt eredményes. Közben megtudtam ezt-azt az illetőről, szóval erősen gyanús, hogy az a bizonyos ingatlan dolog kamu volt.

A szerződést Magyarországon kötöttük, de az illető Svájcban él (tudom, hol). Ilyenkor Svájcban vagy Magyarországon érdemes feljelenteni? Svájcban volt a fizetési meghagyásos dolog, az ottani bíróság elfogadta a magyar szerződést, őt pedig be-magáncsődölte (ott van ilyen intézmény. Sajnos...)

Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2014.08.26. 08:01

Az örökösök csak az örökrészük erejéig felelnek a hagyatéki tartozásokért. Annak, hogy csalás áldozata lettél, legfeljebb akkor lenne jelentősége, ha lenne valaki más, aki magában a csalásban részt vett és akitől a követelésed behajtható.

larryking # 2014.08.26. 06:42

Üdvözletem!

Olyan problémám lenne, hogy 1,5 éve kölcsön adtam egy nagyobb összeget egy fodrászat kialakításához 1 évre, a kölcsönről szerződés készült, melyben a kölcsönvevő vállalta, hogy 4 egyenlő részben, de legkésőbb 1 éven belül vissza fizeti. Nem fizetett egy fillért sem, a fodrászatot eladták, csak hitegetett, ügyvédhez fordultam, jelenleg a közjegyzői felszólításnál járunk, de a kölcsönvevő a tegnapi napon elhalálozott. A családtagok hallani sem akarnak a szerződésről, azt állítják nem tudnak fizetni. A kölcsönvevővel folytatott levelezés során fény derült, hogy esélye nem lett volna vissza adni a pénzt. Mindent el raktam, illetve a családtagokkal folytatott levelezésem is meg van. Kérdésem, hogy mit tehetek az ügyben, mert eddig azt az információt kaptam, hogy semmit. Mivel ha nincs mit örökölni a családtagoknak akkor a követelésem is érvényét veszti. A másik kérdésem, hogy lehet e peres eljárást indítani a családtagok ellen, ha valahogy bebizonyosodik, hogy tudatos csalás áldozata lettem, teszem azt, az illető szánt szándékkal hallgatta el, hogy halálos beteg és esélytelen a fedezet. Tudom, morbid dolog, és nem akarok kegyelet sértő lenni, de nagyon becsapva érzem magam, illetve a családom megbomlását okozta ez a kölcsön.

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!

ObudaFan # 2013.08.02. 09:18

idegeskedés miatti kártérítés kérhető-e ilyen esetben?

Esélytelen.

ObudaFan # 2013.08.02. 09:17

(A közjegyzői díjon felül a követelt összeg 3%-át illetékbélyegben kell leróni majd.)

Maga a 3% a díj és többféleképpen le lehet róni, de bélyegen pont nem.

Zöldövezeti11 # 2013.08.02. 06:16

monalisa1 !
3 éve a lakásvételi mustrák során ráakadtam olyan ingatlanra amin 30 milla jelzálog volt.
A kégli jó ha ért 15 -16 millát !
Jutányosan árulták 14 ért !

monalisa1 # 2013.08.01. 22:14

Minden felmerülő költséget köteles lesz megtéríteni.