osztatlan közös erdő - megbízási szerződés


Quercus # 2020.07.20. 18:21
drbjozsef # 2019.03.26. 11:52

kergerece,

előveszed a hagyatéki végzést, megnézed benne, mennyire volt értékelve az eladott föld akkor, amikor megörökölted. Na ezt kivonod a mostani eladási árból, és ha az pozitív (többért adtad el), akkor a különbözet 15%-át befizeted adóként - és persze az adóbevallásban bevallod.

kergerece # 2019.03.26. 10:46

2017-ben örököltem apám után egy darab erdőt,ezt 2018-ban eladtam.Érdeklődnék hogy mennyi szja. kell utánna fizetni.

paxia # 2018.09.02. 07:22

nonolet : ObudaFan: fecoshark

A piaci ár az, amit a vevő megfizet. Ha tehát valaki tesz
egy ajánlatot, azt szerződésileg megtámasztja, akkor
az a piaci ár.

A helyi oligarchák, ha ezt az ára sokallják, akkor
spekulatív módon járnak el. Ez abból vezethető le,
hogy egy magasabb négyzetméterár megjelenése a
környéken, az össze környéki terület értékét növeli,
tehát az oligarcháékét IS. Tehát a szerződés
megtámadása ebből az aspektusból értelmezhetetlen,
hacsak nem az a cél, hogy ők maguk ÉRTÉKE ALATT
vásároljanak földet az eladótól.

Életszerűen ismerve az ilyen helyzeteket azt
mondhatom, hogy ez egy szimpla szívatás,
erőfölénnyel, netán joggal való visszaélés abból a
célból, hogy olcsó felvásárlásokkal az eladói piacot
megszüntessék és utána tetszés szerint alakíthassák
az árat. Színtiszta spekuláció!

Geoffry # 2018.08.18. 14:36

Tisztelt fórumozók!

Segítségeteket kérem abban hogy van egy fedett kocsi beálló a háznál amit 2015 így vettem amit az akkori tulajdonos 2009 07.hóban épített és a szomszédom feljelentett hogy szabálytalanul lett építve mert árulja a házát és 9,5 év után most szúrja a szemét. illetve ez a építmény nyitott de a szomszéd beton kerítése mellett van egy téglából épített fal ami nincs 2,5 magas ez az egyik oldala a másik fa oszlopok. a kérdésem az hogy a kerítés nem kell lebontanom csak vakoltnak kell lennie a szomszéd felől. illetve a hatóság elrendelte hogy bontsam le mert az oldalkertben van és szabálytalan
Mit tehetek?

nonolet # 2018.08.18. 09:55

fecoshark

... és valóban a helyben szokásos árak feletti az ár?

A vevő helyi?

ObudaFan # 2018.08.18. 09:26

Meg lehet próbálni a közigazgatási bíróságot, utána az Alkotmánybíróságot, de messze nem garantált a siker.

fecoshark # 2018.08.18. 09:07

Tisztelt fórumozók!
Segítsetek, mert nem értem. Van egy 6.5 Ha területű erdőm, ami idáig a kutyának sem kellett, pedig el szerettük volna adni tulajdonos társammal együtt. kb. 4 hónapja lett rá vevő nagy nehezen, aki a kialkudott vétel árat hajlandó is volt megfizetni. Megcsináltuk az előszerződést, megküldtük kifüggesztésre a helyi hivatalhoz, majd most jött egy levél, hogy nem támogatják az adás vételt, mivel szempontjuk szerint a vételár mértéke elriasztotta az elővásárlási joggal rendelkező tulajdonosokat. Ez miatt nem adhatom el az erdőm. Elkezdtem olvasni a törvényt és igencsak nem látom a fától az erdőt. A törvényből jól olvasom, hogy a helyi oligarchák addig tudják ezt velem csinálni, amíg szaré-húgyért nem adom el nekik? Mivel a területet elég jól ismerőként tudom, hogy a bizottságban, ami ezt felügyeli illetve elbírálja elég sok az érdekelt, vagy annak közeli hozzá tartozója. Kérdésem. Hogyan tudom eladni az erdőm úgy, hogy én ne károsodjak, ne essek el több száz, akár millió forinttól. Hát hol vannak az én személyes érdekeim. Én miért nem annyiért adhatom el amennyiért gondolom?
Milyen lehetőségeim vannak?
Jogilag?
Vagy gyújtsam rájuk az erdőt, mert már ebben a tetű országban folyó ügyek miatt már ez is megfordult a fejemben.
Segítő válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!
Tisztelettel
Sz.F.

nonolet # 2018.08.18. 08:56

Ki kell függeszteni...

Kivétel: HA 1/1 tulajdonossá válik a vétellel.

Olvasmány: Földforgalmi kézikönyv
https://www.nak.hu/…zikonyv/file

Fanni89 # 2018.08.18. 05:32

Tisztelt Fórumozók!
Segitseget szeretnek kerni, osztatlan kozos tulajdonu erdo eladasa
kapcsan! Van egy viszonylag kicsi örökölt részem, 1 HA alatti! Hosszú évek óta egy bérlő használja, jelezte, hogy megvásárolná tőlem! Ő is tulajdonos már, mert több erdőrészt megvásárolt az évek alatt+ bérlő is , ami esetünkben, tehát elvileg elővásárlási joga van! A kérdésem az lenne, hogy ki kell-e függeszteni az adásvételt a helyi Önkormányzatnál, hogy más tulajdonosok is élni tudjanak a lehetőséggel (habár úgy tudom, nem szeretné más tulajdonos megvenni!) Tudomásom szerint levélben a többi tulajdonost màr nem kell értesíteni! Bízom benne, higy valaki naprakész ezzel kapcsolatban! Köszönöm!

drbjozsef # 2018.07.30. 09:29

Vagy a tulajdoni lapról megnézed a többi tulajdonos adatát, és írsz nekik egy eladási ajánlatot (vagy kérsz tőlük vételi ajánlatot). Hátha kell valamelyiknek.

De ha simán meghirdeted, és találsz vevőt az 50%-odra, simán eladhatod, az erdő miatt amúgy is ki kell függeszteni, és a tulajdonostársaidon kívül is lesz még pár elővásárlásra jogosult - de ez már téged nem érint, csak az eredeti vevődet, mert bármelyikük a helyére léphet azonos feltételekkel.

malta9 # 2018.07.30. 09:02

Tisztelt Szakértők!

Örököltem egy osztatlan közös szántó ingatlant. A tulajdonjog fele az enyém, azonban még rajtam kívül több tulajdonosa van, akiket nem ismerek. El szeretném adni, mit kell tennem, ha nem ők nem szeretnék eladni vagy milyen mód van rá, hogy egyáltalán fel tudjam velük venni a kapcsolatot?

Köszönöm szépen!

paxia # 2018.05.02. 09:10

Hogy a történet kerekedjen: Értékbecslő kint volt, a NFASz
továbbította a becsértéket, tehát valami csinálódik.

Amit nem tartok teljesen korrektnek az az, hogy az
értékbecslési díjat kifizettetik velem egy NFASz által felkért
cég részére, ugyanakkor az értékbecslés dokumentumát
lenyelik, tehát nem én kapom meg.

A korrekt megoldás szerintem az lenne, hogy, ha ÉN
fizetek a szolgáltatásért, akkor az alapdokumentumot ÉN
kapom meg, vagy ők fizetik az értékbecslést és annak
költségét ráterhelik az eladási árra, ha a vásárlástól pedig
elállok, akkor az értékbecslés díját kiterhelik rám
behajtható adó módjára.

Na mindegy...ez van.

Quercus # 2018.04.22. 18:41

Még egyszer megpróbálom, nem tudom hogyan lehet ide linket berakni.

https://www.palyazat.gov.hu/…s-kifizetsek-

Quercus # 2018.04.22. 18:35

Fölmondhatod a megbízási jogviszonyt, egy nyomtatványt kell kitölteni. De, ha nincs egyezség a tulajdonosok között, akár az erdőgazdálkodó személyéről, vagy a használati megosztásról, akkor nem fog működni az erdőgazdálkodásod. Persze mint mondottam, tulajdoni hányadtól függ.

https://www.palyazat.gov.hu/…s-kifizetsek-

a 3. számú mellékletben vannak a támogatási összegek.

szekimilu # 2018.04.22. 16:18

Quercus
Köszönöm válaszodat, ha most hagyom a dolgot, akkor jövő januártól lehet én is az erdőgazda, de ha jól értelmezem végzettség is kellene hozzá ?
Ha mégis kérelmezem, hogy ne a nagybácsi legyen az erdőgazda, jelenleg folyamatban van egy erdőből fakitermelés, még csak ott tart a dolog , hogy az erdész kijelölte a fákat amiket lehet vágni, és gondolom a natura2000 után is bekellett adni papírokat neki, tehát ezzel , hogy "bekavarok" a többieknek nem lesz káruk, tudom onnét folytatni a dolgot vagy ez egy nagyon elhúzódó folyamat lesz ?
A natura2000 hol tudom megérdeklődni, hogy a mi erdeinkre mekkora támogatást kapunk ?
Elnézést a sok kérdés miatt !

Quercus # 2018.04.22. 13:42

szekimilu

A megbízott erdőgazdálkodói jogviszonyok 2018. dec. 31-el a törvény erejénél fogva megszűnnek. Vagyis a nagybátyád január 1-el nem lesz erdőgazdálkodó.
A további lehetőségek attól függenek, hogy kinek milyen tulajdoni hányada van. Ha nem lesz egyezség, és nem lesz erdőgazdálkodó előfordulhat, hogy at erdészeti hatóság erdőkezelőt fog megbízni a gazdálkodással. De erre még nincs konkrét jogszabály.

A naturás támogatás attól függ milyen korú, és fafajúak az erdők. 41 eurótól 237 euró/hektár között mozog.

szekimilu # 2018.04.20. 12:22

Üdvözlöm !
Tanácsot szeretnék kérni!
Osztatlan közös tulajdonben van 5 db erdőm, amik az én a testvérem és két unokatestvérem tulajdonában vannak !

Unokatestvéreim érdesapja az én nagybátyám 2004 ben lett megbízva erdőgazdaként ezekre a területekre , mind az öt erdő Natura 2000es terület!
Nagybáttyámmal annyira megromlott a viszonyunk, kb 5 éve nem is beszélünk vele !
Annyit utánatudtam járni, hogy ha írok egy kérelmet az erdőgazdasághoz, akkor letudom váltatni, de hogy én legyek az erdőgazda ahhoz 51% beleegyezés kellene, de ebbe unokatestvéreim nem fognak belemenni, ilyen esetbe meglehet bízni szakembert erdőgazdának ?
Ha esetleg mégis belemennének, hogy én legyek , hogy tudnám átvenni a Natura 2000 es erdőket ?
Esetleg még abban tudna segíteni, hogy a Natura 2000 támogatások után 25 max 30 hektár erdő után mennyi összeget kapunk, mert erről se ad ki nagybáttyám semmi hivatalos papírt nekünk !
Köszönöm válaszát

Quercus # 2018.02.01. 04:32

Igen.

paxia # 2018.01.30. 10:44

:: Quercus ::

Ez az új (2017-es) erdőtörvény szerinti változás?

paxia # 2018.01.30. 10:42

Vételi ajánlatot tettem, az Államnak 2017 szept. 26-án egy
olyan félhektáros darabra, ami része egy olyan erdőnek,
amelyben (többségi) társtulajdonos vagyok.

Mai napig annyit sem mondtak, hogy bikmakk. Van erre
valami szabályozás, hogy mennyi idő alatt kell egy ilyen
kérdést lekezelniük?

Quercus # 2018.01.29. 16:08

Az osztatlan közös tulajdonú erdők esetében lehetőség nyílt a használati rend kialakítására is. Vagyis ha a tulajdonostársak többsége gazdálkodni akar, van rá lehetőség.

A megbízott erdőgazdálkodói jogviszony a megbízó halálával megszűnik. ez a teljes földrészletre vonatkozik, akkor is ha több megbízó van, és pl. csak az egyik hal meg.

nonolet # 2017.12.29. 20:49

Senki nem köteles vásárolni, ha nem akar...
Peres úton sem.

Peres úton az árverésig el lehet jutni (nem lesz olcsó)
Aztán vagy elkel vagy nem.

- -

Egyébként: hol van ez és mekkora darab erdő?

vkv74 # 2017.12.29. 16:37

Erdőnél lehet kérni az osztatlan közös tulajdon megszüntetését, ha azt akarom elérni, hogy a többi tulajdonos megvegye a tulajdonrészemet? A természetbeni megosztás nem lehetséges, de a tulajdonrész megváltásával peres úton? Érdemes ebbe belemenni? Vagy ha egyháznak felajánlanám ajándékként, ők elfogadnának egy osztatlan közös tulajdonú erdőt? Erdőt fel lehet ajánlani az Államnak, mint a földeket, megvételre?

Elnézést a sok kérdésért, de reggeltől estig ezen jár az agyam, mert most semmi hasznom nincs az erdőből, de mindig azt várom, hogy valami jogszabály változás miatt mikor küldik a büntetésről a csekket.

nonolet # 2017.12.29. 15:58

Nincs más... ingatlan nem lehet gazdátlan.