osztatlan közös erdő - megbízási szerződés


nonolet # 2018.08.18. 08:56

Ki kell függeszteni...

Kivétel: HA 1/1 tulajdonossá válik a vétellel.

Olvasmány: Földforgalmi kézikönyv
https://www.nak.hu/…zikonyv/file

fecoshark # 2018.08.18. 09:07

Tisztelt fórumozók!
Segítsetek, mert nem értem. Van egy 6.5 Ha területű erdőm, ami idáig a kutyának sem kellett, pedig el szerettük volna adni tulajdonos társammal együtt. kb. 4 hónapja lett rá vevő nagy nehezen, aki a kialkudott vétel árat hajlandó is volt megfizetni. Megcsináltuk az előszerződést, megküldtük kifüggesztésre a helyi hivatalhoz, majd most jött egy levél, hogy nem támogatják az adás vételt, mivel szempontjuk szerint a vételár mértéke elriasztotta az elővásárlási joggal rendelkező tulajdonosokat. Ez miatt nem adhatom el az erdőm. Elkezdtem olvasni a törvényt és igencsak nem látom a fától az erdőt. A törvényből jól olvasom, hogy a helyi oligarchák addig tudják ezt velem csinálni, amíg szaré-húgyért nem adom el nekik? Mivel a területet elég jól ismerőként tudom, hogy a bizottságban, ami ezt felügyeli illetve elbírálja elég sok az érdekelt, vagy annak közeli hozzá tartozója. Kérdésem. Hogyan tudom eladni az erdőm úgy, hogy én ne károsodjak, ne essek el több száz, akár millió forinttól. Hát hol vannak az én személyes érdekeim. Én miért nem annyiért adhatom el amennyiért gondolom?
Milyen lehetőségeim vannak?
Jogilag?
Vagy gyújtsam rájuk az erdőt, mert már ebben a tetű országban folyó ügyek miatt már ez is megfordult a fejemben.
Segítő válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!
Tisztelettel
Sz.F.

ObudaFan # 2018.08.18. 09:26

Meg lehet próbálni a közigazgatási bíróságot, utána az Alkotmánybíróságot, de messze nem garantált a siker.

nonolet # 2018.08.18. 09:55

fecoshark

... és valóban a helyben szokásos árak feletti az ár?

A vevő helyi?

Geoffry # 2018.08.18. 14:36

Tisztelt fórumozók!

Segítségeteket kérem abban hogy van egy fedett kocsi beálló a háznál amit 2015 így vettem amit az akkori tulajdonos 2009 07.hóban épített és a szomszédom feljelentett hogy szabálytalanul lett építve mert árulja a házát és 9,5 év után most szúrja a szemét. illetve ez a építmény nyitott de a szomszéd beton kerítése mellett van egy téglából épített fal ami nincs 2,5 magas ez az egyik oldala a másik fa oszlopok. a kérdésem az hogy a kerítés nem kell lebontanom csak vakoltnak kell lennie a szomszéd felől. illetve a hatóság elrendelte hogy bontsam le mert az oldalkertben van és szabálytalan
Mit tehetek?

paxia # 2018.09.02. 07:22

nonolet : ObudaFan: fecoshark

A piaci ár az, amit a vevő megfizet. Ha tehát valaki tesz
egy ajánlatot, azt szerződésileg megtámasztja, akkor
az a piaci ár.

A helyi oligarchák, ha ezt az ára sokallják, akkor
spekulatív módon járnak el. Ez abból vezethető le,
hogy egy magasabb négyzetméterár megjelenése a
környéken, az össze környéki terület értékét növeli,
tehát az oligarcháékét IS. Tehát a szerződés
megtámadása ebből az aspektusból értelmezhetetlen,
hacsak nem az a cél, hogy ők maguk ÉRTÉKE ALATT
vásároljanak földet az eladótól.

Életszerűen ismerve az ilyen helyzeteket azt
mondhatom, hogy ez egy szimpla szívatás,
erőfölénnyel, netán joggal való visszaélés abból a
célból, hogy olcsó felvásárlásokkal az eladói piacot
megszüntessék és utána tetszés szerint alakíthassák
az árat. Színtiszta spekuláció!

kergerece # 2019.03.26. 10:46

2017-ben örököltem apám után egy darab erdőt,ezt 2018-ban eladtam.Érdeklődnék hogy mennyi szja. kell utánna fizetni.

drbjozsef # 2019.03.26. 11:52

kergerece,

előveszed a hagyatéki végzést, megnézed benne, mennyire volt értékelve az eladott föld akkor, amikor megörökölted. Na ezt kivonod a mostani eladási árból, és ha az pozitív (többért adtad el), akkor a különbözet 15%-át befizeted adóként - és persze az adóbevallásban bevallod.

Quercus # 2020.07.20. 18:21