KÖLCSÖN MAGÁNSZEMÉLYTŐL


Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.29. 18:01

A felperes indítványára a bíróság megkeresheti az alperes számláját vezető bankot, hogy az alperes címét és adatait közölje, nem?
Hát nem nagyon. De nincs is rá szükség. Ha a bejelentett lakóhelyén nem lelhető fel az alperes, akkor ismeretlen helyen tartózkodónak minősül, és rendelnek neki ügygondnokot. Az ugyanúgy el tudja veszteni a pert, mint saját maga.

wers # 2021.03.29. 11:26

De miért kérne a felperes, vagy tenne a bíróság ilyet, amikor ott a lakcímnyilvántartó?

Na jó, de a lakcímnyilvántartó mi alapján és kinek szolgáltasson adatot? Valakinek csak kéne azt kérnie, mert a gondolatolvasás nekik sem meg annyira. (habár próbálkoznak)

Grave7 # 2021.03.29. 11:20

@drbjozsef:
Szerinted mit kezd a lakcímnyilvántartó azzal a leírással, hogy „Nagy István, aki 2019-ben Budapesten lakott” ?

Lehet, hogy te sem adnál kölcsönt szerződés nélkül (amiben igazolvány szerinti személyi adatok is szerepelnek), de ahogy a kérdező szerződés nélkül utalt, ugyanúgy elképzelhető, hogy nem tudja a volt barátja összes és helyes(!) személyazonosító adatát.

.+ Mi van akkor, ha nem is a saját bankszámlájára kérte az utalást?

drbjozsef # 2021.03.29. 10:55

De miért kérne a felperes, vagy tenne a bíróság ilyet, amikor ott a lakcímnyilvántartó?

A nevét csak tudja.

Grave7 # 2021.03.29. 10:47

A felperes indítványára a bíróság megkeresheti az alperes számláját vezető bankot, hogy az alperes címét és adatait közölje, nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.29. 09:10

A bíróság hozott anyagból dolgozik, nem kutat se fél, se tanú címe után.

gerbera317 # 2021.03.29. 07:22

A legbiztosabb: 1. Okmányirodán kikérni az adós címét, 2. végrehajtói kézbesítéssel kérni a fizetési meghagyás kézbesítését. Jogerő után pedig indulhat a végrehajtás.

drbjozsef # 2021.03.28. 19:08

Már ha nem találja.
De csak megpróbálja. 1000-ből 999 esetben ehhez a lakcímnyilvántartás is elég (már ha a kérdező a jogos érdekét igazolva már eleve nem kérte ki az adatot).

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.28. 18:53

Nem. A bíróság rendel neki ügygondnokot.

drbjozsef # 2021.03.28. 18:46

Ha az a kérdés, a bíróság megtalálja.

Szomorú örökös # 2021.03.28. 17:31

KBS

És akkor máris ott lesz a hivatalos út, hogy akár a bankján keresztül elérjék az adóst. Feltételezem, hogy oda nem tud lakcím nélkül bejelentkezni és számlát nyitni. Jól gondolom?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.28. 16:56

Ha a fizetési meghagyást nem tudják neki kézbesíteni, megnyílik a perlés lehetősége a 3 milliónál kisebb tartozásra is.

gerbera317 # 2021.03.28. 13:30

Kötelezés. Tudjuk, a telefon volt.
Minden költséget neked kell előlegezned, aztán majd szépen behatja neked a végrehajtó.
Fizetési meghagyást kell kérni az adósod ellen. Közjegyzőnél tudod intézni. A szűk keresztmetszet ott van, hogy azt lakóhelyére kell küldeni. Az ismeretlen tartózkodási hely nem opció.

Mennyeimorzsa # 2021.03.28. 12:06

Köszönöm a gyors választ!
Ennek a közétkeztetésnek van bármilyen díja ami engem terhelhet?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.28. 11:29

Van bármilyen lehetőségem így behajtani rajta?
Azt nem tudjuk. De köteleztetni a visszafizetésre nem nehéz.

Mennyeimorzsa # 2021.03.28. 10:05

Kedves mindenki!

Szeretném a segítségeteket kérni.
2019 elején kölcsönadtam az egyik ismerősömnek egy nagyobb összeget, de csak szóban egyeztünk meg arról hogy mikor kapom vissza.
Időközben'eltűnt', megváltoztatta a telefonszámát, nem tudom sehogy utolérni pedig az elmúlt két évben többször próbáltam.

Utáltam az összeget, tehát van nyoma.
Messenger beszélgetésben van arról szó hogy kérte, és ott beszéltük meg.

Van bármilyen lehetőségem így behajtani rajta?
Tudom nem volt egy okos döntés papír nélkül odaadni, de sajnos utólag okos az ember.

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget előre is

Csuklósbusz # 2020.12.20. 13:21

Pontosan, nem lehetséges az átíratás.
Tehát veszett ügy, pláne ha ülnek rajta mégegy évet?

Megírom a rendőségnek mailben, hátha pont ráérnek vagy ráéreznek..

drbjozsef # 2020.12.20. 11:45

Pénz átadása átvételi nélkül : azt úgy hívják, ajándék. Én se íratnám át az ingatlant.
(Jelzálog mellett általában terhelési és elidegenítési tilalom is van, szóval ez feltehetőleg nem is lehetséges)

Csuklósbusz # 2020.12.20. 10:48

Addig jutottunk hogy még mindig csak hitegetik hogy "át lesz írva".

Azóta kiderült hogy 7 millió Ft-ot adott át kp-ban papír nélkül, és az ingatlant már több mint 1 éve nem íratták át.

Persze a házon jelzálog van amit vagy kifizettek vagy sem, de levetetve nincs.

Lelkileg is beveszi, velük szimpatizál hogy "folyamatban van az ügy" de pontosan tudjuk hogy az illető átverte.

Csalásnak van elévülése? Mert alanyunk csak akkor fog észbekapni ha elárverezték az ingatlant.

Én mint 3. személy ha ezt megírom a rendőrségnek, akkor van rá esély hogy behívják őket és elbeszélgetnek velük?

drbjozsef # 2020.11.09. 06:59

Ha ebből egyszer ügy lesz esetleg, akkor most arra kellene koncentrálni, hogy bizonyítékokat gyüjtsetek.

Valami papírt írni, de ha az nem megy, akkor legalább minden beszélgetést rögzíteni titokban, és úgy terelni a beszélgetést, hogy elismerje, hogy átvette a pénzt, hogy a szándéka is az ingatlan eladása, hogy át akarja íratni a vevőre, satöbbi, satöbbi.

Csuklósbusz # 2020.11.08. 18:41

Megpróbálom rábeszélni egy ügyfélkapu nyitásra, ahonnan a jelszavával belépve megteszem helyette a feljelentést. Akkor elvileg olyan mintha ő tette volna..

Csuklósbusz # 2020.11.08. 18:40

A tulajdonos aki átverte a nyakára jár ellenőrizgetni meg hitegetni, de tudom hogyha jogilag bármit tennénk az lenne az első hogy kidobják onnan. A birtokvédelem erre kellene hogy ne tudják kidobni.
Jelenleg igen egyedül bent lakik. De hogy a nyakára ne hozzanak mást meg őt se tudják fenyegetni a kidobással arra jó lenne.
Vagy csak akkor lehet kérni ha már fenyegetik?

drbjozsef # 2020.11.06. 05:33

Nem. Hacsak nem vagy a hivatalos gondnoka.

Bent lakik? Elvileg kérhet birtokvédelmet akkor. De miért kérne? Háborgatja valaki a birtoklását? Annak a tulajdonjoghoz semmi köze.

Csuklósbusz # 2020.11.05. 16:50

Feljelentést helyette megtehetem én mint akinek elpanaszolta ezt az egészet?!

Birtokvédelmet lehet kérni ha birtokon belül van de nincs lakcímkártyája?

drbjozsef # 2020.11.05. 07:12

(Sajnos?) hülyének lenni állampolgári jog, a Lajos is megmondta annak idején.

Esélye minimális, bizonyítani nem nagyon tud semmit. Vagyonosodási vizsgálat? Ugyanmár.

Ha a cselekményt nézzük, elvileg az látszik, hogy az "eladó"-nak nem is volt szándékában teljesíteni a (szóbeli) megállapodást. Ez megfelel a csalás tényállásának, én, ha mindenképpen csinálni akarnék valamit, akkor feljelentést tennék. De bizonyítás hiányában borítékolom az eredményét is...