sérelemdíj


pestszentlorinc # 2017.11.22. 10:37

Köszönöm a választ, járásbíróság tárgyalja az ügyet. Elképzelhető, hogy a büntetőperben az állam javára befizetendő pénzbüntetést és azon kívül a felperes részére fizetendő sérelendíjat is megítélnek egyszerre?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.22. 10:26

Szerintem azon múlik, amit ObudaFan vázolt alább: ha csak a sérelemdíjat kéri a sértett, arról a büntető ügyben eljáró járásbíróság dönthet. Ha viszont az objektív jogkövetkezmények valamelyikére is irányul a kérelem, az törvényszéki hatáskör, ezért járásbíróság nem bírálhatja el.

(Nem tudom megállni, hogy meg ne jegyezzem: képtelenségnek tartom, hogy a sérelemdíj iránti kérelem ne tartalmazza a jogsértés megállapítása - mint objektív jogkövetkezmény - iránti kérelmet is - de a jelenlegi joggyakorlatban ez a képtelenség a fősodor.)

pestszentlorinc # 2017.11.22. 10:08

Rágalmazás/becsületsértés ügyben a büntetőperben megállapíthatnak sérelemdíjat a felperes javára vagy azt utána külön polgári perben kell kérnie?

ObudaFan # 2017.02.27. 17:02

Ha csak serelemdij iránt indul a per, akkor csak 30.000.000 Ft pertargyertek felett törvényszéki hatáskör. Ha a felperes a személyiségi jogsérelem objektív szankcióit is kéri megallapitani, akkor pertargyertektol függetlenül oda tartozik. Az illeték foszabaly szerint a pertargyertek 6%-a, de minimum 15.000 Ft.

Dr.Attika # 2017.02.27. 06:49

Imrek!
Ön sérelemdíj megfizetése iránti pert akar kezdeményezni egy véletlenül máshova küldött email miatt. De azt sem tudja, hogy ilyen perekre melyik bíróságnak van hatásköre és mennyi polgári peres eljárás illetéke. Viszonylag egyszerűen megtudhatja, ha a tárgyszavakat beüti a keresőbe. Ön azt várja, hogy mi itt jogászok segítsünk ebben a pereskedésben? Segítsünk abban, hogy egy ügykezelő életét tönkretegyük. Ha megindítja a pert, akkor bizonyosan megszüntetik az ügykezelő munkaviszonyát. Ne számítson ebben segítségre.

ImreK # 2017.02.26. 20:15

Tárgyalásokon is így kommunikáltok?

:D

Mert akkor a siralom kabaré is befigyel. :D

Nem lehet komolyan venni az ilyen "szakembereket".

Dr.Attika # 2017.02.26. 08:11

Kockázat nélkül nincs nyereség.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.26. 07:57

Nem is igaz. Épp láttam egyet, 600 ezerrel megúszta. (Első fokon, ha fellebbez, akkor összesen már majdnem másfél millió lesz. :) )

Burn Out # 2017.02.25. 22:29

ImreK: az illeték notórius perlekedők és feljelentgetők esetében konkrétan 1.000.000,- Ft

ImreK # 2017.02.25. 22:12

Tiszteletem!

Törvényszék tárgyalja a sérelemdíjas pereket?
Sérelemdíjas perek illetéke mennyi?

drbjozsef # 2017.01.13. 07:35

Stage,

ha tudod mit akarsz, es csak formailag akarod helyes alakba onteni, akkor a birosagi panasznapon megteheted. Itt jogi tanacsot nem kapsz, de az ugyintezo a formai-alaki kovetelmenyekben segit.

Ha jogi segitseg is kellene, van egy csomo jogsegelyszolgalat ingyen is, a birosagokon is szokott lenni havonta egyszer-ketszer. Hivd fel az ugyfelszolgalatot, es kerdezd meg.

Sajtos55 # 2017.01.12. 22:44

Tisztelt Fórumozók!

Ügyem röviden egy személyi jogsértést követő sérelemdíj per. Az alperes a jogalapot elismerte.

Röviden a tényállás.
Az alperes előre jelzett ártó szándékkal kepmasommal, telefonszámommal,nevemmel felregiszralt egy társkereső oldalra ahol a valós nemi érdeklődésemnek ellentétes profilt hozott létre a megbizasom nélkül. A helyzetet súlyosbítja, hogy erősen velelmezhetoen kommunikált a nevemben ( bizonyítás folyamatban.)

Kérdésem: bírósági határozatok alapján mekkora serelem díjat érdemes kérném
Illetve milyen jogsértést kovetett el ha a létrehozott profillal a megbizasom nélkül nyilatkozott ( kommunikált felhasználókkal)?
Ha ez kiderül akkor azt ebben a perben ervenyesitsem, ha igen mennyire számít súlyosbító körülménynek?

Ha tudnak bírósági hatarozatszamokat megadni a témában nagy segítség lenne

Válszuk köszönöm,
A

gerbera317 # 2016.12.22. 21:27

A sérelemdíj nem alkalmas aránytalan gazdagodásra. Ez itt nem Ámerika. Főleg úgy nem alkalmas, hogy kockáztatni sem vagy hajlandó érte.

Stage # 2016.12.22. 18:37

Kereset beadásában tudna valaki segíteni mondjuk egy óra munkadíjért? Nem kell eljönni a bíróságra, intézek én mindent, csak szakszerűen kellene megcsinálni.

ImreK # 2016.12.22. 13:41

ObudaFan

Köszi. De peren kívüli megegyezés hogyan lehetséges?
Milyen költségek lehetnek a per során?
Perkapus regisztrációm van, ÁNYK programom is,de szeretnék peren kívül megegyezni.

ObudaFan # 2016.12.22. 06:08

ImreK

Ugyanezen a törvényszéken indíthatsz pert ugyanez ellen a törvényszék ellen, aztán majd az ítélőtábla kijelöl a per elbírálására egy másik törvényszéket.

ImreK # 2016.12.21. 22:45

Tiszteletem!

Egy törvényszéki dolgozó egy idegennek is elküldte a nekem írt e-mailjét, mellékletét, benne a nevem, két e-mail címem és a levele tartalma. Ha nem működnek együtt,hol lehet intézkedni jogilag?

Burn Out # 2016.12.19. 04:50

akkor pereld be őket... ennyi. aztán majd a bíróság eldönti.

Stage # 2016.12.18. 23:40

Jogkövető, vagy beteg? Nagyon nem mindegy. Mert ha magam intézem, és súlyos, életveszélyes sérüléseket okozok neki az elverése közben, akkor jön a TEK és elvisz, aztán pedig bíróság és négy év körüli letöltendő fegyház. Mérlegelni kell, hogy a feljelentgetést választom, vagy pedig jól elverem a srácot hogy egy életre megtanulja más tulajdonát nem lopja el, és nem teszi tönkre. Köztes átmenet nincs, mert 56%-ban fogyatékos az ember, de még beszámítható. Tehát nincs lehetőség arra, hogy átbeszéld vele a dolgot, mert nem ismeri el a bűncselekményt, így nehéz megkérni rá, hogy többet ne csinálja. A kárt sem tudja megtéríteni, nincsen jövedelme. Több vádemelés is van az ember ellen, nem légből kapottak ezek a feljelentések, és ezt a töketlen rendőrség is tudja. Egy ügye bírósági szakban van, -már volt több tárgyalás-, és részleges beismerő vallomást tett. Márciusban lesz ítélet.. de közben is csinál bűncselekményeket. Halkan jegyezném meg, hogy két éven át nem csinált a csávóval semmit a rendőrség, nekem kellett egy negyed milliós éjjel látó kamerával fülön csípnem. Szóval egy szakmájához úgy tűnik dilettáns brigád nevez üldözési mániásnak ami azért szerintem sértő.

ObudaFan # 2016.12.18. 18:06

Az ügy bonyolultságától, a szükséges bizonyítás mértékétől függően ez igen jelentősen változhat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.18. 13:24

Megfelelő időn belül.

ImreK # 2016.12.18. 08:17

Tisztelt Hozzáértők!

Sérelemdíj ügyekben mennyi idő alatt kell döntenie a bíróságnak?

gerbera317 # 2016.12.16. 08:44

Én nem találok semmi meglepőt abban, hogy a notórius feljelentgetőket egy idő után betegnek tekinti mind a környezetük, mind a hatóság.

Burn Out # 2016.12.15. 19:39

aha, értem :)

Stage # 2016.12.15. 19:28

Nekem egy sem. Van egy debil szomszédom aki folyton bűncselekményeket követ el ellenem. Rongálja a kocsim, rám támad fényes nappal, lop tőlem, ilyesmi. A feljelentéseket közvetlenül az ügyészségnek szoktam címezni, a megszüntetések ellen meg panasszal élek ha szerintem nem tárták fel kellően az ügyet. Ezért hívnak üldözési mániásnak.