sérelemdíj


Burn Out # 2016.12.15. 19:24

hány rendőrségi ügyed van?

Stage # 2016.12.15. 19:08

Az a bajom vele, hogy a segítségül hívott rendőr egy bűncselekmény esetén elfogultan intézkedik az ilyen rádió üzenetek miatt. Legutóbb elengedett a rendőr egy bűnözőt és engem vont szabálysértési eljárás alá. Tanúkat nem igazoltatta, feljelentést nem vett fel.

Burn Out # 2016.12.15. 19:04

ha van időd, felesleges energiád, pénzed stb, akkor próbálkozhatsz sérelemdíjjal, a bíróság vagy megállapítja a jogalapot, vagy nem, vagy pedig megállítja a jogalapot, de a sérelemdíjat nem stb. de el is engedheted ezt a kijelentést és akkor ezzel lezártad.

amúgy az üldözési mániás nem olyan sértő. mindenféle szarsággal meg nem érdemes a bíróságot terhelni.

Stage # 2016.12.15. 18:52

Sziasztok!

Van egy hivatalos iratom, amivel bizonyítani tudom, hogy a helyi rendőrség munkatársa személyeskedő, sértő szavakkal illetett egy intézkedés utáni rádióforgalmazásában. Szerintetek van esély a sérelemdíjra? Konkrétan "üldözési mániásnak" titulált valaki, aki rendőrségi rádival rendelkezik. Valószínűleg többen hallották. Szerintem a frekvenciáért a annak használatért a rendőrség felel.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.21. 21:42

Szerintem kontra legem.

ObudaFan # 2016.10.21. 20:49

Nagyon fontos eseti döntés a tárgykörben:

BH 2016.9.241 A személyiségi jogi jogsértés megállapításának nem automatikus következménye a sérelemdíj megítélése. A körülmények bírói mérlegelése adott esetben azt is eredményezheti, hogy a jogsértő nem kötelezhető sérelemdíj megfizetésére [2013. évi V. tv. (Ptk.) 2:52. §].

pohicop # 2016.03.12. 21:15

Mindenki sérelmez itt már mindent. Ebből akar mindenki milliomos lenni :D

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.12. 13:14

Ne bántsd már... Látod, hogy van elég baja anélkül is. Még az se kizárt, hogy a pereskedéshez kell a gondnoka hozzájárulása.

Dr.Attika # 2016.03.12. 09:24

Tiszteletem ImreK!
A lelke mélyén Ön sem gondolja, hogy a kérdésözöneire választ kap magára valamit is adó jogásztól.

ImreK # 2016.03.12. 09:08

Tiszteletem!

Több cég, pár magánszemély, néhány hivatal, egyes kórházakban tapasztaltak és utána is észleltek miatt romlott, romlik az állapotom. Van hivatalos határozatom is az állapotom romlásáról. 2 ügyem kapcsán belett adva a jogikérelmem a segítségnyújtás miatt.

Kérdésem: Mivel több illető tehet úgy tapasztalom, e-mailjeik, tanúk is vannak, hogy pszcihiésen, illetve idegileg is mennyire megviselnek a gondok, ezért mind a két ügyem kapcsán minden sérelmemet kell csatolnom vagy csak a 2 üggyel kapcsolatosakat?

A jogikérelmem kapcsán az illetékes Hivatal hiánypótlást fog küldeni. Ennek a Hivatalnak kell minden konkrét bizonyíték vagy azokat csak a választott ügyvédnek kell és majd a bíróságnak?

Elektronikusan hogyan lehet beadni perkeresetet?

Hogyan kell megfogalmazni azt, hogy milyen konkrét perkeresetet adok be? Hiszen az egyik ügyem céggel: nem küldte el a nyereményeimet, nem jelent meg a békéltetőt testületi meghallgatáson, hallgat, nem reagál semmit az érintett e-mailjeimre. Egyéb hatóságokkal is vannak gondjai ennek a cégnek a tudomásom szerint.

A másik beadott kérelmem pedig egy kórházzal kapcsolatos: nem válaszolnak minden kérdésemre, nem módosítják a sértő,valótlan levelemet, úgy tapasztalom, lekívánnak rázni. Röviden és lényegében ez a két konkrét ügyemmel kapcsolatosan.

Várom a megtisztelő válaszokat.

Köszönettel:ImreK

esgabi # 2016.01.24. 12:17

Köszönöm a válaszodat.


esgabi

ObudaFan # 2016.01.21. 21:58

A kép törlése és nyilvános bocsánatkérés biztosan elérhető. A sérelemdíj attól függ, hogy lett-e konkrét sérelem, pl. közbeszéd tárgya lett-e, hogy a fiad esetleg ilyesmit tett volna.

ObudaFan # 2016.01.21. 21:58

A kép törlése és nyilvános bocsánatkérés biztosan elérhető. A sérelemdíj attól függ, hogy lett-e konkrét sérelem, pl. közbeszéd tárgya lett-e, hogy a fiad esetleg ilyesmit tett volna.

esgabi # 2016.01.21. 21:29

Az elégtétel-adás ebben az esetben konkrétan mit jelent? A sérelemdíj megítélése mitől függ? Köszönöm a választ. Egyébként egy mini mikrofon is be van szerelve az egyik liftbe, a neon mögé. Alig észrevehetően. A fiam magas, így észrevette, le is fényképezte.


esgabi

ObudaFan # 2016.01.21. 05:44

Elégtétel-adásra a fiadnak mindenképpen van. Elképzelhető, hogy sérelemdíjra is.

esgabi # 2016.01.20. 22:45

Sziasztok,
egy budapesti társasházban, az egyik liftben lévő kamerafelvételről fényképet készített a számvizsgáló bizottság egyik férfitagja a 15 éves fiamról. Őrizte egy évig a számítógépén, majd a társasház honlapjára feltöltötte, "liftrongálás" címen. A képen egy 13 éves kislány, és három 15 éves fiú látható. A fiam a telefonját nézegeti éppen. Egyik ismerősöm jelezte ezt, aki felismerte a fiamat. A rendőrségen feljelentést tettem, akik ezt nem találták törvénysértőnek. Milyen esélyem van így a bíróságon egy személyiségi jogi perben?


esgabi

dropi # 2016.01.20. 08:01

Köszönöm!

ObudaFan # 2016.01.19. 17:30

Dropi

Nem lehet.

dropi # 2016.01.19. 13:48

Szép napot!

Egy korábban már részben elhangzott, de az olvasottak alapján nem megválaszolt kérdésem van.

Büntető ítélet jogerőre emelkedésének időpontjára alapítva is lehet sérelemdíj iránti igényt előterjeszteni vagy kizárolag az ítéletben foglalt (jogsértő) magatartás megvalósulásának ideje alapján (ugyanis az még a régi Ptk. hatálya alatt valósult meg).

Köszönettel!

ObudaFan # 2016.01.04. 17:46

Igy sztem semmi.

Sz21 # 2015.12.29. 21:54

Nyilván nem említenek név szerint, azonban közelről mutatják az arcunkat. A műsor végén elhangzik a vádlott teljes neve és a családnevünk ugye ugyanaz, ami egy meglehetősen ritka név. Az operatőrnek tudnia kellett, hogy ott ülünk. Etikailag nem volt helyes, amit tett. Számomra kárt okozott ez a stáb.Ha ez túl nagy összeg, akkor vajon mennyi lenne reális?
Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2015.12.29. 18:19

Szerintem ez mindenképpen eltúlzott. Egyáltalán kiderült a bejátszásból, hogy a vádlott hozzátartozója vagy, vagy csak annyi, hogy hallgatóságként részt vettél a tárgyaláson?

Sz21 # 2015.12.28. 17:27

Nyílt tárgyaláson vettem részt egy büntetőügy kapcsán, ahol is a vádlott nyilatkozott, hogy sem őt sem családtagjait nem mutathatja a tv. A bírónő közölte is, hol ülnek a családtagok ill. jegyzőkönyvezték is. Ezt az egyik televízió operatőre figyelmen kívül hagyva felénk is fordította a kamerát, de gondoltam, majd úgyis kivágják, hiszen nem járultunk hozzá, sőt legalább 2 emberrel beszéltem (több tv is volt), hogy nem szeretnénk, ha mutatnának. Ezután kb. 1 héttel meglepve hallottam másoktól, hogy láttak az egyik országos tvben az üggyel kapcsolatban, természetesen ki sem takarták az arcunkat. Ez a műsor 2 hónapig volt elérhető online, jelenleg archívumba tették, de így is elérhető még. Személyiségi jogok megsértése, jó hírnévhez való jog, médiatörvény be nem tartása, valamint rosszhiszemű magatartás miatt szeretnék sérelemdíjat kérni, 6 millió ft összegben. A kérdésem az lenne, mivel még nincs bevett joggyakorlat a sérelemdíj mértékére, arányos-e a kérésem? Iskolában dolgozom, hallottam már tanulóktól megjegyzést a hátam mögött és kérdezősködtek már az ügyről ismerősök, persze pletykálnak is és ez elég rosszul érint.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.06. 18:31

Nincs is neki.

ObudaFan # 2015.12.06. 18:03

A perértéknek a sérelemdíj szempontjából szerintem nem kell, hogy jelentősége legyen.