sérelemdíj


Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.06. 12:18

Nem. Az más. De a jogszabályhelyet helyesen jelölted meg.

spielman3 # 2015.12.06. 09:42

Polgári per elhúzódása miatt hogyan lehet sérelemdíjat érvényesítő követeléssel élni? A sérelemdíj keresete egy külön per?

És az összegét hogyan lehet belőni?

Esetemben már pernyertességről tudok beszélni, de ehhez előbb egy bírót ki kellett iktani, mármint arra szinte rákényszeríteni, hogy elfogultnak nyílvánítsa magát.

Úgy gondolom, hogy 2 év ment el bizonyíthatóan feleslegesen, amikor ez a bíró a tárgyalásokat csak elhúzta, nem adott szót a felperesnek azzal, hogy idézem: "én hallgatom meg Önt azúton, hogy kérdezek, és akkor kap szót, amikor én megadom stb." Ill. szakszerűtlen, értelmetlen irányokba terelte az eljárást.

Ilyenkor a perérték is irányadó egy esetleges sérelemdíjhoz?

Krigi # 2015.11.26. 14:41

ObudaFan hálás köszönetem!

ObudaFan # 2015.11.26. 13:24

Krigi

Sérelemdíjat a büntetőbíróság nem fog megállapítani, külön polgári perben lehet kérni.

Krigi # 2015.11.26. 12:30

Én is kérdeznék:
Van egy folyamatban lévő becsületsértés és zaklatás büntetőeljárás. Volt amikor a kettő ügy külön szálon futott. Nyáron volt egy előkészítő tárgyalás a becsületsértés miatt, egy pedig békítési próbálkozás volt. Később lesz a vádlott meghallgatása a bíróságon, semmit nem tudott az egészről az ügyvédével együtt.
Utolsó információ szerint az ügyészség összerakta a két eljárást. A vádlott külön a becsületsértés miatt lehet hamarosan meghallgatni?! Vagy az elvileg összecsatolt két ügyben?!
A sérelemdíj iránti kérelmet az eljárás melyik szakaszában kell jelezni legelőször? Jól tudom, hogy az ítélet után külön polgári perben?

Numda # 2015.11.26. 12:22

Amúgy BAZ megye ilyen, egyszemélyi politikai irányítás van, az ügyészség meg nagyon nem független ettől.

Numda # 2015.11.26. 12:12

Köszönöm, majd kutakodom...

Numda # 2015.11.26. 10:21

"A Büntető Törvénykönyvről szóló 2012.évi C törvény 2013.július.1 -én lépett hatályba. Az kódex 268-270.§-aiban szabályozott hamis vád
bűncselekményének jogi tárgya az igazságszolgáltatás zavartalan, befolyásolástól mentes működésén túl, a hamisan megvádolt személy személyi szabadságának, becsületének és jóhírének megőrzéséhez fűződő társadalmi érdek.

A hamis vád tehát többes jogi tárgyú. Ennek hiányában ugyanis nem ismerhetnénk el azt, hogy a hamis vád sérti a megvádolt személy becsületét, jó hírét és halmazatot kellene megállapítani a hamis vád és egyéb bűncselekmények (pl. rágalmazás) között."

http://jesz.ajk.elte.hu/kohalmi54.pdf

Akkor ez a fickó népmesét írt?

Numda # 2015.11.26. 10:16

De van két hamis vád, ami igen.
Ez sokkal súlyosabb jogtárgysértés, mint pl. a rágalmazás.
Ha valakiről két hivatalos személy hatóság előtt azt állítja, hogy bűnöző, és kiderül, hogy pedig nem, akkor ez mi? :-)
Szóvicc?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.26. 09:54

A büntetőeljárás megindítása, lefolytatása - ha az eljárási szabályok betartásával történik - nem sért személyiségi jogot.

Numda # 2015.11.26. 08:39

2012-ben feljelentett a polgármester és az ÁNTSZ 332 rendbeli különleges adttal való visszaélés gyanúja miatt.

Háziorvos vagyok.

Az ügyészség, pártutasításra, három évig nyomozott ellenem, erről minden betegem tudott a faluban, közülük több százat írásban, levélben nyilatkoztattak meg, ezekben mindenhol gyanúsítottként voltam felemlítve. A fél praxisomat elvesztettem emiatt, pedig érvényes praxisjogom van a körzetre. De kinek kell egy bűnöző háziorvos?

Azután 2014-ben simán megnyertem egy közigazgatási pert, ami miatt elhasalt az ügyészég, a polgármester az ÁNTSZ, és a nyomozást „bűncselekmény hiányában” 2015. januárban megszüntette.

Engem nyilván súlyos sérelem ért, ezt okiratok tengere bizonyítja, valamint azt is, hogy a teljes eljárás, maga a feljelentés is alaptalan volt.

A kérdésem az, hogy a 2012-ben tett feljelentés után a sérelmem egészen addig folyamatos volt, amíg a jogerős ügyészi határozat meg nem született. Ráadásul a nyomozás megszüntetéséig nem lehetett tudni, hogy a károkozás valós tényállításon alapult-e, hiszen Be. zajlott.

Lehet-e az új PTK-t alkalmazni már erre az esetre, vagy a feljelentés dátuma a mérvadó az eljárásban.

Nem mindegy.

Az ügyhöz ügyvédet is keresek, Tardon vagyok háziorvos, ez tehát miskolci illetékességű ügy lenne.

Egy vasam sincs, értelemszerűen teljesen tönkrementem egzisztenciálisan is, és egészségügyileg is. Infarktus, cukorbetegség, most szívműtétre várok.

Sikerdíjról lehet szó, bár azt hiszem ezt az ügyet nehéz lenne elveszíteni...

Joghallgatói szarkazmust nem kérnék válaszul...

ObudaFan # 2015.03.30. 15:12

Bejelentheted azt írásban minden további formai megkötés nélkül, de erősen kérdéses, hogy egy bokatörésre, ha abból maradandó probléma nem alakul ki, lesz-e sérelemdíj. Ennek még gyakorlata nincs.

hazsu # 2015.03.30. 13:57

Sziasztok,

03.13.án közlekedési baleset ért, egy autós elsodorta a motoromat. Elismerte a felelősségét. A kihívott mentő a helyszínen megvizsgált, nem vitt be, nem állapított meg semmit. Azonban nem nagyon javult az állapotom, emiatt 03.26.-án elmentem orvoshoz, és kiderült, hogy el van törve a bokám. Ezt másnap jeleztem is a károkozó biztosítójának.

A kérdésem az lenne, hogy a sérelemdíj iránti igényemet milyen módon kell bejelentenem a biztosítónak? Van erre valami iratminta? Vagy inkább forduljak egyből ügyvédhez?

Köszönöm a választ.

gerbera317 # 2015.02.03. 14:21

A telefonszám vagy e-mail cím nem minősül személyes adatnak?

A személyes adataidat nem tudod tetszőlesen cserélgetni. A telefonszámot és az efféléket bármikor.

ObudaFan # 2015.02.02. 12:55

Akkor már inkább azt mondanám, hogy indíts pert 200.000 Ft-ra, mert ha a bíróság mégis úgy látja, hogy ezért is jár valami, akkor az a valami nagyjából ennyi lesz, és akkor még mindig jóval kisebb perköltség megfizetését kockáztatod.

gerbera317 # 2015.02.01. 18:09

Egyébként pedig pereld őket mondjuk negyedmilliárdra, aztán majd meglátod, mit tart a bíróság reálisnak.

Sherlock # 2015.02.01. 13:37

Például ha jól pofáncsapnak a telefonnal, amire az sms érkezett, nagy nyilvánosság előtt.

ObudaFan # 2015.02.01. 11:45

Ugyanis nincs személyiségi jogsérelem.

Sherlock # 2015.02.01. 10:43

Pontosan 0 Ft-ot. Euróban is ugyanennyit.

Agent Cooper # 2014.11.02. 12:05

Tisztelt Kolarovszki Tamás!

Természetesen nyújthat be keresetet. Viszont ha valamilyen csoda folytán a bíróság be is fogadná a keresetet, abban az esetben szívesen képviselném a közös képviselőt...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

gerbera317 # 2014.11.02. 09:16

@Nándi01

Elhallgatod az előzményt. Ahogy visszaolvasok, azt látom, hogy ez adóügy, ami az önkormányzati adóhivatal ügye. A közlekedési hatóság csak a dolgát végezte, így őt ezért hiába is támadod. Az adóhatóság eljárása elleni végrehajtási kifogással pedig már elkéstél (Art. 159. §), márpedig egy kártérítési pert marasztalással végződő végrehajtási kifogás nélkül nem lehet megnyerni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.01. 06:20

Pedig annyi.

Nándi01 # 2014.10.31. 22:10

Nem hiszem hogy öt év lenne az elévülési idő.Szerintem 6hónap max egy év.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.10.31. 21:53

attól, hogy Te komolyan gondolod, attól még eléggé alaptalannak tűnik, azok alapján, amit leírtál. 5 év

Nándi01 # 2014.10.31. 21:42

Én sem hiszem hogy milliókra vagyok jogosult.
De komolyan gondolom hogy jogom van egyösszegű sérelemdíjra 50-200ezer úgy hiszem hogy reális összeg.
De engem igazából az elévülési idő érdekel.