jegybanki alapkamat számítás


ObudaFan # 2014.10.17. 13:14

Ahogy írtam, minden naptári félévre a naptári félévet megelőző napon érvényes kamat az irányadó.

fagyal # 2014.10.17. 06:06

Nagyon köszönöm a gyors válaszát.Megnéztem az MNB honlapját,de ott van olyan év,hogy 6-szor is változik a kamat,így nem tudom mit tegyek!Köszönöm!

ObudaFan # 2014.10.16. 14:23

Minden egyes fél évre megnézed az MNB honlapján a félévet megelőző jegybanki alapkamatot. Mivel ez éves kamat, elosztod kettővel. Majd megszorzod vele a tőkét és megkaptad az adott félévre járó kamatot. Végül a sok féléves kamatmértéket összeadod.
Természetesen a 2010. első félévre nem az egész félévre kérhetsz kamatot, csak egy hónapra, így ott nem kettővel, hanem 12-vel kell osztani, és a kifizetés félévében sem kettővel, hanem ahol épp tart a félév, arányosan.

fagyal # 2014.10.16. 12:43

Tisztelt Jogi Fórum!
Csalás és más bűncselekmény ügyében voltunk sértettek.Előbb a járásbíróság,majd a törvényszék hozott ítéletet az ügyben,ez év június 25-én.Bebizonyosodott a csalás és közökirat-hamisítás.A vádlott 1 évet kapott (2 évre)felfüggesztve és kötelezték, hogy az ítélet jogerőre emelkedésétől számított 1 hónapon belül fizessen meg részünkre 3.814.000,- ft-ot, valamint 2010.05.05. napjától a kifizetés napjáig a mindenkori naptári félév teljes idejére az előző naptári félév utolsó napján érvényes jegybanki alapkamatnak megfelelő mértékű kamatot.Azt szeretném megtudni, hogy a kamat mértékét hogyan tudom kiszámolni?Remélem jó helyre tettem fel a kérdésemet! Köszönettel!