Kozos tulajdonu pince hasznalata - kozos pince


Mifene # 2016.11.06. 22:25

Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam. Arra van mód, hogy kártérítést kapjak az eltulajdonított dolgok miatt? A legfájdalmasabbak a pótolhatatlan személyes dolgok, iratok, emlékek. Minden nap eszembe jut valami újabb, amit már nem láthatok többé... De az anyagi kár is 2,5-3 Millió forint..-(

Dr.Attika # 2016.11.03. 06:56

Szólni kell az új tulajnak, hogy közvádas ügyben (ez az) feljelentést visszavonni nem lehet. A rendőrségnek mindenképpen le kell folytatnia az eljárást.

lajcsó # 2016.11.02. 21:47

"Most fenyegetôzik, hogy ha nem vonom vissza a feljelentést, beperel."
Na igen. A legjobb védekezés a támadás. Ugyan miért akar téged perelni?

Mifene # 2016.11.02. 21:33

Tanácsot szeretnék kérni. Társasház pincéjében lévô óvóhelyet szívességbôl használtam már 15 éve, az akkori közös képviselô szóbeli hozzájárulásával. Hangsúlyozom: nem pincerekeszt, mert a mi lakásunkhoz az nem is járt. A közös képviselô bácsi azt mondta, hogy ha háború lenne, azonnal pakoljak ki. Sajnos ô pár éve meghalt, s az új nem érdeklôdött, hogy ki használja.
Eladtam a lakást, és az összes holmimat itt helyeztem el, ideiglenesen.
A súlyos vasajtón vas keresztpánt és lakat volt. Sajnos az új tulaj lecserélte a lakatot, és eltulajdonította az egészet. Rengeteg személyes dolgot, iratot is, melyekrôl beazonosíthatott engem. De nem értesített.
Amikor ezt észleltem, kihívtam a rendôrséget, és ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem. Amíg helyszineltek, lejött az új tulaj, és elismerte, hogy ô volt.
Most fenyegetôzik, hogy ha nem vonom vissza a feljelentést, beperel.
Nem értem. Ha a lezárt óvóhelyrôl elvitte a holmimat, az nem lopás? Még akkor is, ha nem lett volna jogom már ott tartani azokat. (Ezzel kapcsolatban a társasház tehetne lépéseket, nem?)

Zoltanuss # 2013.09.02. 12:07

Ugyanis a gondnok a kérdésemre azt a választ adta, hogy csak a "régieknek" jár pince.
Na ja úgy hívják ezt a szituációt, hogy szerzett jog. De nem kell készpénznek venni !

Zoltanuss # 2013.09.02. 12:05

kopcznndey !

Az jár ami az adásvételi szerződésben van !
de ezeket a vétel előtt kellett volna tisztázni !
persze sohasem késő ! mi van az alapító okiratban ?
anno találkoztam fura esetekkel pont pince ügyben a vételi mustráknál. Volt ahol a közös képviselő egyenesen eltiltotta a lakás tulajokat a pince használattól rendetlenség ürügyén.
Meg sok egyéb fura eset.
Végül foglaltam magamnak egy sk. pincét. Akkora a káosz, hogy belefért !!
A másik házban meg szintenként van egy egy pincerész a lakóknak. de akáosz itt is jellemző. Pl. egyszer 3 évig senki sem volt képes arra, hogy megnézze miért nem égnek az égők. Egyszerűen ki volt csavarodva - még csak nem is kiégve. Mindenki elemlámpával szerencsétlenkedik.

kopcznndey # 2013.09.01. 10:47

Tisztelt Jogászok!

Új ingatlantulajdonosok vagyunk egy régi társasházban, a kérdésem a következő: Jár e nekünk pince rész, avagy sem?

Ugyanis a gondnok a kérdésemre azt a választ adta, hogy csak a "régieknek" jár pince.

ObudaFan # 2009.02.03. 17:49

A lehetőség az, hogy bíróságon keresetet indíthattok a tényleges használó ellen.

hahocica # 2009.02.03. 09:52

Egy 20 lakásos társasházban lakunk lassan két éve. A társasháztulajdont alapító okirat szerint minden ingatlan tulajdonosnak a tulajdoni hányad alapján megfelelő nagyságú pincei tároló tartozik az ingatlanához.
„ A VI., VII., VIII., XI., XII., jelű közös épületrészeket a tulajdonostársak egymás között tulajdoni hányadaik arányában felosztják. A felosztást követően és a közös képviselővel történő egyeztetés után minden lakótárs egy ugyanazon tároló helyiség ráeső hányadát használhatja, más tároló helyiségekre (kivéve IV. jelű tárolót) nem tarthat igényt. „ /részlet a társasháztulajdont alapító okiratból VII. rész 2.) bekezdés/
A pincei tárolókat fel is osztották.Jelenleg 4 lakasnak van adott pincereszhez hasznalati lehetosege. A pincei tárolókat a követekzőképpen 1/4 rész az egyik lakóé, kb. 2/4 rész a réges-régi közös képviselőé. Aki arra való hivatkozással, hogy a ház közös dolgait tárolja elkerítette és lezárta a pince rész nagy hányadát. Megjegyzem ez sehol nincsen lepapírozva. Sajnos mi és egy másik lakó így nem tudjuk használni. Tarsashazban levo osztatlan kozos tulajdonban levo pince hasznalataval kapcsoltban a tulajdonosoknak milyen jogai vannak és milyen lehetőségei, aarra hogy a megillető részt használhassák?

Leiterjakab # 2003.06.20. 13:14

katica írta - 2003.03.27 1:12
60 lakasos tarsashazban levo osztatlan kozos tulajdonban levo pince hasznalataval kapcsoltban a tulajdonosnak milyen joga van?
Kozos kepviselo kitehet-e barkit a jelenleg hasznalt pincereszebol - ha a tulajdoni hanyadra eso altala megallapitott teruletnel nem foglal tobbet.
Jelenleg 4 lakasnak van adott pincereszhez hasznalati lehetosege de van aki jelenleg nem tarol semmit.

Erre az indokra hivatkozva probalja oket is kitenni a pincebol.
En 2 lakasban vagyok erdekelt tulajdonjogilag de rajtam kivul mas tulajdonos es haszonelvezo is van.

Egyaltalan mi alapjan kell kiszamolni a tulajdonosra eso pincereszt ha a pincereszbol ki is van adva.
 

Kedves Katica!

A Ptk. 140.§- szerint valamennyi tulajdonostársnak joga van a dolhasználniuk, de csak úgy hogy ez nem sértheti atöbbi tulajdonostársnak a dologhoz fűződő jogát vagy törvényes érdekét., függetlenül attól, hogy kire mekkora tulajdoni hányad esik.

Hogy ebben az esetben mi akialakult használati rend, ezt több dologtól is függhet, azonban az tény, hogy a közös képviselő nem tilthat el senkit a pince használatától.

Jó lenne tudni, hogy a pince használatával kapcsolatban hogyan rendelkezik a társasház alapító okirata , illetve, hogy van a valamilyen lakógyülési határozat a pince birtoklásával, használatával, hasznosításával kapcsolatban.  

 

Leiterjakab

katica # 2003.03.27. 00:12

60 lakasos tarsashazban levo osztatlan kozos tulajdonban levo pince hasznalataval kapcsoltban a tulajdonosnak milyen joga van?
Kozos kepviselo kitehet-e barkit a jelenleg hasznalt pincereszebol - ha a tulajdoni hanyadra eso altala megallapitott teruletnel nem foglal tobbet.
Jelenleg 4 lakasnak van adott pincereszhez hasznalati lehetosege de van aki jelenleg nem tarol semmit.

Erre az indokra hivatkozva probalja oket is kitenni a pincebol.
En 2 lakasban vagyok erdekelt tulajdonjogilag de rajtam kivul mas tulajdonos es haszonelvezo is van.

Egyaltalan mi alapjan kell kiszamolni a tulajdonosra eso pincereszt ha a pincereszbol ki is van adva.