ügyvédi munkadíj


monalisa1 # 2013.08.13. 16:02

Bocs de feltétlen szükség van egy "koszos" 200e Ft körüli kártérítési ügyben ügyvédre? Bizonyára te magad is meg tudsz írni egy rövid keresetlevelet, valamint a perben saját magadat képviselni.

Már előre parázod a várható költségeket...

----
  • laikus hozzászóló
Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.13. 14:36

Továbbá az ügyvéd sikerdíja a teljes perköltség ill. a kártérítés 20%-a.
Nem a pertárgy értékének a 20%-a? A "teljes perköltség" ugyanis nemigen számítható ki előre.

Azzal is számolj, hogy ha a követelés tényleg csak 200 ezer forint körül van, akkor teljes pernyertesség esetén sem fog a bíróság 200 ezer ügyvédi munkadíjat megítélni neked. Még százat se. (Bár a fővárosban némely bírótól kitelik.)

fkorei # 2013.08.13. 13:42

Tisztelt hozzáértők!

Egy kártérítési perben kaptam egy ügyvédi ajánlatot, aminek értelmezéséhez szeretnék segítséget kérni. Vagy megerősítést hogy helyesen értem e.
Az összegek igazából nem valósak, bár mindegy is szerintem.

Perindítás esetén az ügyvéd munkadíja 100.000 ft plusz tárgyalásonként 30.000.(1 biztos lesz, 2 talán kettő is)
Továbbá az ügyvéd sikerdíja a teljes perköltség ill. a kártérítés 20%-a.

Ha jól tudom a perköltségbe beletartozik a munkadíj (remélem jól tudom).

Ezek alapján úgy kell értelmezni, hogy az ügyvéd megkapja tőlem egyszer a munkadíjat plusz a perköltséggel együtt még egyszer?
(+ a kártérítés 20%-át)

Ha ez így van az nekem nem olyan jó, mivel a kártérítés valahol 120-150-max 200 ezer szerintem...olyan mintha nem is kérnék kártérítést ha kijövök nullára.
(nyílván pernyertesként szemlélve)

monalisa1 # 2013.07.30. 13:14

Próbálj a megyei Kormányhivatalban jogi segítséget kérni, talán, esetleg.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.30. 12:46

Nemigen szoktak vállalkozásnak sem költségmentességet, sem pártfogó ügyvédet engedélyezni.

valaki? # 2013.07.30. 07:06

Üdvözlök mindenkit!
Nehéz helyzetbe vagyok, ugyanis van egy polgári peres ügyem amit első fokon elveszítettem.
Elgé rossz érzés, mert mindenkinek egyértelmű, hogy nekem volt igazam, a lejáratással ami vállalkozásom ellen folyt, anyagilag tönkre tettek, és ezek után még nekem kell fizetnem, hogy csődbe mentem.
Fellebbeztem az első fokú ítélet ellen, de az a válasz jött, hogy csak ügyvéddel mehet tovább.
Arra viszont, mivel csődbe mentem nincs pénzem.
Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak?

Nagyon várom a választ, mert letelik a határidő.

Köszönöm.

monalisa1 # 2013.07.17. 09:37

Amikor majd megérkezik a NAV-tól a határozat - és a csekk, azt követően egyből kérni kell a részletfizetés engedélyezését, egyben annak elbírálásáig a kamatmentességet.

monalisa1 # 2013.07.17. 09:32

Jó esetben a vagyonszerzési illetékre a NAV-tól lehet majd kérni részletfizetést, legfeljebb 36 hó engedményezésre.

Sherlock # 2013.07.17. 08:54

Azt neked kell leboxolni az ügyvéddel - de ha nem olcsóbb mint a saját, akkor miért nem viszel sajátot? 0,5-1,5% között szokott lenni általában, de láttam már 30 ezer + ÁFA ügyvédet is. Erre jön még 276 000 vagyonszerzési illeték és attól függően hogy miből vetted, keletkezhet szja fizetési kötelezettség. De ezt az ügyvéd elmondja.

indirana # 2013.07.17. 08:12

T. Jogi Fórum!

Önkormányzati lakást vásárolnék, 6900000.
Az adás-vételi szerződést önkormányzat által biztosított
ügyvéd írja. Hány %-os ügyvédi díjra számíthatok?
illetve mekkora lesz az illetékem.Van más költségem is?
Köszönöm.

balesetijogasz # 2013.05.08. 10:48

Az ügyvédi megbízási szerződés felmondható, módosítható. Természetesen ehhez azért nézd át a szerződéseteket, hogy milyen rendelkezéseket tartalmaz erre nézve.

Üdv:
balesetijogasz
www.balesetijogasz.hu

felperes01 # 2013.05.07. 12:31

sziasztok,

fura kérdésem van, előre is elnézést:)

Biztosítási kártérítés ügyében másfél éve van perünk az egyik bíróságon. Ajánlásra választottam ügyvédet, megállapodást kötöttünk. A per során már lassan egymillió forintot fizettünk ki neki, megjelenésenként és beadványonként is számlát.
A munkájával azonban nagyon nem vagyok elégedett. Konkrét károm nem keletkezett ugyan, de azt vettem észre, hogy tulajdonképpen átvettem a szerepét: megjelenik mutatóban a tárgyalásokon - de kb. én beszélgetek a bíróval; megírja, aláírja a beadványokat - de kisebb moderálás után ctrl+c+ctrl+v-vel azokat, amiket én megírok. Tehát a jogi kutatómunka, a szakértővel való egyeztetés is az én dolgom lett. Törvényeket, döntvényeket olvasgatok szabadidőmben - helyette.
Tehetek ez ellen valamit, valahol? Vagy mivel aláírtam a szerződést, benéztem és ez a tanulópénz?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.26. 11:07

Egymillió forintot meg nem haladó pénzkövetelést csak fizetési meghagyással lehet érvényesíteni. Az adóst az eljárás költségeinek - így az ügyvédi munkadíjnak - a megtérítésére is fel lehet hívni. (40 ezer forintos követelésnél 15-20 ezer forintnál magasabb ügvyédi díjat aligha le nem húzza a közjegyző. Mivel ő csak 5 ezret kap. :) )

ronixSC # 2013.02.26. 10:43

Tavaly februárban a cégem kötött egy szerződést egy másikkal(weboldalkészítés). Ezek után átutaltam közel 40 ezer forintot, ami hostingra stb. kellett.

Mivel több, mint három hónap alatt nem sikerült elkészülniük(a szerződésben az áll, hogy 30 nap alatt kész lesz), ezért május végén felbontottam a szerződést, ezzel együtt visszakértem az átutalt összeget. Ekkor azt a választ kaptam, hogy megértik a problémámat, vissza fogják utalni. Az év hátra lévő részében erről leveleztem (telefont nem veszik fel) velük - vagyis én írtam egy levelet, hogy utaljanak, ők meg válaszoltak, hogy rendben.

Természetesen azóta se történt semmi. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mit érdemes tenni? Az a 40 ezer még az ügyvéd munkadíjára se lenne elég. Vagy az én ügyvédi költségeimet ráterhelhetem az alperesre, illetve van rá esély, hogy az időközben kieső bevételeket is ki kelljen fizetniük? Esetleg a fizetési meghagyás megoldás lehet?

A problémát tovább nehezíti, hogy az illetékes a debreceni bíróság, én pedig Pesten lakom.

ObudaFan # 2012.10.24. 19:58

Védői tevékenység során elkövetett hibáért elenyésző számban állapítanak meg kártérítést. Legalábbis ezt olvastam a MÜBSE beszámolójában.

Dr.Attika # 2012.10.24. 17:12

Jóó.. Akkor egy emberölési ügyben mennyit kalkulálhatok kártérítés fedezeteként?

ObudaFan # 2012.10.24. 17:02

Sőt, önrész is van, így a felső korlát meghaladása hiányában is lehet költség egyébként.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.24. 16:45

Nem bizony. A MÜBSE felelősségbiztosítása felső korlátos. Ha az okozott kár azt meghaladja, a különbözetet senki nem fizeti meg helyetted.

Dr.Attika # 2012.10.24. 16:39

A kártérítési felelősség mértékét be kellene kalkulálni az ügyvédi munkadíjba? Nem elég ha a MÜBSE részére fizetendő biztosítási díjat bekalkulálom általános költséghányadként?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.24. 16:26

Semmi nem indokolja, hogy az ingatlan vonatkozásában a forgalmi érték legyen az ügyvédi munkadíj alapja.
Azért talán az esetleges kártérítési felelősség, hiszen az is az értékhez igazodik.

ObudaFan # 2012.10.24. 15:00

Tulajdoni lap az mindenképpen kell, és valóban nem árt megnézni a társasházi alapító okiratot. Közös képviselőtől sem árt egy nullás igazolás. De azért ezeket az okiratszerkesztő ügyvéd tudni fogja.

Dr.Attika # 2012.10.24. 14:04

Úgy van. Szabad megállapodás kérdése. Egy jó pár éve akkor frissen ügyvédi praxist kezdett ügyvéd kolléganő kibérelt egy földszinti iroda helységet Szegeden. Meghirdette, hogy egységesen 8.000,- Ft-ért "szerkeszt, ellenjegyez, bead" ingatlan adásvételi ügyletben. Dőltek hozzá az ügyfelek. Igaz kikezdték a kollégák. Semmi nem indokolja, hogy az ingatlan vonatkozásában a forgalmi érték legyen az ügyvédi munkadíj alapja.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.19. 16:55

Nem jól tudod. Minden esetben szabad megállapodás tárgya.

rimabella # 2012.10.18. 21:36

Épp lakásvásárlás előtt állok és elég ismeretlen számomra ez a terület. A kérdéseim egyike, hogy milyen dokumentumok előzetes lekérése szükséges a lakással kapcsolatban (tulajdoni lap, társasházi alapító okirat stb.)? A másik pedig, hogy miként határozzák meg az ügyvédi munkadíjat. Jól tudom, hogy ez minden esetben a vételár 1%-át képezi? Ezen felül kérhető-e további összeg és miben mérten? Illetve, ha valamilyen oknál fogva a felek nem írják alá a már előkészített adásvételi szerződést, kérhető-e a vételár 1%-a vagy ilyen esetben mi a helyes és jogszerű eljárás a képviselttel szemben?
Köszönöm!

ObudaFan # 2012.10.11. 10:48

Úgy kell megírni, hogy ne legyen hamis vád.