elévülhetett?


Ronesz # 2018.02.12. 15:59

Tisztelt Fórumozók. Az alábbi jogesetre szeretnék tőletek észrevételt.A felperes 2011-ben indít egy pénzkövetelési pert 2006-ig visszamenőlegesen, a per sok vita és bizonyítás, bíró váltás stb. miatt 2017-ig tart. Bankszámlák állnak rendelkezésre bizonyításképp,melyből összegeket követel, ám a felperes észreveszi 2017-ben hogy hibás a követelt összeg, mert egyszerűen elszámolta magát.Kevesebbet kért, mint amely összeget követelhetett. Amennyiben a keresetet felemeli(pontosítja)a perben, ott az alperes benyújthat elévülési kifogást részben vagy egészében, vagy tekintettel a perindítás tényére, hogy az időbeni jogérvényesítés rendesen megtörtént 2006-ig visszamenőleg, csupán pontosításnak minősül az összeg felemelése? A követelés szerződés alapú, autó hitelt fizetett ki a felperes az alperes helyett 2006-2010ig. Válaszokat köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.12. 18:15

Értem én, hogy neked most jól jönne, de az elévülés nem így működik.

Ronesz # 2018.02.12. 21:51

Tudom én is,de a kezdő bíró mégis megette!:))) Figyelmen kívül hagyta hogy a követelés érvényesítési ideje a mérvadó,pontosítani az összeg kérdésében berekesztésig bármikor lehet.Most hatálytalanított a másodfok...minő véletlen....

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.12. 23:27

Bizonyára jó a meggyőző képességed. :)