Házassági vagyonjogi szerződés


hobbyhippy # 2019.09.06. 08:37

Házastársak között házassági vagyonjogi szerződés áll fenn.

Ebben úgy döntöttek, hogy vagyoni ügyekben teljes mértékben függetlenek maradnak.

Kérdés: attól még a törvényes kezdezvmények megilletik őket?

Például, ajándékozhatnak egymásnak illetékmentesen?

(mellesleg, ha igen, akkor ezt sem logikusnak sem igazságosnak nem érzem)

nina1006 # 2018.05.22. 12:39

köszönöm

nonolet # 2018.05.22. 11:48

nina1006

1.
A lakcím azt a TÉNYT rögzíti az állam számára, hogy ott lakik!
Tehát: ha ott lakik, akkor jogosan van címe bejelentve...

HA BIZONYÍTHATÓAN nem lakik ott
ÉS
nem jelentkezett ki önként a kiköltözés után
AKKOR majd indítható lesz a lakcím fiktiválása.

2.
NEEEEM a lakcím ad jogot az ott lakásra!!!!

Hanem az ingatlan tulajdonosa...

  • szerződéses alapon (pl. bérlet)
  • szívességi alapon

vagy
jogszabály

- -

Jelenleg neki NINCS JOGCÍME az ott lakásra.
(vélhetően a megállapodás szerint és szerinted)

Azonban MÉGIS ott lakik! immár jogcím nélkül.

Ilyen esetben, ha nem távozik önként
akkor a jogi út az az, hogy
pert kell ellene indítani és megnyerni.
Röpke 1,0-1,5 év és már ki is rakod jogszerűen.

Lehet még fizetni lelépési pénzt a kiköltözésért cserébe.
Vagy illegális módszereket bevetni...

- -

Amíg tart a huzavona addig viszont lehet tőle díjat követelni!

Ehhez írásban kell felszólítani a kiköltözésre
(pl. 8 napon belül) és bejelenteni, hogy
utána mennyi lesz a havidíj, plusz kérni rezsi részt is

Aztán, ha nem fizet, de mégis ot lakik
akkor már "Fizetési meghagyás" útján
behajtható tőle a jogos igény.

ObudaFan # 2018.05.22. 09:25

Egyrészt nem jelentheted ki, másrészt a kijelentés sem teremtene jogalapot arra, hogy csak úgy kitedd.

nina1006 # 2018.05.22. 09:09

Én per nélkül szeretném elérni, hogy kiköltözzön végre. De egyébként simán az okmányirodában nem jelenthetem ki a lakásomból? A Adásvételijével, a vagyonjoginkkal, meg a bírósági határozattal, hogy megszünteti a bíróság a bontót, mert megegyeztünk a különköltözésben.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.22. 08:21

(Perben enélkül is el lehet, ha egyszer nem tulajdonos, és a házassági életközösség is megszűnt.)

ObudaFan # 2018.05.22. 08:04

Látni kellene a megállapodást, de valószínűleg ezzel el lehet érni perben a kiköltözését.

nina1006 # 2018.05.21. 22:47

Perkepws, hogy a permegszuntetobe ezt irtam bele, hogy elkoltozik a sajat ingatlanaba?

nonolet # 2018.05.21. 16:27

"Megállapodtunk, h mivel neki is van lakása, elköltozik tőlem."

Feltéve, hogy: a megállapodás perképesen igazolható és érvényes.

Írásban szólítsd fel a távozásra.
Mondván a házasság életközösség MEGSZŰNT! köztetek
(a megállapodás alapján)
és ezzel az ő ott lakhatási jogcíme is.

Aztán, ha nem megy el akkor...
Indulhat a lakáskiürítési per.

- -

Mondjuk ésszerűbb volna valóban elválni.

nina1006 # 2018.05.21. 14:56

A hazassagi vagyonjogi szerzodesben elismeri h az en lkadom. Akkor teht ujra pert ke inditanom?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.21. 14:40

Ja, a válást megszüntettem novemberben, erre való hivatkozással, hogy el fog tőlem költozni, mert vett lakást és így van hova mennie.
Logikus.

Senkit nem tehetsz ki önhatalommal a lakásodból, aki ott birtokban van.

nina1006 # 2018.05.21. 13:11

Szép napot! Tanácsot szeretnék kérni. Tavaly eldzzrvult házasságunk miatt bintó pert indítottam. Válásunk alatt vagyonjogi szerződést kötöttünk, melyben férjem elismerte hogy a lakás, amiben élünk, kizárólag az enyém. Ezzel egyidőben ő hitelből megvásárolta testvéreitől a régen megörökölt szülői örökségű lakásukat. Ez is bekerült a vagyonjogiba, h ehhez meg nekem nincs közöm. Megállapodtunk, h mivel neki is van lakása, elköltozik tőlem. Ez novemberben volt. Mostanra meguntam. Ki tudom-e tenni? Ja, a válást megszüntettem novemberben, erre való hivatkozással, hogy el fog tőlem költozni, mert vett lakást és így van hova mennie. Tehát kitehete a lakásomból?

ObudaFan # 2018.02.16. 14:57

Ha bizonyítható a különvagyonod, akkor az házassági vagyonjogi szerződés nélkül is a különvagyonod, és a férjed hitelezőinek nincs hozzá közük. Azért a bizonyítási kérdések miatt persze jobb lett volna ezt a szerződést előbb megkötni.
És persze: a szerződést feltétlenül fel kell tüntetni a közjegyzői nyilvántartásban, hogy harmadik személyekkel szemben hatályos legyen, ha ez esetleg a szerződéskötés utáni időszakban létrejövő valamilyen más ügylet miatt fontos lehet.

nadja # 2018.02.16. 14:28

Jó akkor úgy kérdezném, hogy kérheti-e a hitelező
hogy jegyezzék be a követelését egy olyan lakásra ahol az adós nem is tulajdonos azzal, hogy az adós telekkönyvön kívüli tulajdonos, hiszem a házassági szerződést csak jövőre nézve lehet kötni, az ingatlan adásvételi szerződése viszont a házassági szerződés dátuma előtti tehát hiába egyezik meg a férj és feleség, a múltra nézve, hogy a lakás a feleség különvagyona ez az ő irányukban semmis.

Fontos hangsúlyoznom, hogy fedezetelvonásról nincs szó ugyanis jelenleg nincs semmilyen tartozás vagy követelés.

facsiga77 # 2018.02.16. 13:09

Szerintem alapesetben bármi megtörténhet.

Mondjuk az ingatlan az egy külön tészta, arra házassági szerződés nélkül sem mozdulhat a végrehajtó, mert nem az adós nevén van.

Ha a vh kérő elkezdi masszírozni egy perben hogy az adós telekkönyvön kívüli tulajdonos és ezért kéri az adós bejegyzését az ingatlanodra arról úgyis tudni fogsz.

Immaculata # 2018.02.16. 12:37

Nem vezetik rá, ha mégis, végrehajtási kifogást kell előterjeszteni.

nadja # 2018.02.16. 12:30

Férjemmel 2 éve kötöttünk házasságot. Én 2 hete aláírtam egy adásvételi szerződést egy ingatlanra amit majd jövő hónapban (hitelfolyósítás után) fogok kifizetni és birtokba venni. Holnap a férjemmel házassági vagyonjogi szerződést kötünk amiben leírjuk hogy kezdetektől foga külön pénztárcán voltunk, házassági vagyonjogi közösséget nem kívánunk létesíteni. Az előleget a különvagyonomból fizettem a törlesztést is abból fogom, az ingatlannal kapcsolatban neki semmi joga nincs, az az én különvagyonom.

Na most ha 5 év múlva jön egy végrehajtás a férjemmel szemben akkor azt vajon rávezethetik-e az én ingatlanomra azzal az indokkal, hogy az ingatlan megszerzése (vagyis adásvétel aláírása) 2 héttel a házassági vagyonjogi szerződés megkötése előtt történt?

Ha igen akkor mi más módon tudom azt a lakást "megvédeni"?