bankok inkasszó?


drbjozsef # 2017.01.24. 07:53

Ne keverd a letiltást és az inkasszót.

Szomorú örökös # 2017.01.24. 06:24

Wiki75

Joguk van simán akár minden befolyó összegnek akár az 50 %-át is elvinni, amíg nem teljesül a tartozás rendezése. Ha pedig nem magánszámláról, hanem vállalkozóiról beszélünk, ott a teljes számlaösszeget is simán vihetik, sőt ebben az esetben folyamatosan mínuszban lesz a számla, amíg nem egyenlítik ki a tartozás összegét. Nem vizsgálják ugyanis előtte, hogy van-e rajta pénz, hanem csak a kérés megy a bank felé az inkasszót illetően, amit nekik teljesíteni kötelességük.

Magánszámláról az ún. "mentes" összeget is kizárólag bankfiókban lehet kivenni, jóval nagyobb költséggel, mint a kártyás pénzfelvétel, sőt arra a havi első két pénzfelvétel ingyenessége sem vonatkozik, ha jól tudom.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.24. 06:19

A bankszámlán már nincs se gyes, se családi pótlék - csak számlapénz van. Az pedig foglalható.

Annyira váratlan nem lehetett az az inkasszó. Egyrészt azt csak tudtátok, hogy van egy végrehajtható határozat; másrészt a végrehajtó szokott küldeni egy felszólítást, hogy fizessetek.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.24. 06:19

A bankszámlán már nincs se gyes, se családi pótlék - csak számlapénz van. Az pedig foglalható.

Annyira váratlan nem lehetett az az inkasszó. Egyrészt azt csak tudtátok, hogy van egy végrehajtható határozat; másrészt a végrehajtó szokott küldeni egy felszólítást, hogy fizessetek.

Burn Out # 2017.01.24. 05:01

A végrehajtót természetesen nem érjük el,de sok negatívumot olvasunk róla.” - nyilván sok negatívumot olvastál... senki se szereti, ha önkéntes teljesítés hiányában végrehajtanak rajta valamit...

Wiki75 # 2017.01.24. 03:23

Érdeklődni szeretnék,hogy meddig mehet el,ill.mit emeltethet le a végrehajtó.Párom számlájára érkezik a gyes és a családi pótlék(az ő nevén vannak)ill.egyéb nem munkabérből származó jövedelem hanem internetes adás-vételekből származó összegek,melyek bizonyos termékek ellenértékei és szállítási költségei más-más emberektől.Tegnap nagy meglepetésünkre az internet bankba történő belépéskor szembesültünk,hogy a számlán nem x összeg van,hanem -680000.- ft.Nem értettük,valami rendszer hibára gyanakodtunk,így bementünk a bankba.Ahol közölték,hogy xy végrehajtó inkasszót tett a számlára ill.végrehajtást kért,minden előzetes jelzés nélkül.A számlán addig gyűjtögetett összegből a bank valamennyit kifizethetett,de töredékét annak ami a számlán volt.Kérdésem milyen tipusú pénzekből lehet végrehajtani?ill.ha egyszer leemeltek egy hónapban,de jön még a számlára adott hónapban pénz abból újra és újra leemelnek?Amíg a számlán lévő összeg nem éri el a 28500.-t addig nem vesznek le belőle,de mi ezt bármikor kivehetjük?Sajnos nem vagyunk jártasak ebben így nem tudjuk mik a lehetőségek.A végrehajtót természetesen nem érjük el,de sok negatívumot olvasunk róla.
Köszönöm előre is a választ!

krisztina900218 # 2016.05.31. 15:29

Akkor is ha holnap már nem él a felfüggesztés?Amugy értem amit írtál, de az a baj, hogy elvileg április közepén nem kérte a DHK az eljárás folytatását, mégis inkasszózták a számlám(igaz mellette volt egy kis összegü ügyem, lehet "véletlenül" ment ki mindkettő) Szerinted csörögjek a hétvége felé a végrehajtónak, vagy keressem fel ismét a DHK-t, hogy biztosat tudjak?(8.áig megfogok őrülni :D )

krisztina900218 # 2016.05.31. 15:29

Akkor is ha holnap már nem él a felfüggesztés?Amugy értem amit írtál, de az a baj, hogy elvileg április közepén nem kérte a DHK az eljárás folytatását, mégis inkasszózták a számlám(igaz mellette volt egy kis összegü ügyem, lehet "véletlenül" ment ki mindkettő) Szerinted csörögjek a hétvége felé a végrehajtónak, vagy keressem fel ismét a DHK-t, hogy biztosat tudjak?(8.áig megfogok őrülni :D )

gerbera317 # 2016.05.31. 14:11

82/A. (5) Ha a hatósági átutalási megbízás fedezet hiánya miatt nem, vagy csak részben vezetett eredményre, a végrehajtó a végrehajtást kérő erre irányuló kérelmére azt ismételten benyújtja.

Nem tudom, neked ez mennyire érthető, számomra teljesen világos: A végrehajtó csakis kérelemre ismételheti meg az inkasszót, saját ötlettől vezérelve nem.

krisztina900218 # 2016.05.31. 13:20

Jó napot!

Mennyi idő múlva indítja újra a végrehajtó a felfüggesztett ügyet, úgy, hogy inkasszó legyen ismét a számlámon?Küldhetnek előtte levelet?Ma akartam megkötni a végrehajtónál a dhk-s tartozásomra a 24 havi részletfizetést( engedélyezték), de nem lehetett, mert a dhk nem jelezte a hálozat alapítványi utalásokat (össz 300 ezer ft értékben), így a végrehajtó csak az eredeti összeget látta, úgy sem én, sem ő nem látta célszerünek megkötni a nagyobb összegre.Elküldött a dhk-hoz, hogy küldjenek faxot v levelet , a beérkezett összegekről.Nyilván elment a levél(előttem hívta az ügyintéző hölgy a központot) de csak jövő héten van újra ügyfélfogadás a végrehajtónál , és máig lett felfüggesztve az ügyem.A végrehajtó azt mondta, hogy jövő héten nyugodtan jöhetek még, az már nem oszt nem szoroz, de én akkor is tartok egy kissé, nyilván nem mondta volna a végrehajtó amit mondott, ha holnap újra akarja indítani az ügyet, nem?Az a baj, ha ne adj isten újra indítja, és inkasszózzák is a számlám, hiába megyek be kedden megkötni a részletfizetést, ha utána nem tudom kifizetni júniusban, mert nem egy nap a feloldás..és másnap 8-án már utalnak pénzt a számlámra. Előre is köszönöm a válaszokat.

krisztina900218 # 2016.05.04. 14:47

Üdv!Ha múlt szerdàn ment el a végrehajtó levele a bank felé az inkasszó feloldàsàról, akkor mikorra oldjàk fel az inkasszót?
Tegnap voltam benn a banknàl, ahol azt mondtàk , levették.
Ma néztem az internet bankomat, a történetekben még mindig ott van 14.-ei dàtummal.Vagy ez màr ott marad, mint a bankszàmlàm "történet" része?Feloldjàk 6.-ig?Van oka a banknak , hogy hazudjon?Előre is köszönöm a vàlaszt.

Sherlock # 2014.10.15. 14:31

Sosem értettem az olyan embereket, akiknek van pénze 4 bankszámlát fenntartani (4k/hó, cca. 50k/év), de adósságot törleszteni nincs.

gorabga # 2014.10.15. 13:18

mamamacoka.Az odaig rendben van,hogy ha tartozol akkor fizess!De,ha sajat hibajan kivul nem tudta torleszteni (hidd el van ilyen is!) es most talalt maganak munkat,akkor miert nem eleg a 33%?Gondolj csak bele,hogy van egy 33%-os fizetes letiltas a munkaltaton keresztul es a maradek 67%-ot sem kapja meg,mert a szamlajan inkasszo van es elviszi a vegrehajto.Megteheti,mert ami a szamlajan van az penz es nem fizetes.Azert,mert azt a 67%-ot szeretne eldugni attol meg a 33% megy a vegrehajtonak....tehat torleszt tovabbra is csak szeretne,ha nem az egesz fizeteset vennek el.En megertem teljesen.

gorabga # 2014.10.15. 05:24

Mamamacoka!Vivancs fizeti tartozasat fizetesenek 33%-aval.Szerintem csak az ehenhalast szeretne elkerulni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.14. 16:18

Nem.

gorabga # 2014.10.14. 08:55

Ha mas ember szamlajara megy a fizetes,akkor azt is tudjak inkasszalni?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.13. 15:43

Van.

Vivancs # 2014.10.13. 13:23

Üdvözlet mindenkinek!

Ugyanaz lenne a kérdésem, mint az előttem szólónak.
33%-os NAV általi (diákhitel miatt)letiltás van a munkabéremből két hónapja, közben a napokban kaptam a bankomtól egy értesítést, hogy a NAV átutalási megbízást küldött, a bank pedig befogadta azt. Teljesíteni nem tudják, mivel mínuszos az egyenlegem, jelenleg egy másik számlámra kértem a fizetésemet, de gondolom fennáll a veszélye hogy ezt a számlát is megtalálják. Mi a teendő ilyenkor. Ha már megy a letiltás, van egyáltalán joguk inkasszálni?

gorabga # 2014.10.13. 12:41

Udvozlet Mindenkinek!

En arrol szeretnek informaciot kapni,hogy ha a fizetesembol vonjak a 33%-ot,akkor rakhatnak-e a szamlamra inkasszot?Vagy mi van akkor,ha a fizetesem nem a sajat szamlamra utaltatom?

riksarider # 2014.06.10. 13:08

Az előbbihez annyit, hogy megérkezett a várt (említett) összeg nemrég a számlámra. Az egyenlegem nőtt annyival, míg a mínusz ("rendelkezésre álló összeg") annyival csökkent. Ezek szerint nem vonták le, csak 'fogva van' ?
Nem éri el a 28.500 Ft-ot az egyenleg jelenleg.

Üdv

riksarider # 2014.06.10. 10:54

Üdv, én is szeretnék feltenni kérdést az ügyben.

63.000 Ft-os inkasszó érkezett a számlámra, egy több éves telefonszámla tartozás kapcsán. Nincs rendszeres jövedelmem, évek óta alkalmi munkáim vannak csak és a számlára nem érkezik rendszeresen fizetés, eddig összesen 1 alkalommal kaptam rá külföldi távmunka utáni kifizetést. A 2. alkalom 1-2 napon belül esedékes, mert már elutalták az eddig összegyűjtött pénzemet (ami nem sok, kb. 18.000 Ft lesz tranzakciós díjak után, így a jelenlegi egyenleggel együtt összesen kb. 21.000 ft "lesz" a számlán).

Két fő kérdésem lenne:

1, 28.500 Ft-ot nem elérő egyenlegnél csak "foghatja" az inkasszó az összeget, de le nem emelheti a számláról ? Ez esetben a 35 nap múltán rögtön felvehetem azt (míg szünetel az inkasszó, tehát míg nem újítják meg újra) ?
2, önkormányzati, szociális rászorultság alapon kapom a TB-t, erről friss igazolásom van. Érdemes-e méltányossági kérelmet benyújtanom a végrehajtó irodához úgy, hogy ezt mellékelem mellé ? A kérelem tárgya az inkasszó megszüntetése lenne, így ugyanis az a kevés pénz sem jut el hozzám, amit keresek és ez veszélyezteti a megélhetésem. Ilyenkor ki bírálja el a kérelmet, a bíróság vagy az iroda ? Dönthet az iroda saját maga arról (bíróság nélkül), hogy leveszik az inkasszót ? Végrehajtható vagyontárgyaim nincsenek, se egyéb ingatlan/gépkocsi, stb. a nevemen.
Amennyiben leveszik, kb. mennyi az átfutási idő, mire a bank teljesíti a 'levételi' megbízást ?

Nagyon köszönöm előre is mindenkinek, aki válaszol !

Üdv, K.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.27. 08:52

A bankszámlán nincs fizetés, tartásdíj, lottónyereség, rehabilitációs ellátás. Ott csak egyenleg van.

jerika58 # 2014.05.26. 17:11

Azt szeretném megkérdezni, hogy 40%-os rehabilitációs ellátásra kérhet inkasszót a végrehajtó???

Cofi73 # 2014.04.04. 16:41

Jó estét mindenkinek.A kérdésem a következő lenne.

  • Fizetésem 50%-át vonják munkabéremből.A folyószámlámat vezető banknál nincs folyószámla hitelem,de a számlám Mínusz 80500 forint!Fizetésem ma érkezett rá és nem tudok kivenni még ezer forintot se.Jogos,hogy egy fillérem sem marad,sőt még így is mínuszos a számlám?Tehetek valamit,hogy legalább valami minimális visszakerüljön a számlámra?

Előre is köszönöm a válaszokat.

gerbera317 # 2014.03.21. 23:00

Ezt máshol is megkérdezte, ott megkapta a választ.