bankok inkasszó?


Cola # 2006.05.22. 05:37

akkor a párna alatt kell tartanod a pénzt

elobernadett # 2006.05.22. 05:14

én tartozok és szeretném azt elkerülni, hogy a számlámhoz a végrehajtó hozzányuljon.

Cola # 2006.05.21. 18:54

ezt nem értem...
ha az adósom tartozik, és tudom a bankszámlaszámát, akkor inkasszót nyújtok be ellene... ha nem tudom a számlaszámot, akkor nem tudok iylet benyújtani... ha a számlán van pénz, akkor az inkasszó értelmében azt leemelik...

rengeteg kérdést feltettél már az inkasszóval kapcsolatban, de nem igazán világos az sem, hogy mi a célod?

elobernadett # 2006.05.21. 13:01

És mi van akkor ha 2 anknál van 2 élő számla egyiken van is nagyon ritkán forgalom. De nem azpn a cimen van bejelentve a számla mint amit a biróság tud?

Cola # 2006.05.21. 11:36

azért tesznek azokra is inkasszót, mert az inkasszót kezdeményező fél nem tudja, hogy azok egyenlege negatív, másrészt ha tudná, akkor is gondolhatná, hogy érkezni fog a számlára pénz...
Ha az inkasszó részteljesítésben is teljesíthető, akkor az ezer forintot le fogják emelni.
az inkasszó beérkezése megjelenik a számlakivonaton, akár papíron, akár elektonikusan.

elobernadett # 2006.05.21. 09:54

De minek tesznek azokr a számlákra is inkasszot amiken eleve tartozás van?

Mit jelentene egészen pontosan az inkasszó hoygan lehet "felismerni" ?

Van a számlán pl.: 1000 Ft. Azt leemelik, vagy pedig ott marad csak nem tudom levenni?

Ha internetes szerződés van a számlára akkor ott is észre lehet venni az inkasszót?

ObudaFan # 2006.05.21. 09:29

Persze.

elobernadett # 2006.05.21. 09:19

Egy ügyfélnek több bvanknál van tarztozása.
Van azonban 2 olyan bank ahol számlát vezet de csak az egyik számláján van forgalom, nagyon ritkán.
Ilyen esetben ha egy inkasszót tesznek egy számlára, akkor azokra a számlákra is tesznek amiken tartozás van?
Pl.: Cib Otp tartozik de Mkb és Raiffeisennél nincsen. Ilyenkor a cib és otp-nél is inkaszo lesz a számlán?