bankok inkasszó?


gerbera317 # 2012.11.11. 22:05

Joga van az önkormányzatnak ahhoz,hogy inkasszót tegyen a magán bankszámlánkra, no és a banknak, hogy mindehhez statisztáljon?

Csak félig jó a kérdés.
Először is: az önkormányzati adóhatóságnak joga van ehhez.
Másodszor: Az inkasszó hivatalos elnevezése: hatósági átutalási megbízás. Tehát egy átutalási megbízásról van szó, ahol nem a számlatulajdonos, hanem helyette az erre jogosult hatóság ad megbízást a banknak. Miből gondolod, hogy a bank visszautasíthat egy ilyet?

sumsang # 2012.11.09. 18:55

Nekem is egy önkormányzatos inkasszós kérdésem lenne.
Feleségemnek van egy egyéni vállalkozása, melyhez van egy bankszámlája.

Van továbbá egy közös folyószámlánk is.

Feleségem vállalkozásának iparűzési adóját a magánszámlánkról inkasszózta az önkormányzat. A feleségem vállalkozási számláján viszont hozzá sem nyúlt.

Joga van az önkormányzatnak ahhoz,hogy inkasszót tegyen a magán bankszámlánkra, no és a banknak, hogy mindehhez statisztáljon ?

Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.16. 10:25

Ha a cég az adós, akkor természetesen.

Marthy # 2012.10.15. 16:08

Azt szeretném megkérdezni, hogy az Önkormányzat súlyadó, illetve iparűzési adó tartozás miatt tehet-e inkasszót céges számlára? Köszönöm a segítséget!

pindy # 2012.09.29. 23:17

Nem fog megkeresni,nekem sem szólt...egyszerűen inkasszó alá vette.
Viszont nekem is lenne egy kérdésem.
Édesapámmal társkártyám van,arra jön a kisfiam családi pótléka.
A számla az ő nevén van,az én kártyámat már be is vonták,mivel a pin kódokat félreütöttem,már csak az ő kártyája jó.
A kérdésem az lenne,hogy ezt a számlát is inkasszózni fogják?
köszönöm a válaszokat!

zlotyi88 # 2012.09.29. 05:15

Sziasztok!

Folyószámlahitelem bedőlt sajnos.Mit tesz ilyenkor a bank? Zároltatja a számlámat? Erről előtte köteles értesíteni? Jövedelmem nincs,abból levonni nem tud.Egyáltalán mi a módja ennek?Először meg kell keressen egy végrehajtó?

Köszi előre is a választ.

gerbera317 # 2012.07.11. 21:21

kiszacsek,

Senkit nem fog érdekelni a bankszámlád, ha van munkabéred. A gyerek számlája pedig valóban nem inkasszózható, és senki nem is fog fedezet-elvonással vádolni, ha a maradék munkabéred a cibes szimbára megy. Ha pedig csak családi pótlékból és segélyből éltek, akkor meg így járt a végrehajtó: nem tudja tőled lenyúlni ezt a kevéskét sem; de szerinted mennyire fogja magát ezen felizgatni?

KBS fórumtárson nem kell kiakadni: egyész' egyszerűen az történt, hogy hülye kérdésre hülye választ adott. :-x

kiszacsek # 2012.07.11. 20:52

KOVÁCS-BÉLA-SÁNDOR! Ha normális választ nem tudsz adni,ne ugass itt össze-vissza! Amugy azóta már beszéltem is egy normális ügyvéddel,aki legalább tisztába van a jogszabályokkal,nem ugy mint te!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.11. 17:07

Hacsak azt nem.

pazs # 2012.07.11. 15:31

A családi pótlékot meg a segélyt?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.11. 14:07

Istenem... Mit hoz a postás?

kiszacsek # 2012.07.11. 11:10

Köszi a választ! Mindegy akkor a postai utalás a tuti! Áttetetem postára! családiból meg segélyből ugyse vonhatnak semmit!Legfeljebb a postás hozza! Ennyi!

pazs # 2012.07.11. 09:52

Ha ez ilyen egyszerű lenne, hogy nyitunk a gyerekünknek számlát, ráutalgatunk pénzt aztán mint törvényes képviselő felhasználjuk, mert ehhez aztán nem férnek hozzá, komolyan mondom, miért is nem csinálja ezt minden adós?
Nincs olyan szabály, hogy a kiskorű számláját nem lehet inkasszózni. És mivel hozzátartozód, minősülhet fedezetelvonónak. De te tudod.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.11. 09:46

Akkor higgy csak a banknak. Még ha nincs is igazuk - de legalább olyan megnyugtató, amit mondanak.

kiszacsek # 2012.07.11. 09:42

Köszi PAZS! Nem értem amit irtál,de már megkaptam a választ! Felhivtam a bankot , és azt mondták kiskoru számláját semmiféleképpen nem inkasszózhassák törvényileg,csak akkor ha az ö nevén lenne a tartozás.

pazs # 2012.07.11. 09:32

kiszacsek: na, össze-vissza beszélek, a zárójeles mondat helyesen: aztán nehogy fedezetlevonónak minősítsék a rendszeres pénzajándékot, mert az harmadik féllel hatálytalan és akkor viszik.

pazs # 2012.07.11. 09:32

kiszacsek: nem (persze aztán nehogy ajándéknak minősítsék, mert akkor harmadik féllel hatálytalan a pénzösszegek átadása és akkor viszik). Nem azon múlik, hogy kiskorú.

hihetetlen02: nyilván nem a személyi hiteled miatt inkasszálnak.

Apooka: ha a nyugdíjszerű járulékodat (nem tduom a pontos nevét) nem bankszámlára utalják, akkor nem lehet inkasszózni (és levonni sem).

kiszacsek # 2012.07.11. 09:22

Üdvözlöm!Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a 4 éves kisfiamnak nyitottam egy szia szimba folyószámlát, ami az ö nevén van, de én vagyok a törvényes képviselő.Megszeretném kérdezni,hogy ez inkasszozható e , ha nekem van tartozásom, de az ö nevén van a számla,és ő kiskorú. Köszönöm a választ!

hihetetlen02 # 2012.06.26. 14:54

Érdeklődnék, a napokban a NAV incassozta a magán bankszámlámat,a számlámról törlesztem a személyi hitelemet minden hónapban befizetem az esedékes törlesztő részletet. Ma bent voltam a bankban,hogy a törlesztő részletet kitudom fizetni,de a leinccassozott összeget egyenlőre nem vagy csak részleteiben. Ugyanis ha nem fizetem a törlesztő részletet a bank felmondja a hitelszerződést és egy összegben követel.De erre nincs lehetőség ezt a választ kaptam mert ez törvénybe ütközik.
A számlára semmilyen jövedelem nem érkezik,én fizetek be rá minden hónapban.Teljesen fel vagyok háborodva,miért kell az embereket,még aki hajlandó és tud fizetni,teljesen tönkre tenni.
Ha esetleg valaki járt már így és tud valamit hozzászólni megköszönném.

Apooka # 2012.05.14. 06:49

Érdeklődnék, hogy ki tud arra választ adni, hogy mi vanolyan esetben, mikor a végrehajtó inkasszózta a banki számlámat, melyre a NYUFIG utalja a járadékot. Eddig a NYUFIG vonta a pénzt a végrehajtónak, de egy idei kormányrendelet alapján megváltozott a folyósítás neve, mert valami járadék félére alakult és így a NYUGIG nem vonhat le semmi tartozást már. Így a végrehajtó inkasszózta a bankszámlámat. Kérdés az, ha nem bankszámlára megy a folyósítás, hanem kézbe utalja a NYUFIG, akkor mi a helyzet? Valaki tudna erre magyarázatot adni? Előre is köszönöm.

laci76 # 2012.05.12. 12:12

Üdvözlöm!
Szeretnék felvilágosítást kapni mivel 2008-ban volt egy súlyadó elmulasztásom és ezért inkaszózta az önkormányzat a számlámat amire csakis kizárólag a tartós beteg fiam után járó gyes érkezik rá.Én próbáltam többször is részletett kérni vagy felajánlottam hogy ledolgozom a 40 000 ft-os tartozásomat de nem voltak hajlandóak ebben segíteni ők egyösszegben követelték a 40000 ft-ot.Mivel nincs munkahelyem nem dolgozok igy nem tudom semmiből befizetni erre inkasszót tettek a számlámra és minden értesítés nélkül lefagyasztották.Ugy tudom gyes,családi vagy szociális pénzekhez nem nyulhatnak hozzá most itt maradtam 1 ft nélkül mit tehetek menjek lopni vagy betörni?? Ha valaki tudd kérem segítsen mit lehet ilyenkor tenni???? S.O.S. !!!!

gerbera317 # 2012.04.24. 17:38

Azt, hogy hogyan kell és mennyit levonni, nem a végrehajtó dönti el, hanem a törvény.

Azt, hogy a bank ennek eleget tesz, vagy pedig pert vagy rendbírságot kockáztatva ellenszegül, a bank dönti el.
Ugyanez áll a letiltást foganatosító munkáltatókra is, továbbá valamennyi, a végrehajtási eljárásban közreműködésre kötelezett szeméyre és szervezetre.

axwell01 # 2012.04.23. 20:51

Köszönöm a választ és még annyi lenne a kérdésem ,hogy nekem eszt egy végrehajtó iroda küldte és ilyenkor(is)a bank dönti el,hogy mennyit vonnak le,vagy az iiroda?Köszönöm még egyszer!

gerbera317 # 2012.04.23. 20:10

Bankja válogatja, hogy a 79/A. § (2) szerinti mentességi szabályt mire alkalmazza: a pozitív egyenlegre, vagy a hitelkeretre is kiterjesztve. A jogszabály szerint a hitelkeretre is ki kell terjeszteni, de a bankok többsége vállalja a kockázatot, és nem terjeszti ki. Ettől függ, hogy levonnak-e mindent, vagy pedig mentesen hagynak a pozitív 90 ezerből 59250 forintot.

A sorban állás azt jelenti, hogy ha a számlán található, végrehajtás alá vonható összeg nem fedezi a követelés összegét (172829 forintot), akkor 35 napra zárolják a számlát, hátha ez idő alatt érkezik további levonható összeg.

axwell01 # 2012.04.23. 09:55

Helló!Érdeklődni szeretnék,hogy a számlámra inkasszó jött 172829FT a fizum olyan 90-110 ezer között mozog(eszt kapom kézhez). Ha mondjuk kapok 90-et akkor az egészet elveszik,vagy csak a 33%-át,és mit jelen a sorban állás 2012.04.12kezdete és 2012 05 18 a sorban állás vége mi ez??Köszönöm a választ előre is!