bankok inkasszó?


végrehajtó1 # 2011.07.19. 18:09

holnap válaszolok.

gina23 # 2011.07.19. 14:17

végrehajtó 1!
Írtam privát emailt a feltett kérdésével kapcsolatban.
Én tudomásul veszem, ha a számlámra jövő fizetésemből vonnak,hisz tartozásom van, de még mindig nem akarom elhinni, hogy azt a pénzt is korlátlanul leemelhetik, amit a gyerekeim ellátására kapok.
Arra lennék kíváncsi, hogy emelhetek-e kifogást a végrehajtónál ezzel kapcsolatban?

végrehajtó1 # 2011.07.19. 11:41

Valamint ne utaltasd a fizut a számlára.

C a s a b l a n c a # 2011.07.19. 06:34

A végrehajtás költségének csökkentése érdekében az illetékes végrehajtót keresd meg személyesen és próbálj vele alkudni.

Szorítsd össze a fogad, hidd el, egyszer lejár minden tartozásod és utána ne halmozz fel adósságot se a T-Home-nak se pénzintézetnek, akkor nem lesz inkasszós-bulid...

Viri26 # 2011.07.18. 16:18

A kedves T-Mobile egy korábbi tartozás (kb 3 évvel ezelőtti) miatt inkasszóval terheli a számlámat.
Ebben a hónapban kezdték a pénzemhez nem férek hozzá, értesítést nem küldtek róla, sem egyenleget nem enged lekérdezni, magyarul nem tudom használni a kártyámat. A fizetésem 33%-át vonják, pluszban minden hónapban külön érkezik a bónusz a számlámra ami nem nagy összeg csupán 10 ezer forint, de ennek meg az 50%át vették el.
A végrehajtó nem törődik azzal hogy nekem ez mellet 22000 ft a személyi kölcsönöm egy hónapban, plusz a hitelkártyám 20000.
Nos a havi 93000 ft-os fizetésemből 32 ezer a végrehajtóé, 22 ezer az egyik banké, és 20 ezer a másiké. Lássuk ez ha jól számolom 74 ezer forint, azaz marad 19 ezer. Ez mire elég egy embernek? Azért dolgozom hogy a bankok meg a t-mobile feleméssze az egésszet? Tönkre teszik az ember életét teljesen!
Kérdem én ez legális? Nem veszik figyelembe a többi törlesztést, nem lehet kérni a végrehajtási költség csökkentését? Hova lehet ilyenkor fordulni?
Ingatlanom nincs, csak a szüleimnek azt is elvehetik?
Kérem csak olyan váéaszoljon aki tud is valami okosat írni, mert én már nem tudom mit tegyek?!
Köszönöm

végrehajtó1 # 2011.07.14. 18:35

gyerekeim ellátására szolgáló pénz

mi az?

gina23 # 2011.07.14. 18:01

Én elolvastam amit ezen a linken találtam. Nagyjából értem is. De mi van azzal az összeggel, ami meghaladja az öregségi nyugdíj négyszeresét? Azt teljes egészében viszik?
No és mi van olyankor, ha nekem a munkabérem kívül csak a gyerekeim ellátására szolgáló pénz érkezik a számlámra? Vagyis az én esetemben ez kb 200 ezer ft, a munkabérem meg 85 ezer ft. Ilyenkor mire számíthatok? Mi az az összeg, amihez hozzá tudok jutni?

iravju # 2011.07.13. 20:33

Látom, hogy elég nagy a bizonytalanság ebben az ügyben.
Érdemes elolvasni a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvényt, különösen a mentességről szóló 79/A. § (1),(2) és (3) bekezdésében foglaltakat. És ami fontos, nem szabad hagyni magunkat a bankok által becsapni !!!!
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

iravju # 2011.07.13. 19:16

Tévedsz !
A jogszabály által biztosított összeget a bank köteles kifizetni. Igaz, hogy személyesen kell bemenni, de a kifizetést nem tagadhatja meg !!!!!

végrehajtó1 # 2011.07.13. 11:20

abból nem lesz pénze.Inkább a bírósághoz forduljon.

iravju # 2011.07.13. 02:47

Sajnos a rossz banki gyakorlat (nem tudás) miatt gondolkozás nélkül zárolnak összegeket, holott 28.500.- Ft alatt egyáltalán nem inkasszózhatnak, 28.500.- Ft. és 104.000.- Ft. között pedig csak a 28.500.- Ft. feletti rész 50 %-át szabad inkasszózni.
Ellenkező eljárás esetén fennáll a bank anyagi felelőssége.
A PÉNZÜGYI SZERVEZETEK ÁLLAMI FELÜGYLETÉHEZ kell fordulni!

monalisa1 # 2011.05.09. 14:59

Amelyik számlán pénzt találnak azt "viszik"., ha az euros számlán nincs elég akkor majd a forintosról. A végrehajtónak joga van megkérdezni a bankokat/takarékpénztárakat xy esetleges számlaszámáról. Az inkasszóról előre nem tájékozatják az adóst.

pusimk # 2011.05.09. 12:48

Kedves Segítők!

Küldtek nekem egy "Prompt és határidős inkasszó"-t
Megjelölték benne az egyik bankszámlaszámomat.Az egy euró alapú számlám, amin mindössze 25 cent van.
Van egy forint alapú számlám is.

A kérdésem az lenne, hogy erről a számlámról levonhatják-e azt az inkasszót, amit az eurós számlámról nem tudnak levonni?

Tehát, az inkasszó bármelyik olyan számláról levonható amelyiken pénz van?

A választ előre is köszönöm.

Nilana # 2011.04.20. 19:23

Tisztelt nyuszi03!

Lehet, hogy már nem aktuális a válasz, de azt tudni kell, hogy a banknak rendelkezésre kell bocsájtania a mentes összeget, hogy hogyan biztosítja ezt, ez gondolom bankonként eltérő lehet.
Én ilyenkor a pénztárból való felvételt javasolnám!!!

nyuszi03 # 2011.02.11. 11:27

Jó napot kívánok

Én gyes-en lévő anyuka vagyok,plusz családipótlékot kapok...ennyi az én havi pénzem...Ebből a végrehajtó leszedte az összeset-inkasszón van a pénzem....Végrehajtónak jeleztem,hogy ez a pénz honnan van,intézkedett,a visszautalás ő elmondása szerint megtörtént,viszont ez már egy hete volt,mégsem tudom kivenni a pénzemen....a bank nem engedi fel az inkasszót ilyenkor,vagy mennyi idő ennek az átfutása...ha már egyszer intézve lett...az egyenlegem 32000...mégsem tudom kivenni...

Tomi29 # 2011.01.11. 21:31

Mikor jár a létminimum?
Hisz akinek vonják a pénzit és inkasszót tesznek a számlájára annak mind végrehajtás miatt vonják?
Akkor senkinek sem jár?

Tomi29 # 2011.01.11. 21:28

Nincs?????
De a levonás beérkezett a munkahelyemre is.
Akkor aki dolgozik és inkasszót tesznek a számlájára az ingyen dolgozik??És semennyi pénze nem marad?
Ilyen lehetséges?

végrehajtó1 # 2011.01.11. 20:44

létminimum a végrehajtásban nincs

Tomi29 # 2011.01.11. 19:15

Köszönöm.

Ilyenkor kinél lehet reklamálni hogy mindent elvettek?
Ezek szerint a bank hibázott?

monalisa1 # 2011.01.11. 17:19

28.800 Ft/hó, vagyis a nyugdíjminimummal azonos összeg a számlán kell hogy maradjon, függetlenül attól, hogy az illető nyugdíjas netán aktív életkorú személy.

Az hogy ez az összeg a hideg vízre is kevés - a végrehajtó nem vizsgálja., szerencsés esetben lehet egy rakat pénz otthon külön a párna cihában...

Tomi29 # 2011.01.11. 10:26

Ez ellen nem lehet semmit csinálni hogy az inkasszót feloldják és csak a munkabérből vonják a tartozást?
Minden összeget le lehet vonni?Ha az ember dolgozik és elvesznek mindent pénzt akkor miből éljen az ember?
Nincs létminimum összeg amit meg kell hogy hagyjanak?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.11. 10:16

Vonják a fizetésből is, amennyit lehet. A bankszámlaegyenleget meg inkasszálják. Továbbá foglalhatnak ingót, ingatlant, vagyoni értékű jogot.
A végrehajtó minden lehetőséget igénybe vehet a tartozás behajtására, akár többet egyidejűleg is.

Tomi29 # 2011.01.11. 10:08

Azt még ideírnám hogy jelenleg táppénzen vagyok mert műtét előtt állok.

Tomi29 # 2011.01.11. 10:07

Azt még ideírnám hogy jelenleg táppénzen vagyok mert műtét előtt állok.

Tomi29 # 2011.01.11. 10:02

Jó Napot!

Olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz hogy decemberbe jött egy jövedelem letiltás a munkahelyemre adótartozás miatt.Nos leakartam venni a fizetésem és nem bírtam,mert közben kiderült a bankban hogy inkasszót tettek a számlámra.Következő kérdéseim lennének:

Miért nem a fizetésem 33%-át vonják?
Levehtik az összes béremet egy az egyyben?
Nincs létminimum összeg amit meg kell hagyniuk?
Mit lehet ilyenkor tenni hogy feloldják az inkasszót és a fizetésemből vonják a tarozást?