BM Felvételi!


Nic-olas # 2007.03.27. 12:13

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tavalyi évben elitéltek csalás vétsége miatt pénzbüntetésre!
Most viszont szeretnék felvételizni a BM Katasztrófavédelmi igazgatósághoz!
Oda többek közt büntettlen előélet is a feltétel!
A kérdésem, hogy ezt nekem be kell valanom? Van ennek valami nyoma, ha a BM-en keresztűl leinformálnak?

Várom válaszotokat!

Köszönettel: Nic-Olas

monalisa1 # 2007.03.27. 16:52

Kérj erkölcsi bizonyítványt., ha megkapod "tiszta" vagy, ha nem, nos előbb-utóbb csak lejár a priusz ideje - feddhetetlen leszel ismét.

Én csak mint egy lakus hozzászóló.

Nic-olas # 2007.03.27. 17:08

Erkölcsit kértem, és kaptam is!
Viszont úgy tudom, hogy BM szerveknél, ill. egyébb rendvédelmi szerveknél nem erkölcsit kérnek, hanem ők maguk informálnak le, csak kicsit jobban! A,B,C tipusú nemzetbiztonsági ellenőrzés alá vetik az illetőt! Csak azt nem tudom, hogy Én esetemben ez mit takar, melyiket végzik el??

Nic-Olas

c.t. # 2007.03.27. 18:13

Csak bizonyos munkakörök esetén van nemzetbiztonsági vizsgálat.

Pénzbüntetés esetén mentesültél a jogerőre emelkedéskor.Tagadni nem érdemes, sokkal kelemetlenebb ha később derül ki...

helyszínelő # 2007.03.27. 18:33

Ha megfelelsz a felvételi vizsgálatokon akkor vedd úgy, hogy fel vagy véve!
Max egy környezet tanulmányt készítenek, magyarul megnézik hogy éled az életedet, milyen a lakóhelyed és annak környezete.
Utánna pedig eseménymentes szolgálatot.

üdv: bobo


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

onom # 2007.03.27. 18:42

Nic-olas!
Ne aggódj!!!!Itt csak erkölcsi kell,mivel pénzbünti miatt ez tiszta, nem kell félned, nem lesz semmi "informálódás"!!!!Erköcsli kell és kész, ez nem az a munkahely ahol megkívánják a feddhetetlenséget!!!!

Főlökött # 2007.03.28. 15:58

Tisztelettel

fegyveres testületi szolgálatnál, osztályvezetői beo. és a fölött van C típusú ellenörzés.

Amúgy füllenteni nem érdemes, mert attól, hogy pénzbüntit kaptunk, a priuszunkban szerepel, mint büntetési tétel, az O. nyilvántartóban.

Jó felvételit kívánok, sok sikert.

__________________
Löki

Nic-olas # 2007.03.28. 17:29

Löki!

És azt 5-év után nem törlik ki a nyilvántartásból?
Ennek nincs valami elévülési ideje?

Nic-Olas

hahop (törölt felhasználó) # 2007.03.28. 19:34

Dehogy is a priuszodon amit akár egy bűnügyben is lekérnek és befűzik az iratban benne van a büntetésed, ha mentesültél ha nem.

A felvételin értelmesen kérdeznek a szerint válaszolj, ha mentesültél a büntetett előélethez fűződő joghátrányok alól akkor azt válaszold meg, ha megkérdik, hogy volt e büntetve akkor mond meg, hogy igen. A lényeg az igazmondás.

Már megint általánosság, dehogy van C típusú osztályvezetőnél ez nem így van, minden beosztásnál ezt egy jogszabály külön meghatározza, hogy kel e vagy sem, akár beosztottként is lehet C típusú vizsgálat.

Nic-olas # 2007.04.03. 17:40

Csak annyit kérdeztek(papíron), hogy 5-éven belül voltam e büntetve! Amire NEM a válasz!
Azért kérdeztem, hogy ennek mennyire van jelentősége és, hogy 5-év múlva törlik e?