2 - 8 - ból 1 - 5 - be?


Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.14. 11:38

Nézd meg a Btk-t a figyelőneten.

bigba # 2007.06.14. 11:10

Az ügyvédünk szerint a fegyverrel, lőszerrel, robbanóanyaggal visszaélésre vonatkozó tőrvény változott ugyan, de nem lépett 2-8-ból 1-5-be.
Túdná ezt valaki cáfolni?
Ha lehet idézetet vagy hivatkozást is kérnék, olyat ami bárki számára hozzáférhető.

Dr.Attika # 2007.06.02. 09:52

Nem kötekedem csak sok embernek - főleg a másod fok miatt- nem mindegy , június vagy július elseje.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.02. 08:31

Egy része július, egy része június.
(Ne kötekedj!)

Dr.Attika # 2007.06.01. 23:37

Van amikor a Június ( nem július, ahogy írtad KBS) elsejétől hatályos csempészetre vonatkozó szabály a kedvezőtlenebb az elkövetőre vonatkozóan. Ez magas adótartalmú termékeknél ( cigaretta , alkohol, ásványolaj) igaz. Pl. egyátlagos ukrán cigaretta doboza 0,2 USD vámértékű. A vámteher ( így a vámbevétel csökkenés)viszont 150-200 Ft. körüli.
igaz beiktattak egy büntethetőséget megszüntető okot, miszerint aki a vámtartozást a vádirat benyújtásáig (2 millió forint összegig) megfizeti az nem büntethető.
Egyébként ez a törvény átfogó módosítást tartalmaz, így büntető novellának tekinthető.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.01. 17:04

Tulajdonképpen változott. Korábban a csempészet elkövetési értékét a csempészet vámáru értéke határozat meg, most pedig az elmaradt vámbevétel. Ez nem kis különbség.

zolika71 # 2007.06.01. 16:53

138.§ nem változott! Legalább is nem tűnik úgy, hogy változott volna!
Ez van a complex.hu -n: 138/A. § E törvény alkalmazásában az érték, a kár, a vagyoni hátrány, valamint az adóbevétel, illetőleg a vámbevétel csökkenése

  1. kisebb, ha húszezer forintot meghalad, de kétszázezer forintot nem halad meg,
  2. nagyobb, ha kétszázezer forintot meghalad, de kétmillió forintot nem halad meg,
  3. jelentős, ha kétmillió forintot meghalad, de ötvenmillió forintot nem halad meg,
  4. különösen nagy, ha ötvenmillió forintot meghalad, de ötszázmillió forintot nem halad meg,
  5. különösen jelentős, ha ötszázmillió forintot meghalad.
zolika71 # 2007.06.01. 16:53

138.§ nem változott! Legalább is nem tűnik úgy, hogy változott volna!
Ez van a complex.hu -n: 138/A. § E törvény alkalmazásában az érték, a kár, a vagyoni hátrány, valamint az adóbevétel, illetőleg a vámbevétel csökkenése

  1. kisebb, ha húszezer forintot meghalad, de kétszázezer forintot nem halad meg,
  2. nagyobb, ha kétszázezer forintot meghalad, de kétmillió forintot nem halad meg,
  3. jelentős, ha kétmillió forintot meghalad, de ötvenmillió forintot nem halad meg,
  4. különösen nagy, ha ötvenmillió forintot meghalad, de ötszázmillió forintot nem halad meg,
  5. különösen jelentős, ha ötszázmillió forintot meghalad.
ObudaFan # 2007.05.17. 18:58
www.complex.hu
  • > új jogszabályok között található.
Főlökött # 2007.05.17. 14:43

Tisztelettel

A teljesség kedvéért megnéztem :

Magyar Közlöny, 2007/50. szám, 3159 oldaltól, 3177 oldalig.

itt megtalálható.

----------------------
  • Löki
bigba # 2007.05.17. 07:43

Hát igy valóban nem.
Azért köszönöm szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.17. 05:12

12

Mondtam én, hogy nem sokat számít.

bigba # 2007.05.16. 21:14

A válaszokból azt szürtem ki, valóban 1-5-ös lett ez a dolog.
A Közlönyben sem találtam semmit erről.Segítene valaki, hogy megtaláljam pontosan?
Ha ez egy 2-8-assal van halmazatban, mennyi lehet a büntetés nagysága maximum?

ObudaFan!
Valóban nem lehet ehhez az oldalhoz hozzá férni. Mit találtam volna rajta? Segítesz?

Initram5 # 2007.05.16. 18:34

"Önnek nincs jogosultsága a dokumentum megtekintéséhez. (You have no rights to view this document.)"

ObudaFan # 2007.05.16. 17:57

A módosítások:

http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…

A rrobbanóanyaggal visszaélés dolga elég rendesen meg lett variálva.

Főlökött # 2007.05.16. 14:34

Tisztelettel

Magyar Közlönyben volt megtalálható.

Április 2 az elfogadás, junius 1 től lép életbe.

Sok a változás, vélelmezem "Törvénytár" sorban kihámozható lesz. Vannak benne érdekességek. Pl. nem lesz ellenvetés, mint ilyen jogintézmény, meg fog szünni.

----------------------
  • Löki
bigba # 2007.05.16. 12:11

Kovács_Béla_Sándor !
Az elbírálás mikortól kezdődik? A vádemeléstől?
Hol találok valamit erről a módosító csomagról?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.15. 19:46

Ha változott, akkor még nem változott, hanem fog. Áprilisban fogadtak el egy izmosabb módosító csomagot, de csak július elsejével lép hatályba.
Főszabályként az elkövetéskor hatályos jogszabályt kell alkalmazni, kivéve, ha az elbíráláskor hatályban lévő enyhébb elbírálást tesz lehetővé.
De azt hiszem, ebben az esetben ennek nincs túl nagy jelentősége - hacsak nem szabnák ki a maximumot.

bigba # 2007.05.15. 19:34

Hozzáértő segítségét kérném!

Hallottam valahol, hogy változott néhány büntetési tétel.
Konkrétan a fegyverrel és robbanóanyaggal visszaélés érdelelne. (Annyit már tudok, hogy ez két külön vádpont.)
Kérdés:
Mindkettőnek enyhült a büntetési tétele?
Mikortól érvényes ez?
Az elbírálás, a régi es az új tétel szerint, a vádemeléstöl függ?

Szerény ismereteim szerint, mindig az enyhébb tételt kell ilyen esetben figyelembe venni.Jól tudom?