gondatlan veszélyeztetés??


szota # 2007.06.18. 08:30

Egy nagyon régi barátom most pénteken a munkahelyén lefordult a székről, nagy fájdalmai volktak. Kihívták a mentőket akik kijöttek, de aztán ott is hagyták mondván: az epekővel a háziorvosnak kell foglalkoznia.
A barátom 1 óra múlva a háziorvos azonnali beutalójára a Péterffy utcai korházba került majd 1 nappal késöbb az intenzívre. Hasnyálmirigy-gyulladása van.

Kérdésem: a mentősök azzal, hogy otthagyták kimerítették a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetést?

Nagyon nem szeretném, ha a halált okozó kiegészítés is belekerülne...

Ha jól emlékszem (korábbi ügyből kifolyólag), akkor az Eü. törvény mentésről szoló részében a hirtelen fellépő erős fájdalom ellátása is a mentők felelősségkörébe tartozik..


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

_Wasp_ # 2007.06.18. 08:37

A hibás diagnózis általában nem alapoz meg sem büntetőjogi felelősséget, sem polgári jogi igényt.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

szota # 2007.06.18. 12:04

azért ez így nagyon laza lenne.
Meghal valaki és csak annyit kell mondani: bocsi, hibás volt a diagnózis???


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

_Wasp_ # 2007.06.18. 12:05

sajnos


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

guba # 2007.06.18. 12:37

Ez szakértői kérdés. Azt kell tisztázni, hogy milyen szabályok megtartására lett volna az adott esetben szükség, milyen magatartás tanúsítása esetén maradt volna el az élet veszélyeztetése, illetve hogy a beállt életveszély és a mentő mulasztása közötti okozati összefüggés fennáll e. Éppen az orvosi tevékenység az, amelynek keretében ezek a kérdések a legnehezebben tisztázhatóak., mivel az orvosi tevékenység szabályai pontosan nem rögzíthetők.
Legalább enyhe fokú gondatlanság szükséges az elkövetés megállapításához, tehát megállapítást kell nyerni annak, hogy a mentőstől elvárható lett volna, hogy a tünetek alapján felismerje az életveszélyes betegséget.

Egyébként miért nem alapoz ez meg polgári jogi igényt??

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.06.18. 13:02

sztem szóba kerülhet büntetőjogi tényállás
azonban ehhez mindenképpen panaszt kell tenni az éírintett mentőszolgálatnál, kórháznál hogy kivizsgálják az esetet megtegyék a szükséges felelőségre vonásokat stb szükség esetén ha úgy érzed a vizsgálat tükrében és más nem tett akkor büntető feljeentést magad is megteheted