Bolti lopás,fiatalkorú


bebice # 2007.08.22. 10:20

Szeretném segítségüket,tanácsukat kérni!
Kislányom aki 16 éves,egy Tesco áruházban a barátnőjével lopott.Tetten érték őket,a kár összesen olyan 75ezer ft.Az én gyerekem elmondása szerint ilyet ő még eddig nem tett,ez volt az első eset,ellenben a barátn,aki folyamatosan járt"bevásárolni"(ettől a lánytól tiltottuk is,titokban barátkozott vele!)A kérdésem az lenne,hogy vajon mire számíthatunk,megbánta az egészet amit tett,tisztában van vele,hogy ezzel egész életére megbélyegzett lett,a gimnázium ahova jár,valószínűleg kirakják,milyen büntetést kap vajon?Mire számíthatunk,intézetbe nem teszik ugye?Nagyon meg vagyok rémülve,az anyagi helyzetünk normális,férjem vállalkozó,itthon a családi életünkbe azt hiszem van javítani való dolog,de szerintem nem vészes,hogy ezért kényszerült volna erre a tettre.A gyámhatóság gondolom kezébe veszi az ügyet.Kérem,hogy segítsenek,azok válaszát is várom,aki hasonló cipőben jártak már!
Nagyon köszönöm!
Egy kétségbe esett édesanya

Főlökött # 2007.08.22. 17:15

Tisztelettel

Olvasatomban, javaslom a mediátor bevonásával történő eljárást, amit kérni kell, indítványoznui kell az eljárás során. Véleményem szerint, minden feltétel adott. Tevékeny megbánás, kárérték megtérítése, és a kislány teljesen tiszta. Nincs látható következmény, láthatóan.
Azért el kell vele beszélgetni, mélyrehatóan.

Én erre a vonalra mennék....

-----------
  • Löki
ObudaFan # 2007.08.22. 18:12

Az eljáró ügyészségen kell indítványozni a közvetítői eljárásra utalást.

Főlökött # 2007.08.23. 15:08

Tisztelettel

Vagy a nyomozó hatóságnál.

------------
  • Löki