Védi a bíróság a tulajdont?


Taurus # 2007.10.18. 08:40

Kedves Fórumozók!

A következő ügyben tegnap hozott ítéletet a bíróság:

Jóska és Mari volt házastársak. Jóska az út szélén parkoló kocsijában ül, Mari beül mellé és követeli, hogy mondjon le erről, mondjon le arról, stb. Jóska felszólítja, hogy ez az ő autója, azonnal szálljon ki. Ezt többször megismétli, Mari veszekszik vele és nem hajlandó kiszállni Jóska kocsijából. Jóska ezt megunja, kiszáll, körbe megy és Marit a vállánál fogva kíhúzza az anyósülésről.

A bíróság ítéletében felmentette Jóskát a könnyű testi sértés vádja alól, viszont szerinte Jóska cselekménye tettleges becsületsértés.

Szerintem ez pedig egy justizmord.

Pár vitaindító kérdés:

  1. Miben áll itt a bcs. társadalomra veszélyessége?
  2. Ha ez jogellenes magatartás, hogyan kell cselekedni ilyen esetben?
  3. Egyáltalán, mit tehet az ember tulajdona védelmében? Ezek szerint semmit.

T

balek_a_legnagyobb # 2007.10.18. 09:00

ez jo kerdes, ez engem is erdekel

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.18. 09:11
  1. Tarsadalmi erdek fuzodik masok meltosaganak tiszteletben tartasahoz. Az elkoveto cselekmenyevel ezt a tarsadalmi erdeket sertette meg.
  2. Nem indulsz el, amig benn ul; kozlod vele, hogy ra fogod zarni az ajtot, es tenyleg. Elviszed magaddal, ahova te mesz, fuggetlenul attol, hogy hova akar menni. Valogathatsz.
  3. Dehogynem. Egyebkent pedig nem a tulajdon vedelmerol van itt szo, hanem gyerekes purparlerol.
Taurus # 2007.10.18. 09:44

Szerintem a tulajdon védelméhez is társadalmi érdek fűződik, amit szintén köteles mindenki tiszteletben tartani.

Mi van akkor, ha a körúton történik és én Nyíregyházára megyek? Akkor odáig elviszem? Szerintem ez aránytalanul korlátozza a személyi szabadságát a kocsimba beül? illetéktelennek.

Valójában a gyerekről van szó, de a cél nem szentesíti az eszközt, hogy valakinek milyen gondja van velem, az a magánügye, nem jogosítja fel arra, hogy beüljön a kocsimba és felszólításom ellenére is ott maradjon.

Polgári jogi oldalról ugye a birtoklásban zavarták meg a kocsiban ülő személyt. Tehát semmilyen jogág sem biztosít védelmet, semmit sem lehet tenni ha bejön valaki a házamba, ráül a biciklimre, felhúzza a sapkámat és nem adja vissza?

Ha a lakásba bezárom a betör?t, az jogszerű. Ha kitenném onnan, az nem lenne az?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.18. 10:38

Ezek a te szavaid, állításaid. Én ezeket nem mondtam.

Taurus # 2007.10.18. 10:50

Nyilván, nem is azért mondtam.

balek_a_legnagyobb # 2007.10.18. 11:21

KBS, tehat siman eljatszhatom, hogy setalok az utcan, beulok egy tok ismeretlen autojaba, es nem dobhat ki onnan.. siraly, ezt kiprobalnam, mondjuk a te autodon.
ne haragudj, de ez egy kabare

ksstomi # 2007.10.20. 08:43

hozzászólás törölve