Halálos fenyegetés


folyami géb # 2015.10.17. 06:43

Ha nem keletkezett sérülésed, akkor minimum garázdaság. Ha 8 napon belül gyógyuló sérülésed keletkezett és 30 napon belül magáindítványt terjesztesz elő, garázdaság ls könnyű tetsi sértés vétsége. Ha súlyosabb sérüésed is van, akkor annak megfellelő testi sértés. Ha még felvételed is van, akkor igen jók az esélyeid.

wartom # 2014.09.21. 08:05

Tisztelt szerkesztőség !

Tanácsot kérnék az alábbi ügyben:

Anyósommal vitába keveredtünk egy régebbi ügyben. Másnap a volt férje!! akivel nem is beszél állítólag évek óta, átjött és engem és a feleségemet halálosan megfenyegetett hogy a két fiát ??? (akiről szó sem volt) hagyjuk békében, takarodjunk el innen.( széttépem a szádat az orrodig, mig ki nem vérzel, a feleségemet meg leszúrja).

Mi lenne a teendő ? Csak nem hagyhatom ezt !

Mit javasolnak ? Márciusban amúgy is bírósági tárgyalásra kell mennem a fenyegető úr jóvoltából kitalált összegek ki nem fizetése miatt.

Köszönöm a válaszukat

mizo33 # 2008.11.10. 17:31

Engem is megfenyegettek,hogy megölnek ha vége a pernek!
December 1-én lesz a per!!!
Van még 3 hetem...
A G.Bálint önkényesen költözött a szomszéd önkormányzati lakásba.Elkezdte zaklatni az élettársam.
Feljelentettük,a rendőrség leszarja.Bejelentettük az önkormányzatnál,hogy egy hajléktalan lakik a lakásukban.
Leszarják,mert nem nyit ajtót senkinek.
Elborult az agyam,és berúgtam az ajtaját,hogy elpicsázzam.Kihívta a rendőrséget,most már foglalkoznak az üggyel !!! Gyanusított lettem,garázdasággal vádolnak.
Az önkényesen beköltözött G.Bálintnak több joga van mint nekem.Pedig én pénzért vettem a lakást,nem loptam.
Azt mondta,"ha vége az ügynek megdöglessz".
Még 3 hetem van az életből.

abcdef # 2008.11.07. 12:21

Szép jó napot mindenkinek!
Szeretnék itt egy tanácsot kérni, ha valakinek van valami jó ötlete, tanácsa, kérem írja le.

2,5 éve váltam el a férjemtől, igen nehezen, mert ő nem akart válni. Miután elköltözött, szóban fenyegetett(soha nem fogok megszabadulni tőle, tönkre teszi az életemet, nekem nem lesz senkim.....), napi 30-szor hívott fel, az új barátomat is megfenyegette(persze ennek a kapcsolatnak vége is lett). Elmentem a rendőrségre feljelenteni, mert már nem bírtam. A rendőr elhajtott, nincs bizonyítékom, nincs tetlegesség. Jegyzőkönyv felvétel nem történt. Mivel ez egy közepes méretű város, volt férjem 1 óra múlva felhívott és tudta, hogy ott jártam. Ez is igen érdekes volt számomra!

Sűrgősségi ideiglenes gyerekelhelyezést kellett kérnem, mert telefonban megfenyegetett, hogy hamis útlevéllel külföldre viszi. (Erről bírósági papírom is van.)

kb. 1/2 év szenvedés után, abba maradtak ezek a dolgok.

Ezek után Ausztriában letartóztatták és 1,5 évig börtönben volt. 2 hónapja szabadult(1 évvel korábban, mint a kiszabott büntetése). A múlt héten ismét megfenyegetett, persze négyszemközt, hogy ha nem viselkedek normálisan(nem beszélgetek vele, hogy kerüljem a konfrontálódást), akkor olyan világ következik számomra, hogy azt el sem tudom képzelni.Mindezt persze fenyegető hangnemben, kiabálva.

Gyerektartás persze nincs, végrehajtás alatt áll az autója. Persze ezért is üvöltözik velem.

Gyereket elviszi amikor a láthatás előírt, úgy tudom vele normális. (5 éves, el tudja mondani mi történt)

Kérdésem, feljelentést tehetek ilyen fenyegetések mellett vagy tűrnöm kell továbbra is!? Van valami szerv, gyerekjóléti szolgálat, bíróság, rendőrség, stb...akihaz fordulhatok, mert ez így nem élet.

Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2008.01.01. 13:42

Ráadásul a feljelentés elutasítása ellen tett panasz elutasítása esetén is van tovább: pótmagánvádlóként fel lehet lépni.

segal # 2007.12.31. 15:27

NIBI !

A rendőrség 100 esetből 100-szor fog elküldeni,amíg azt látja,hogy téged el lehet küldeni,mert annyival kevesebb munkájuk van!
Írásban,jogásszal megfogalmaztatva,tényyekkel stb.az osztályvezetőnek.Mindjárt másként állnak hozzá.A felvételről meg majd eldönti a bíró,hogy felhasználható e és ha igen majd a szakértő megmondja,hogy hamisítvány-e !!! Másrészt a jog ismeri a veszélyes fenyegetés tényállását,ami nem kell hogy azonos legyen az emberölés tényállásával és majd akkor intézkedünk!

ObudaFan # 2007.12.31. 15:04

Tegyél panaszt, mert ez marhaság. A rendőrség akkor is köteles eljárni, ha acsak szabálysértés és nem bűncselekmény valósult meg.

NIBI # 2007.12.31. 14:12

Hát elmentem a rendőrségre megérdeklődni mit lehet ilyen hestben tenni. Azt mondták semmit, mert nem közvetett bűncselekmény (vagy mi). Akkor bár bűncselekmény lesz, ha pl.: az autómba vagy bennem tesz kárt.
Sajna (ahogy azt sejtettem is), a beszélgetések elmentése nem bizonyíték, merthogy manapság bárki tud csinálni hamisítványt. Ebben igazuk is van, csakhát...
Szóval a lényeg, hogy meg kell várnom, hogy az autómba kárt tegyen. Vagyis inkább abban, mint bennem. Mozgássérültként sajnos nem tudom megvédeni magam. :(

ObudaFan # 2007.12.31. 12:45

Ha pénzköveteléshez társult, akkor az nem lehet kényszerítés. Akkor zsarolás, vagy önbíráskodás.

justizmord # 2007.12.31. 12:28

Ha a fenyegetés nem magában történt, hanem pénzköveteléshez társult, akkor az nem "CSAK" fenyegetés, hanem jó pár egyéb bűncselekmény is lehet.

SÚLYOS bűncselekmények.

Pl. zsarolás, kényszerítés, önbíráskodás, sok minden. Az már nem fenyegetés szabálysértése.


Iniuria non excusat iniuriam

ObudaFan # 2007.12.31. 12:03

Használhatók, de az eddigiek csak szabálysértést valósítottak meg. Ha jan. 1. után is megtörténik, az már bűncselekmény lesz.

NIBI # 2007.12.31. 11:45
  • Van már pár felvételem.
NIBI # 2007.12.31. 11:43

Üdv mindenkinek!

Én is hasonló fenyegetéseket kapok, és feljelentést akarok tenni.
Engem is telefonon fenyegetnek, viszont a beszélgetéseket elmentettem mp3 fájlba. Van mér pár felvételem. Ezek használhatók bizonyítékként?

Lehangolt # 2007.11.25. 15:54

Köszönöm a válaszokat.
Ha még egyszer lesz próbálkozás valszeg feljelentést fogok tenni.7
De van esélyem ha pl senki nem tanúskodik mellettem?

ObudaFan # 2007.11.24. 12:24

Úgy értem, hogy ez bűncselekmény, és feljelentésre büntetőeljárás fog indulni.

Traffic # 2007.11.24. 12:24

T. Lehangolt!

Ha hagyod, akkor látják, hogy zsarolható vagy és egyre többet fognak követelni.
Feljelentést kell tenni a rendőrségen, nekik megvannak az eszeközeik arra, hogy lefüleljék a bandát. Nem olaj a tűzre, hanem visszatartó erő azon "körök" számára, akik ilyen módszerrel törekednek a rendszeres jövedelemre.

Lehangolt # 2007.11.23. 21:01

Pontosan hogyan érted, mert jó volna kicsit el látni a bajukat.

ObudaFan # 2007.11.23. 20:20

Nem biztos, hogy lesz kedvük, meg idejük ezzel bíbelődni.

Lehangolt # 2007.11.23. 20:13

Ha nekem irtad, köszi. de lehet csak olaj lenne a tűzre nem?
De ha ,megint be próbálkoznak, akkor nem marad más, vagy ha esetleg történik valami... csak nehogy késő legyen, nincs kedvem meg pénzem kocsit festetni, vagy szélvédőt cserélni.

ObudaFan # 2007.11.23. 19:44

Itt bűncselekmény történt, ha pedig bűncselekmény történik, feljelentést kell tenni. A rendőrség magától nem fogja kitalálni, hogy mi történt.

Lehangolt # 2007.11.23. 17:49

Az a baj, hogy enyém a hely.... vagyis én bérlem és én is dolgozom ott.
Tehát magam vagyok a főnök is sajnos, valamiért azt hiszi (k) nekem a fán terem a pénz.

Hát igen remek helyzetben vagyok:(

Remélem el kerülnek.

monalisa1 # 2007.11.23. 15:17

Próbálj beszélni velük: te nem az vagy akinek vélnek, egyszerű srác vagy: senki/semmi másvalaki.

monalisa1 # 2007.11.23. 15:14

Közel azonosan látjuk a dolgokat.
A probléma az - mármint ha nem fizetsz -, hogy bemennek "a" fiuk, esznek-isznak drága kajákat, italokat, aztán fizetés nélkül kisétálnak (közben meg "véletlenül" ledöntenek egynémely értékesebb berendezési tárgyat stb.). Ez is egyfajta "figyelmeztetés", a főnök meg vélem rajtad károlja el a dolgot.

Nem kell az autódban kárt tenni - egyből -, azt majd esetleg legközelebb...

Hát nem vagy irigylésre méltó helyzetben.
Tényleg légy "szürke" egy időre.

Lehangolt # 2007.11.23. 06:04

Még annyit hozzá, hogy igazból semmilyen körökben nem is mozgom.
Egy nappali bárban vagyok és sajna ott meg találnak akármikor.

Lehangolt # 2007.11.23. 05:29

Köszi a választ, én is hasonló -képpen gondoltam, de engedni semmi körülmények között nem szabad.
Remélem a legjobbakat.
Ez kb egy hónapja tart, de szerencsére még nem volt különösebb probléma.

Feljelentést nem igazán akarok tenni, mert lehet csak olaj volna a tűzre..., de viszont lehet lépni kell, azért tanácsot fogok kérni mert van sok jó rendőr ismerősöm.