Halálos fenyegetés


monalisa1 # 2007.11.22. 23:57

Egy bizonyos körből átmenetileg nem tudsz kiszállni? Bár nem tudom ki vagy és mit csínálsz - és nem is ide tartozik -, de ha egy darabig visszafogod magad, valószínűleg leszállnak rólad - másik "ügyfelet" keresnek maguknak.

Muszáj lesz némi időre "otthonülőnek" mutatni magad, mert különben te látod a kárát...

Persze feljelentést tehetesz ismeretlen elkövető ellen és beindul a gépezet, de azt már visszavonni nem lehet.

Lehangolt # 2007.11.22. 22:20

Engem is be fenyítettek, hogy adjak át egy bizonyos összeget, vagy valami történhet.
Az összeg lényegtelen, nem sok csak idegesítő, hogy ilyen emberek vannak, rá érnek fenyegetni, meg pénzt követelni, hogy ne legyen probléma. stb stb
Igazából mit lehet tenni, mert bizonyítékom nincs, csak max egy két szem és fül tanu, de azoknak is inkább én mondtam tovább, hogy pontosan mi is történt.
Valamilyen védelmi pénznek tűnik a dolog, ...
Hát fizetni azt nem fogok!... csak így is rossz élni, hogy
szívóznak az emberrel. Nem volt halálos fenyegetés, de kellemetlenségek érhetnek.... mint munkahely, autóm, hasonlók.
... sajnálatos ,de kíváncsi lennék, hogy én is mit tehetnék az ügyben.

ObudaFan # 2007.10.25. 19:15

Aki

  1. mást félelemkeltés céljából olyan bűncselekmény elkövetésével komolyan megfenyeget, amely a megfenyegetett személy vagy annak hozzátartozója élete, testi épsége vagy egészsége ellen irányul,
  2. mást félelemkeltés céljából a megfenyegetett személyre vagy annak hozzátartozójára vonatkozó, a becsület csorbítására alkalmas tény nagy nyilvánosság elé tárásával komolyan megfenyeget,

elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

Nincsenek költségek, tegyél feljelentést.

pampa # 2007.10.25. 11:34

Üdvözletem láttam ez a kérdés már szerepel a forumon de énis felteszem mert nem találtam választ sehol.Mi a teendő ha életveszélyesen megfenyegetnek töbször is teleofnon és személyesen zaklatnak az utcán munkahelyen felgyujtással riogatnak meg verésselés hogy elásnak?Ha feljelentést teszek hogyan zajlik az eljárás és vannak költségei?Birósági illeték és ilyesmire gondolok.Nem tudom ez hogy zajlik csak szeretném megszüntetni ezt az évek óta taró problémát és szeretnék nyugodtan élni van valami modja hogy befejezzék és történjen valami egyáltalán milyen büntetésre számithatanak az ilyenek igazán nem az a célom hogy börtönbe kerüljenek vagy ilyesmi csak azt akarom elérni valahogy hogy legyen végre nyugtom.Köszönettel várom a válaszukat.

monalisa1 # 2007.10.24. 18:57

Addig is, és a továbbiak érdekében is, a telefonszámot meg kell változtani, az e-mail cím megváltoztatása pedig csak egy pillanat műve. (Persze ha cégtelefonszám valamint az e-mailon csak azon az egyen tudnak téged elérni, akkor az átálláshoz idő és az ennek kellemetlensége.)

amatőr # 2007.10.24. 13:11

Jól gondolod, ez veszélyes fenyegetés szabálysértése.

Az eljárás a bíróság hatáskörébe tartozik, nem a rendőrségébe, a rendőrség csak annyit tesz, hogy továbbítja a feljelentést a bírósághoz.

Általában pénzbírságot szabnak ki.

vanda24 # 2007.10.24. 11:10

Tudnátok segíteni ,hogy bírósági gyakorlatban, ilyen esetben alkalmaznak elzárást, vagy "csak" pénzbírságot szabnak ki?

Ha ismert a fenyegető neve és címe, akkor a feljentés után várható ,hogy jönni fog az idézés?

Rendőrség esetleg más lépéseket is tesz?

Semmi tettlegesség nem történt, "csak" két-három napja folyamatos telefonos fenyegetés.

vanda24 # 2007.10.24. 07:41

Szabálysértés? Veszélyes fenyegetés?

jól gondolom?

Ha már feljelentést tettek a rendőrségen, veszélyes fenyegetés miatt ,mi fog történni?

Visszavonhatja még a feljelentő a feljelentést?

vanda24 # 2007.10.24. 05:59

Üdv mindenkinek!

SMS-ben és e-mail-ben kapott halálos fenyegetések esetén milyen lépéseket célszerű tenni?
Természetesen megvannak az üzenetek.
Rendőrség mit tesz ilyenkor?

Egyáltalán milyen következményei lehetnek, amennyiben a dolog megáll fenyegetés szintjén és nem történik egyéb?

Köszönettel.

vanda