szabálysértés


Amd78 # 2011.07.19. 06:30

Tisztelt Szakértő!
2011.03.04 -én az intézkedő rendőrök szerint áthajtottam egy vasúti átjárón tilos jelzés alatt.
A szitu:-sorompónál elsőként álltam,a rendőrők szemben kb 5-ik ként,egy kisteher mögött. A söfőrt kb félig láttam.A sorompó felemelkedett,elindultam.Nemsokkal később azt vettem észre hogy a rendőrök mögöttem vannak,és hangjelzéssel figyelmeztetnek hogy álljak meg?Ami egy benzinkút lehajtójában történt,mert amúgy is meg akartam állni a kúton.A legelső mondat a szokásos (semmi bemutatkozás....stb) tudja-e miért állítottuk meg?Nemleges válaszomra közölte,attól hogy a sorompó felemelkedik,még nem vált fehérre a lámpa!(jelezném,dupla záróvonalon,megkülönböztető jelzés nélkül fordultak meg,csak az 1-ik rendőr láthatta az autómat.....)Nem ismertem el,közölte megúsztam volna 5000-el,és 2 ponttal!Így most feljelentenek,és 50000 lesz.A testvérem,meg még jó pár emberke a közelben dolgoztak,és látták az egészet!Megjött a feljelentés,40000,és két hónap eltiltás.Fellebbeztem,jelezve a tanúkat, a rendőrök szabálytalanságát....Jött a válasz,NEM tartalmaz bizonyítékot az ártatlanságomra nézve,helyben hagyja a végzést,de kérhetek tárgyalást!Megtettem,ahol elmondtam a Bírónőnek amit a fellebbezésben leírtam!Közli:ELLENTMOND a feljelentésben leírtakkal!!!!!Ezért a tárgyalást 8 napra elnapolja,beidézi a rendőrőket,és az általam megjelölt 2 tanut.lesz majd még 1 tárgyalás,mert csak az 1-ik rendőr jelent meg,(az is összevissza terelt!,nem lemlékszik,de a én tiloson mentem át,a feljelentésben eggyik jelzést sem vártam meg,de szóban megint csak a lámpát emlegette, meg az ő sorából csak a lámpát látta!!!!!)
Hát nagyon kíváncsi vagyok mik a lehetőségeim?

panboy # 2011.07.06. 15:39

Üdvözletem!
Olvasgattam egy kicsit itt a fórumon (is) egy olyan általános kérdésem lenne,mivel engem nagyon meglepett a dolog,és feltétlenül fellebbezzek,hogy kaptam egy határozatot,nagyon enyhe koccanásos balesetem volt,sajnos a másik féllel nem tudtam megegyezni és valamiért betétlapot se volt hajlandó kitölteni így rendőrt hívott.
Sajnos az eset úgy történt,hogy én előztem meg lakott területen belül kb 40km/h sebességgel,de meggyőződésem hogy nem segítette elő a visszatérésemet magyarán gyorsított.
A két autó összeért valoszinüleg ebben sem vagyok teljesen biztos ugyan valami koppanást halottam,talán a lökhárítónk érhetett össze,viszont neki a bal kerékjárati ív felett lett egy tenyérnyi horpadása,az én autóm festéknyoma nélkül.Az én autómon semmilyen kár nem keletkezett.Ezt el is mondtam a meghalgatásomon,ugyan akkor a határozatban az szerepel hogy mind a két autón anyagi kár sérülés keletkezett.
Nekem volt egy tanum , a határozatban elismerik hogy állítása egyezik az enyémmel de a másik autón lévő sérülés miatt nem történhetett úgy a baleset ahogy elmondtuk ezért én vagyok a hibás.
Tehát a tanum véleményét figyelmen kívül hagyták,és persze nincs benne az se hogy ő is azt mondta hogy a másik autó gyorsítással akadályozta a visszatérésem.
De ez még nem is lenne gond viszont ami ezután büntetésként ki van szabva az már annál inkább.
Enyhítő körülmény hogy soha nem volt semmilyen afférom emiatt csak 60.000ft és 4 hónap vezetéstől való eltiltást kapok mégegyszer mondom ha én okoztam is a kárt maximum 50 ezerforintos kárról van szó.Személyi sérülés nem történt ,az én autómban nincs kár,záróvonalat nem léptem át nem hajotottam gyorsan,stb...
Úgy érzem fellebezésemben ezek joggal lesznek feltüntetve és az is hogy az én autóm legjobban kilógó része a lökhárító 56cm magasan a másik gépjármű sérülése pedig legalább 70 cm magasan van.
Véleményeteket várom,köszönöm!

Varix # 2011.06.23. 07:39

Üdvözletem,
Tanácsra volna szükségem. Az alapszituáció: feljelentést tettem egy illető ellen, aki biztosítást kínált, átutaltam neki 19500 forintot, de sem a kötvény, sem a pénz nem érkezett meg hozzám. Közben kiderült, hogy az illető nem adta le a szerződésem, sőt már nem is dolgozik a biztosítónál. Többszöri felszólításra sem küldte vissza a díjat, ezért feljelentéssel éltem ellene. A rendőrség most küldte a papírt, ebben a következő szerepel indoklásként (megszüntették a nyomozást):
"A sértett részére a fenti cselekménnyel okozott kár nem éri el a bűncselekményi, azaz a 20 000 forintos határértéket, ezért a nyomozás tárgyát elsődlegesen annak a ténynek a felderítése képezte, hogy a feljelentett személy ezen cselekményét más sértettek részére is elkövette-e. Tekintettel arra, hogy az üzletszerűség nem megállapítható, így az eljárás tárgyát képező cselekmény nem bűncselekménynek, hanem az 1999.évi LXIX. szabálysértési törvény 157.§ (1) bekezdése alapján tulajdon elleni szabálysértésnek minősül. A fentiekre tekintettel a nyomozást megszüntetem, az ügyirat megküldésre kerül a V.... Rendőrkapitányság Igazgatásrendészeti osztály részére szabálysértési eljárás lefolytatási végett"
Nos, a hivatkozott paragrafus két változatát találtam a neten, az egyik valóban a 20.000, még a másik 10.000 forintos határt említ. Kérdésem, hogy jogilag melyik helytálló, illetve jogilag milyen lépéseket tudok tenni, mind a határozat, mind az illető ellen. Előre is köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2011.06.21. 20:50

Kaphat.

Zsolti76 # 2011.06.20. 13:57

Tisztelt Szakértő!

Érdeklődni szeretnék, hogy ez év áprilisában a Btk. 316§ (2) bek. II. fordulat d. pontja alapján (szabálysértési érték)egy év próbárabocsátást kaptam. Érdeklődnék, hogy most igényelhetek e vagyonőri igazolványt, vagy csak az 1 év eltelte után. Válaszát előre is köszönöm.

Tibi80 # 2011.06.15. 21:02

Tisztelt Szakértő!

A történetem egy kicsi hosszú, de igyekszem röviden összefoglalni.
Tavaly tavasszal egy baráti összejövetelt tartottam szüleim családi házának kertjében. 22:20-kor édesanyám szólt, hogy menjek ki, mert itt van a Rendőrség. Kimentem, ahol az urak közölték, hogy lakossági bejelentés érkezett, hogy nagy zajjal vagyunk. Kicsit mérges voltam emiatt, hiszen nem először fordult már elő, hogy "valaki" rendőrt hívott rám. A történethez hozzátartozik, hogy a szomszédunkkal nem ápolunk túl jó viszonyt. A lánya rendőr, ő is volt már nálunk korábban szolgálatban este 8-kor, figyelmeztetve arra, hogyha hangosak leszünk, elő fog állítani. Szóval a rendőr urak elkérték az adataimat, azt lekérdezték, majd 20 perc eltelte után elmentek. A hidegzuhany néhány nappal ezután következett, kaptam egy levelet, mely szerint szabálysértést követtem el (40 és 48 §). Magyarul nem tettem eleget a rendőri intézkedésnek, illetve közúti jelzést megváltoztattam, illegálisan kihelyezte, megrongáltam stb. Erre persze rögtön reagáltunk, és kértük a büntetés (25 ezer Ft) eltörlését. Valamint panaszt tettünk a Rendőrségen az intézkedés ellen. Néhány nap múlva érkezett egy újabb levél, mi szerint már csak azért kell felelnem, mert nem tettem eleget a rendőri intézkedésnek. A másik dolgot törölték. Ezt újra megfellebbeztük, melyre az előadó küldött egy levelet, hogy az ügyet átadja a Városi Bíróságnak. Közben behívtak egy meghallgatásra a panaszommal kapcsolatban is. Ezt egyébként elutasították, de ezt megfellebbeztem. Közben megjött a papír a bíróságtól, hogy a szabálysértést ellenem törvénytelenségre hivatkozva (nem volt indokolva a szabálysértés) megszünteti, fellebbezésnek helye nincs. Gondoltam, itt az ügy ezen része lezárult. De nem... Kaptam egy levelet ugyanazon szabálysértési előadótól, immár egy indoklással kiegészítve, és a büntetést újra kiszabva. Persze ezt újra megfellebbeztem, így az ügy átkerült újra a Városi Bíróságra. Közben újra be kellett mennem meghallgatásra a panaszommal kapcsolatban. Behívták a két rendőrt is, akik végig arrogánsan viselkedve, engem lehazudtolva és lealkoholistázva igazából nem adtak választ arra, hogy miért jelentettek fel. Illetve annyit mondtak, hogy féltek tőlem, és ezért nem közölték velem a helyszínen, hogy fel fognak jelenteni. Természetesen a panaszomat ekkor is elutasították, amit újra megfellebbeztem. Ekkor a panasz a megyei kapitányságra került. Ott is elmondtam a verziómat, és a kétségeimet (miért nem írattak alá velem semmit a helyszínen? miért szerepelt az a feljelentésben, hogy édesanyámat is igazoltatták a helyszínen, mikor erre nem is került sor? ki volt a bejelentő? életszerű-e az, hogy valaki tudja a helyi körzeti megbízott privát mobiltelefonjának a számát - mert ide érkezett a bejelentés - és azt is tudja, hogy pont az a rendőr volt éppen akkor szolgálatban?) Egy órás beszélgetés után a rendőr közölte, hogy az adott kollegina ellen már több panasz is érkezett, több vizsgálat is indult (ő a szomszédom lánya). Elmondta a vizsgálatot vezető rendőr, hogy engem aznap este mindenképpen meg akartak büntetni, de elég hülyén csinálták, csak ezt sajnos szinte lehetetlen bizonyítani. Elmondta, hogy szabálysértési nyilatkozatot mindenképpen ki kellett volna tölteni a helyszínen, és ezt a két rendőr nem tette meg. Ezen kívül sehol nincs annak nyoma, hogy édesanyámat igazoltatták, hiszen annak nyoma sem papíron nincs, sem a ROBOTZSARU rendszerben, szóval a két rendőr valótlant állított a feljelentésben. A vizsgálat eredménye az lett, hogy a két rendőr jogszerűen, de szakszerűtlenül járt el, így ellenük fegyelmi eljárás indult. Közben megérkezett az idézésem a bíróságra is. Itt a bíró meghallgatott, majd közölte, hogy mivel teljesen ellentmond az én vallomásom a rendőrökével, ezért őket is meg szeretné hallgatni. A tárgyalás végén elmondtam még a bírónak, hogy egyszer ezt a szabálysértést már a Városi Bíróság hatályon kívül helyezte. Ezzel szemmel láthatóan nagyon meglepte a bírót...
Szóval itt tartok most. A történet mégsem lett rövid. Az ügyben már jókora köteg papírom nekem is keletkezett. Igazából a véleményére lennék kíváncsi, hiszen várhatóan a bíróság néhány héten belül lezárja az ügyet.
Meglátásom szerint az ügy hemzseg az ellentmondásoktól, az eljárásjogi hibáktól.

  • a panaszomat első és másodfokon is ugyanaz a rendőr vizsgálta ki
  • mind az első, mind a másodfokú panasz kivizsgálása ugyanazon ügyiratszám alatt folyt
  • első fokon, és másodfokon is ugyanaz a szabálysértési előadó járt el ügyemben, szabta ki a bírságot
  • annak ellenére szabták ki a bírságot másodjára, hogy a Városi Bíróság azt hatályon kívül helyezte, fellebbezésre nem adott lehetőséget egyik félnek sem
  • a rendőrök a helyszínen nem íratták velem alá a szabálysértési nyilatkozatot
  • valótlan dolgot állítottak édesanyám igazoltatásával kapcsolatban, hiszen őt nem igazoltatták

Köszönöm, hogy végigolvasta levelem, idejéhez mérten várom válaszát.

Üdvözlettel:

Tibi

Gabicsek # 2011.06.10. 19:04

marcsi1974-nek üzentem.

Gabicsek # 2011.06.10. 19:03

KRESZ:
Megállás
40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell.

Várakozás
41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.

Kiszabhat.

marcsi1974 # 2011.06.08. 14:11

Kérdésem, hogy közterület felügyelet (erzsébetváros) kiszabhat-e szabálysértési bírságot, mert az utca rossz oldalán parkoltam? Parkolójegyem természetesen volt, de azt hallottam, hogy ott rendes pénzbehajtás folyik.

Köszönöm a válszát.

bednaka # 2011.06.08. 13:27

Tisztelettel Szakértő!
Segítséget szeretnék kérni...

A minap megbüntetett(szabálysértési bírság) közterület felügyelő a pláza parkolójában mert az alábbi táblával jelzet busz parkolóba álltam meg https://picasaweb.google.com/…ba3/20110608?…

Én úgy tudom, hogy ez a tábla nem jelent kizárólagosságot.
Az lenne a kérdésem hogy jogos volt e büntetés ha igen akkor pénz bírságot ki lehet e váltani közérdekű munkával?
Ha igen akkor ezt hol és hogyan kell jeleznem.

ObudaFan # 2011.05.13. 15:56

Pénzbírságot és járművezetéstől eltiltást fogsz kapni szinte biztosan. Nem teljesen lehetetlen azért a jogosítvány megmentése, de az esélyek nem túl jók. A balesetért meg könnyen lehet, hogy mindketten felelősek lesztek.

tibeeboy # 2011.05.13. 08:14

Tisztelettel Szakértő!

Segítséget szeretnék kérni...

Április. 18-án történt egy közlekedési baleset, mentem volna munkába, és egy mosóbol (kapualjból) nekiállt tolatni egy autó én elrántottam a kormányt de miwel egy szűk ucca volt végighuzta a kocsi oldalát, letörte a visszapillantómat. Nem volt hajlandó elismerni a felelősségét ezért rendőrt hívott. A helyszinelés végén szonda, én előző éjszaka töményet fogyasztottam nem is keveset és a szonda délelött 10órakor 0.22 mutatott, nem ismertem el, hogy aznap alkoholt fogyasztottam elvittek vérvételre és azóta is várom a fejleményeket ez ügyben.
Az első kérdésem az lenne, hogy remélem ebböl kifolyólag nem engem fognak kihozni hibásnak a baleset miatt?!
A másik kérdésem, hogy milyen büntetésre számíthatok?! A harmadik kérdésem, hogy miwel jogerős eltiltás alatt még nem állok, határozatot nem kaptam, viszont a helyszínen elvették a jogosítványom "B" kategóra van csak, ha autóba ülök, milyen + büntetésre számíthatok?! Miwel autoval keresem a kenyeret a családnak (a párom GYES-en van egy 9hónapos kislánnyal) azóta egy fillért nem tudtam keresni, viszont hivatalosan nincs is munkám....

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.04.06. 11:55

Szabálysértés miatt közérdekű munkát nem lehet kiszabni, csak a kiszabott pénzbírságot lehet arra változtatni. Ha itt eleve közérdekű munka volt kiszabva, akkor ez nem szabálysértési eljárás, hanem büntetőeljárás volt. Az ott kiszabott közérdekű munkát csak akkor változtatják szabadságvesztésre, ha ilyen egészségügyi ok nem merül fel.

mauz7 # 2011.04.06. 06:48

Egy kérdéssel fordulnék Önökhöz, melyre kérném szíves válaszukat.

  • Egy általam elkövetett szabálysértés miatt, 300 óra közmunkával letöltendő büntetést kaptam. Holnapra ( 2011.04.07.) hívtak be egyeztetésre.

Mi történik abban az esetben, ha egészségügyi okok ( igazolt ) miatt, nem tudom ezen formában letudni a kiszabott tételt. Módosíthatják az ítéletet akár pénzbüntetésre, akár letöltendő büntetésre?
Mi a gyakorlat ilyen esetben?
Válaszukat tisztelettel köszönöm!

chuckkk # 2011.04.03. 20:37

Olyan ügyben szeretnék segítséget kérni:
ha valaki 18 éven aluli személy közterületen vizelt, ittas állapotban, a rendőrök felvették adatait meg minden. Milyen büntetés várható? Lehet ebből akár bírósági ügy?
Pénzügyi büntetést mennyi várható körülbelül?
És vajon mennyi időn belül kaphat az illető értesítést valamilyen formában?

Laci1984 # 2011.04.03. 19:33

Tisztelettel segítséget szeretnék kérni.

Jan. 14-én 2 pohár sör elfogyasztása után,az igazoltató rendőr bevonta a jogosítványomat.Mivel ilyen jellegű tapasztalataim nem voltak,így a helyszínen elismertem,hogy alkoholt fogyasztottam,szondát fújtam,majd a jegyzőkönyvet is aláírtam.
Határozatot azóta sem kaptam.
Múlt hét folyamán igazoltattak,ahol kiderült a rendszerből,hogy eltiltás alatt állok,így ezért feljelentettek.

A kérdésem a következő lenne:

Milyen büntetésre számíthatok,van-e lehetőség fellebbezni(napi 120km-t kell utaznom a munkahelyemre,tömegközlekedés nem megoldott)?
Az eltiltás csak a B-kategóriás jogosítványomat érinti,mert emellett A-kategóriás jogosítvánnyal is rendelkezem?

Segítséget előre is köszönöm!

Dr.Nő # 2011.01.08. 11:54

Szerető!

Nem tudjuk, hogy milyen szabálysértés miatt kívánnak felelőssé tenni, mindenesetre az alábbiakat biztosan állíthatom:

  1. A hátramenet végrehajtására szigorú szabályok vonatkoznak. Kellő körültekintéssel, szükség esetén segítő személy igénybevételével lehet hátramenetet végrehajtani.
  2. A hátramenet akkor lehet végrehajtani, ha az nem zavarja meg szükségtelenül a közlekedést. Nyilvánvalóan előadódhat olyan helyzet - pl. parkolás - amikor a hátramenet végrehajtása megállásra kényszeríti a mögöttes forgalmat.
  3. Valóban jelentősége van annak, hogy haladtál -e, miután észlelted, hogy az előtted haladó hátramenetet kíván végrehajtani. És erről a mögötted haladó autós igenis tud nyilatkozni.
  4. Ha bizonyíthatóan megálltál, a szabálysértési felelősséged kizárt. Hacsak nem a követési távolság meg nem tartása miatt vonnának felelősségre.
  5. Még ha haladtál is, felelősséged mértékét csökkenti, hogy a hátramenetet végrehajtó autósnak ugyanúgy körültekintést kell tanusítania.

Végül: ha a szabálysértési hatóság minden próbálkozásod ellenére jogszabálysértő határozatot hozna, kifogással kell élni, amit a bíróság tárgyaláson kívül fog elbírálni és első körben - valószínűleg - hatályban fogja tartani a szabálysértési határozatot, mivel tárgyaláson kívül nem lehet bizonyítási eljárást lefolytatni. Ekkor tárgyalás tartását kell kérni, és tisztázni lehet az eset körülményeit. A bíróságban jobban megbíznék mint a rendőrségben.

genya # 2011.01.08. 11:25

Ezekszerint erre nincs nekik konkrét határidő megszbava mikorra kell legkésőbb kézbesiteniük?

Dr.Nő # 2011.01.08. 11:24

Genya!
Türelem, mindenképpen érkezni fog a válasz!

genya # 2011.01.08. 11:21

Szabálysértési birságot megkértem részlefizetésre . Már több mint 30 napja beadtam a kérelmet de semmi válasz nem jött, mikor beadtam a hölgy azt mondta 30 napon belül jön válasz.
Ennek is van határideje mint a határozat meghozatalának ,vagy ezt majd egyszer csak küldik?

websas # 2011.01.07. 17:09

Talán elfogultság miatt át kellene tetetni az ügyet egy másik R. kapitánságra, vsgy Bíróságig tovább vinni.
Őszintén szólva a "tolató" ismerős lehet mert én még ennyi badarságot nem hallottam.

websas

szerető # 2011.01.07. 16:56

segítséget kérnék.
Októberben koccanásos balesetem volt. Én és a mögöttem közlekedő állítjuk, hogy megálltam, mikor az előttem haladó tolatni kezdett.A tolató és az Ö tanüja azt mondja, lassan, de haladtam . Kis koccanás volt. Én dec. közepéig külföldön voltam, amit a helyszínelő rendörnek előre jeleztem. Ennek ellenére novemberben beidéztek. Meghallgatták a tolatót és a tanúját. Engem mára hívtak be, de az én tanúmat még mára sem. A tolató nem fogadta el a helyszínelő rendőr helyszínrajzát, újat rajzolt. A helyszínelő rendőr fotói nincsenek meg, a tolató fotóit használják. A kihallgató rendőr azt mondta ma, hogy akár mit is mond a tanúm, aki mögöttem jött és megállt, mert én is megálltam, nem láthatta úgy a dolgot, mint a tolató tanúja, aki egy parkoló autóban ült. A kihallgató rendőr folyamatosan kiforgatta a szavaimat, a tolató pedig azt mondta, hazudozok. Erre sem reagált a rendőr. Lehet-e nem elfogadni a helyszínelő rajzát, hol vannak a rendőrségi fotók. Abba is belekötöttek közösen, hogy nem dudáltam. A kresz azt írja, a tolatónak körültekintőnek kell lenni, de a dudálást nem irja kötelezönek. Belekötött óek abba, hogy üresben állt az autóm, állítólag tudnom kéne, hogy piros lámpánál is 1-ben kellene lenni az autómnak nem üresben. Én úgy tanultam, hogy a kuplungot feleslegesen nem nyomjuk. Lehet, rosszul érzem, de 33 év esemény nélküli vezetés után úgy érzem, most hülyítenek. Valóban 1-esbe kell tenni az autót megálláskor?
Mit tehetek, Kérem segítsen, aki már volt ílyen helyzetben, valóban egyértelműen én vagyok a vétkes?
Köszönöm a segítséget

genya # 2011.01.05. 16:33

Értem akkor onnan nem küldenek semmi papirt nekem gondolom?
Közbe azért elkezdhetem a jogositványt csak nem kapom kézhez gondolom

Főlökött # 2011.01.05. 14:11

Tisztelettel :

Csak annyit takar, ha épp jogosítvány megszerzés hatálya alatt állunk, addig nem szolgáltatják ki a megszerzett friss jogosítványt, míg az eltíltás le nem telt :)

--------------
  • Lökött
genya # 2011.01.05. 12:29

Jogsi nélkül vezettem megkaptam a határozatott pénzbüntetés+ 4 hónap eltiltás.
Azt irja a határozatba hogy az eltiltás intézkedés végrehajtás véget megküldik egy példányt az álandó lakhely szerinti okmányirodának.
Ezt nem értem mit akar rajta intézkedni? Ha egyszer nincs jogsim akkor nem tudja bekérni, vagy ez sablon szöveg a határozatba?
Azért büntettek mert nincs jogsi akkor mit akar tőlem az okmányiroda?