szabálysértés


ObudaFan # 2010.12.14. 15:32

Pénzbírság lehet belőle.

bgyula70 # 2010.12.14. 03:53

Tisztelt Fórumozók!

Az egyik ismerősömet elvitték a rendőrök mert nem akarta magát igazolni (volt nála személyi , csak picit ittas volt)
A kapitányságon odaadta az igazolványt és felvették a jegyzőkönyvet.
Kérdésem: Számíthat e még valamilyen büntetésre és ha igen mekkorára?
Válaszukat előre is köszönöm.

Tisztelettel:

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/31/26127#…

pazs # 2010.12.10. 14:37

Objektív felelősség van, azaz ha apukád nem nyilatkozik, ő kapja a bírságot. Ha nyilatkozik, hogy te voltál, akkor meg te. Ennek benne kellett volna lennie az első levélben.

Szofia1213 # 2010.12.10. 14:32

Sziasztok! Kérdésem a következő lenne: apukám autóját vezettem, amikor átmentem a piroson. Megkapta az értesítést arról, hogy igazolhatja, ha más használatába adta az autót korábban. Elküldtük a rendőrkapitányságra a használatba adásról szóló dokumentumot, de kitakartuk az adataim, valamint hivatkoztunk a szabálysértési törvény azon rendelkezésére, miszerint a tanúvallomást meg lehet tagadni, ha hozzátartozót szabálysértés elkövetésével vádolná a tanú. Vártunk, erre se szó, se felelet, kiküldték a csekket. A postán azt mondták, hogy kézbesítették a határidőben feladott levelet. Érdeklődnék, hogy nem kellett volna-e a csekk kiküldése előtt legalább az elutasításról tájékoztatniuk, illetve, hogy meg lehet-e még csinálni hogy nem nevezi meg az ember hozzátartózót... mert az Sztv-ben az van, h az üzembentartó akkor mentesül, ha minden adatát megadja használatba vevőnek, amit a tv kér, de ilyenkor nem lehet mentesülni? Nem kellett volna a csekk előtt reagálniuk valamit? Szabálysértést még nem követtem el, így nem tudom pontosan mi a teendő, vagy mik a lehetőségeim. Nagyon szépen köszönöm a választ!

Nikoletta22 # 2010.12.09. 18:52

Bocsánat, inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy kifogás esetén, mert tudtommal szabálysértés esetén kifogással vagy panasszal lehet élni.

Nikoletta22 # 2010.12.09. 18:44

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy gyorshajtásért kiszabott pénzbírság esetén, amennyiben fellebbezésre van lehetőség, bír-e halasztó hatállyal?

Köszönöm a választ!

Rockapu # 2010.12.07. 17:24

Hát az sem öröm, de tanultam az esetből.
Ha elzárás lenne, én felkötném magam.Azért kösz a választ.

Sherlock # 2010.12.06. 14:01

Valószínűleg pénzbírság.

Rockapu # 2010.12.06. 13:50

Tisztelt Fórumozók!
Elkövettem azt a hibát, amit még életemben soha. Elloptam egy darab sajtot az egyik üzletből még szeptember elején.A biztonsági őr jegyzőkönyvet csinált, aztán kifizettem az árut és elengedett.
Most a rendőrségről jött egy idézés "tulajdon elleni szabálysértés ügyében".Az eset óta se éjjelem se nappalom, annyira bánt és szégyellem. Soha többé nem tennék ilyet, magyon rossz. Mire számíthatok?
Milyen következménye lehet?

ObudaFan # 2010.12.04. 14:12

Jó eséllyel elévült, bár az ügyiratot látni kellene. Menj el a tárgyalásra, és ott hivatkozz az elévülésre.

Zsolti75 # 2010.12.04. 12:58

Kedves Fórumozók!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy 2010. márciusban elkaptak eltiltás alatti vezetéssel, ezen kívül a kocsin minden rendben volt, nem voltam ittas sem. 2010. december 1-én kaptam egy idézést tárgyalásra. De a köztes időben semmi féle értesítőt, levelet nem kaptam. Az lenne a kérdésem, hogy a fél év elévülés vonatkozik-e rám? Mert a cselekmény bekövetkezte óta 8hónap telt el úgy, hogy nem értesítettek semmiről. Ha vonatkozik rám, akkor milyen úton kérhetem az ügy elévülését? Van-e esetleg valami formanyomtatvány?

Válaszokat előre is köszönöm!
Zsolti

karakoeva@gmail.hu # 2010.04.13. 12:40

ittas vezetésért mennyi idö után kapok határozatot?

karakoeva@gmail.hu # 2010.04.13. 12:12

ittas vezetésért mennyi idö után kapok határozatot?

colin278 # 2010.04.11. 14:48

Milyen pénzösszeggel büntetthető a gyalogosátkelőhelyen az előzés?

monalisa1 # 2010.04.04. 09:35

Pénzbüntetés, mely ha jól tudom 150 ezer forintig terjedhet.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Alfonzo # 2010.04.03. 23:41

Én egy olyan kérdéssel dórdultam ide hogy, el tiltottak ittas vezetés miatt a b kategoriától és nemrég elkaptak engedély nélküli motorvezetésért nem tudom hogy mi fog történni a rendörök nem voltak böbeszédüek de még tart az eltiltásom mi lehet ennek a kövezkezménye ha feljelentettek ? választ elöre is köszönöm

monalisa1 # 2010.03.22. 20:52

Büntetőjog rovat ittas vezetés topic.

monalisa1 # 2010.03.22. 20:51

Javaslom tett át (= írd át) a kérdést az "ittaság" topicba, dr. Bay Ádám szakértő ott valószínűleg felfigyel a problémára.

johni # 2010.03.22. 20:04

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Páromat eltiltották ittas vezetésért 5 éve a gépjárművezetés alól, sajnos az eltiltás alatt többször feljelentették a rendőrök eltiltás alatti vezetés miatt. Az első eset óta többször nem vezetett ittasan így szabálysértést követett el. Tavaly utánképzésen vett reszt, melyet sikeresen letett. A jogosítványát sajnos nem adták ki az önkormányzatnál mivel az utánképzés alatt ismét eltiltás alatti gépjárművezetés miatt feljelentették és a szám ami az utánképzésről kiállított papíron szerepelt nem egyezett meg a legutóbbi szabálysértés számával, a Bíró Úr viszont azt mondta, hogy mivel ugyanolyan szabálysértési ügyről volt szó, vissza kellett volna, hogy adják a jogosítványát, még akkor is ha a két szám nem egyezett meg. Ügyvéd Úrnak mi a véleménye? A Bíró azt mondta, járjunk utána, mert ki kell adniuk a jogosítványt, de sajnos nem tudjuk hová forduljunk segítségért, ha fordulhatunk egyáltalán!

Válaszáért előre is köszönettel!

Atis85 # 2009.07.31. 13:16

Tisztelt Tanácsadók!

A napokban kaptam egy ajánlatot, hogy 2009. December elején kiutazhassak Kanadába, ahol a rokonaim laknak. Szeretnék élni a lehetőséggel, csak volt egy kis botlásom. Nővéremet a barátja folyamatosan verte...stb, betelt a pohár, amikor a rendőrség azt mondta, hogy ők ilyennel nem intézkednek, csak ha vér folyik...(ez volt a lényege), a következő alkalomkor nekimentem, feljelentett, a bírósági tárgyalást nélkülem folytatták. Az ítélet: 6 hónap börtönbüntetés 2 évre felfüggesztve. Az eset 2004.-ben történt. A felfüggesztett 2006-ban letelt, viszont gondolom ennek is van egy elévülési ideje. Ha az erkölcsi bizonyítványomban benne van ez akkor a Kanadai vámosok jobb esetben 3 hónapra engednek be (6 hónap helyett), rossz esetben visszautasítanak. Fontos lenne, hogy idén decemberben elmenjek Kanadába, mert munka is lenne. Kérdésem az, hogy benne van e még az erkölcsimben ennek a nyoma, és ha benne van, akkor kérhetek e a Köztársasági Elnöktől olyan kegyelmet, hogy elengedje azt a pár hónap elévülési időt?
Válaszukat melyet várok, előre is szeretném megköszönni!

Tisztelettel: Atis85.

Atis85 # 2009.07.31. 13:15

Tisztelt Tanácsadók!

A napokban kaptam egy ajánlatot, hogy 2009. December elején kiutazhassak Kanadába, ahol a rokonaim laknak. Szeretnék élni a lehetőséggel, csak volt egy kis botlásom. Nővéremet a barátja folyamatosan verte...stb, betelt a pohár, amikor a rendőrség azt mondta, hogy ők ilyennel nem intézkednek, csak ha vér folyik...(ez volt a lényege), a következő alkalomkor nekimentem, feljelentett, a bírósági tárgyalást nélkülem folytatták. Az ítélet: 6 hónap börtönbüntetés 2 évre felfüggesztve. Az eset 2004.-ben történt. A felfüggesztett 2006-ban letelt, viszont gondolom ennek is van egy elévülési ideje. Ha az erkölcsi bizonyítványomban benne van ez akkor a Kanadai vámosok jobb esetben 3 hónapra engednek be (6 hónap helyett), rossz esetben visszautasítanak. Fontos lenne, hogy idén decemberben elmenjek Kanadába, mert munka is lenne. Kérdésem az, hogy benne van e még az erkölcsimben ennek a nyoma, és ha benne van, akkor kérhetek e a Köztársasági Elnöktől olyan kegyelmet, hogy elengedje azt a pár hónap elévülési időt?
Válaszukat melyet várok, előre is szeretném megköszönni!

Tisztelettel: Atis85.

Brúnók # 2009.07.31. 12:48

Az erkölcsi bizonyítványra ez rá fog kerülni valamilyen formában?Fontos lenne hogy megtudjam.
Köszönettel...

ObudaFan # 2009.07.31. 11:26

Nem, ez bűncselekménynek minősül, de kérhetsz elterelést. Ebben az esetben részt kell venned egy foglalkozáson, ahol a kábítószer veszélyeiről fogsz hallani, és akkor nem emelnek vádat.

Brúnók # 2009.07.31. 08:56

Jónapot kívánok!
Azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy egy barátom lakásán voltam amikor rendőrök házkutatást tartottak és kábítószert találtak nála (100g marihuánát). Megtörtént a kihallgatás elmondtam hogy nem tudtama kábítószerről de engem is elvittek vizelet tesztre.négy nappal ezelőtt foggyasztottam marihuánát ezt el is mondtam és az a kérdésem lenne hogy ha a szervezetemben nálam is találnak akkor milyen következményekkel jár??én úgy tudom hogy ez szabálysértésnek minősül mivel elmondtam hogy alkalmi drogfogyasztó vagyok.Mivel tanár vagyok ezt meg tudják e a munkahelyemen valamint hogy az erkölcsi bizonyítványomra mi kerül rá ezek után. Nem voltam még büntetve sosem.
Köszönettel....

Grád András # 2009.07.30. 21:09

Csak hogy fokozzam az élvezetet, elfelejtettem írni, hogy a (2) bek. szerint az országba engedély nélkül behozatal vagy kivitel 5-10 évig terjed, szóval tényleg nem bagatellizálnám el a dolgot.


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu