Kulfoldi birsag


valaki19 # 2018.04.13. 20:13

Tisztelt Forumozok!
Ma megbuntetett egy kulfoldi vasuttarsasag embere egy viszonylag nagy osszegre. A diakomat neztek de nem vettek eszre a lakcimet rajt ezert egy kamu cimet adtam meg ami sajnos letezik de tolem jo messze. A nevem sajnos rairtak. Lehet ebbol barkinek valami baja? Behajthatjak igy is? Neven es szuletesi idon kivul mast nem tudnak.

wers # 2018.04.14. 06:37

A név és a születési idő többnyire elég a beazononításhoz, de nem mindig. Ezek nem változó adatok. A lakcím viszont változó adat, annak eltérése nem akadályozza a beazonosítást.
Akkor nem elég a név és születési idő, ha olyan neved van, ami nagyon gyakori, és azon a napon ezzel a névvel több ember is született Magyarországon. De ha valakinek elég egyedi a neve, és csak őt anyakönyvezték ezzel a névvel még csak a születési idő sem nagyon szükséges. Bár az adatbiztonság érdekében min. két adatnak egyeznie kell, erősebb biztonság esetén három (sok bank ezért nem fogadja el jogsit személy azonosításhoz). Kell pl. anyja neve is.
Lehet-e bajod? Ha nem fizeted meg a bírságot nagy valószínűséggel igen. Másnak miért lenne?

valaki19 # 2018.04.14. 06:53

Ez a baj hogy egyedi nevem van. Ilyenkor kiadhatjak az adataimat a 3.felnek? (Behajtok)
Masnak bajat ugy ertettem hogy kimennek a megadott cimre es nekik kell ott valamit bizonyitaniuk peldaul hogy nem en vagyok ok?

wers # 2018.04.14. 07:00

Minden találati eredményt kiadnak kérésre, ha olyan személy kéri, akit jogszabály erre feljogosít. A "behajtók" ide tartoznak. Nemzetközi egyezmények alapján határon kívülre is, de egyre gyakoribb, hogy a külföldi fél magyar követeléskezelőnek engedményezi a követelést. Minnél később fizetsz, annál több lesz a követelés + az egyéb aranyáron számklt költségek. Inkább fizess.

valaki19 # 2018.04.14. 10:05

Ha ma bemegyek a rendorsegre es azt mondom hogy elloptak a diakom az megoldas lehet?

wers # 2018.04.14. 11:04

Ez még viccnek is rossz. Ne próbálkozz! Nem fog ez menni.

drbjozsef # 2018.04.15. 12:50

Ha van időgéped, és be tudsz menni a rendőrségre múlt szerdán, akkor lehet, hogy bejön.

valaki19 # 2018.04.15. 15:39

Az lehetseges hogy ezzel nem birnak mit kezdeni? A neten errol semmi info nincs, csak a rendorok hataskorebe tartozo dolgokrol (gyorshajtas, palyamatrica, parkolojegy) irnak. 4 eve kaptam ugyanigy birsagot akkor kuldtek valami inkasszocegtol leveleket de nem reagaltam es ennyibe maradt a dolog, elkepzelheto hogy most is ez lesz?

drbjozsef # 2018.04.15. 17:35

Elképzelhető, de az EU-n belüli behajtás egész jól működik már manapság. Szóval nem zárható ki, hogy még zaklatni fognak. De lehet, hogy nem fognak túl nagy erőfeszítést tenni egy külföldi behajtásért. Ki tudja.

wers # 2018.04.16. 05:27

Ha van időgéped, és be tudsz menni a rendőrségre múlt szerdán, akkor lehet, hogy bejön.

Kevés lesz az az időgép. Valami amnéziát előidéző agymosó szerkezettel kezelni kellene az ellenőrt is, mivel jegyzőkönyvezte, hogy a kezében volt.

fekete mamba # 2018.06.07. 16:31

Tudtommal az ilyen bliccelés pótdíj kérdés nálunk polgári jogi kategória, kérdés, hogy külföldön is az-e, vagy pl. valami szabálysértés szerű kategória.