Elévülés+erkölcsi bizonyítvány


guba # 2008.02.17. 16:59

100. § (1) A mentesítés folytán az elítélt mentesül azon hátrányos következmények alól, amelyeket az elítéléshez jogszabály fűz.
(2) A mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült.

moby # 2008.02.17. 15:15

Kapitány82, az állami szervek csak erkölcsit kérnek, állampolgári tájékoztatót nem (olyat a magáncégek szoktak manapság egyre gyakrabban, bár joguk nem lenne rá). Az erkölcsidben az lesz, hogy a bűntettesek nyilvántartásában nem szerepelsz, ergo tiszta vagy. Azt, hogy beleírd-e az önéletrajzba, nem tudom megmondani, főnöktől függ, hogy fél-e majd tőled és ezért nem vesz fel, vagy ellenkezőleg, előnyben részesít az őszinteséged miatt (nagyobb valószínűsége az előbbinek van). Az "átvilágítást" nem értem pontosan, elvileg (hivatalosan) nem tudhatják meg, hogy voltál-e büntetve, ha pedig a nemzetbiztonsági átvilágításra gondolsz, olyan a VPOP-nál nincs.

kapitany82 # 2008.02.15. 17:51

Köszönöm a válaszod Krisztián, mostmár csak azt kell megtudnom, hogy a VPOP-nél milyen átvilágítást kérnek. Még az is kérdéses, hogy ilyenkor az önéletrajzban leirjam-e a büntetést vagy sem. Elvileg az lenne a logikus, hogy nem, de esetleg átvilágítás után épp azért utasíthatnak el, mert nem voltam őszinte. Hogy látjátok?

Krisztián2006 # 2008.02.15. 17:19

Szia!

Az attól függ, hogy a szervezetek milyen átvilágítást kérnek. Az erkölcsid tiszta, s mivel mentesítettek így bűntetelne előéletű vagy, tehát véleményem, hogy igen jelentkezhetsz.

kapitany82 # 2008.02.14. 11:35

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. Engem 2006-ban 1.6 év börtönbüntetésre ítéltek 2 év próbaidőre felfüggesztve. A bíróság előzetes mentesítésben részesített. Kérdésem lenne, hogy jelentkezhetek-e a tűzoltósághoz, vagy a vám és pénzügyőrséghez sorállományba. Az ügyvédem szerint igen. Válaszotokat előre is köszönöm.