Verekedés


z.gyula # 2003.09.22. 06:44

Miből gondolod, hogy kizárt a végrehajtandó szabadságvesztés?
Közben kiderült, hogy 8 napon belül gyógyuló sérülései lettek, csak rám akartak ijeszteni a 8 napon túlival.
Így milyenek az esélyeim?
Mit kaphatok?
Önbíráskodás szóba jöhet?
Gyula

Nick Name # 2003.09.21. 18:30

Szerintem kizárt a végrehajtanó szabadságvesztés. Jó lenne tudni a gyógytartamot. A korábbi verések meg nem tárgyai az eljárásnak.


Nick Name

the big cat # 2003.09.18. 13:38

Kiskorú veszélyeztetése nem áll, meg mivel a gyermek nem állt a nevelése alatt.

Gondatalan veszélyeztetés? Milyen gondatlan veszélyeztetés?

dr Fekecs Sándor # 2003.09.18. 13:02

Hát, szerintem őrá nézve még a gondatlan veszélyeztetés is kevéssé valószínű, de azért ne kerülj női bíró elé, azt kívánom neked...


§anyi

z.gyula # 2003.09.18. 12:57

Ez nem túl biztató.
Mi a helyzet a kiskorú veszélyeztetésével?
Még azt is rámverhetik?
Gyula

the big cat # 2003.09.18. 12:40

Ez súlyos testi sértés bűntette vagy szándékos emberölés kísérlete lesz, és nagyon súlyos bűncselekmény mindkét esetben. Ha a kést a bíró nem úgy értékeli, hogy vele ölni akartál (hangoztasd, hogy csak meg akartad verni) akkor viszont súlyosító körülmény lesz, hogy felfegyverkezve követted el a bűncselekményt. Az is súlyosító körülmény lesz, hogy már többször megverted. A szerelmeféltést akár aljas indoknak is ítélhetik, így ez a súlyos testi sértés minősített esete is lehet.

Véleményem szerint nagyon valószínű, hogy letöltendő szabadságvesztést fognak kiszabni (1-2 évet) de egy jó ügyvéd felfüggesztettre viheti.

És higgadj le.

the big cat # 2003.09.18. 12:40

Ez súlyos testi sértés bűntette vagy szándékos emberölés kísérlete lesz, és nagyon súlyos bűncselekmény mindkét esetben. Ha a kést a bíró nem úgy értékeli, hogy vele ölni akartál (hangoztasd, hogy csak meg akartad verni) akkor viszont súlyosító körülmény lesz, hogy felfegyverkezve követted el a bűncselekményt. Az is súlyosító körülmény lesz, hogy már többször megverted. A szerelmeféltést akár aljas indoknak is ítélhetik, így ez a súlyos testi sértés minősített esete is lehet.

Véleményem szerint nagyon valószínű, hogy letöltendő szabadságvesztést fognak kiszabni (1-2 évet) de egy jó ügyvéd felfüggesztettre viheti.

z.gyula # 2003.09.18. 07:08

A témához hozzátartozik az is, hogy nem ez volt az első eset, hogy megvertem, de a többi verésnek néhány kék-zöld folton kívül nem lett semmi nyoma, fel se jelentett csak néhány tanu van rá.

z.gyula # 2003.09.18. 07:01

A következő dolog történt velem:
A feleségemnek több éve viszonya van valakivel, és a minap összefutottunk az utcán, nem bírtam magam tűrtőztetni és nekiestem. Õ persze nem ütött vissza, csak én ahol csak értem. Sajnos kés is volt nálam, de azt szerencsére vagy nem még a verekedés elején kiverte a kezemből. Persze feljelentett a rendőrségen. Arra lennék kíváncsi, hogy mire számíthatok. Több mint 8 napig volt kórházban.
Rám foghatják az önbíráskodást, vagy garázdaság, vagy súlyos testi sértés? Számít, hogy volt nálam kés, ha nem hasznátam.
A férfi egy kiskorú gyerekkel volt. Ez már kiskorú veszélyeztetésének is minősül?
Milyen büntetésre számíthatok?
Lehet belőle felfüggesztett?
Sok múlik azon, hogy milyen ügyvédet találok?
Előre is köszönöm a segítséget:
Gyula