Elévülés a régi vagy új btk alkalmazandó?


ObudaFan # 2019.02.25. 09:18

2011-es szerződés esetén még a felszólító levelek is megszakítják az elevulest (erről bővebben a lent írt blogon). De nekik kell tudni bizonyitani, hogy a felszólító levél el is jutott hozzád.

Ronaldo71 # 2019.02.22. 20:09

Üdvözlök mindenkit!
2011-ben vettem fel Áruhitelt 147 ezer ft-ot a Credigen Banktól.
Az Intrum Justitia 1 millió 400 ezer ft-ot követel rajtam,mondtam nekik hogy hajlandó vagyok a tőkét kifizetni-elzárkóztak.Hivatkoztam az elévülésre azt mondták ne ringassam magam benne -inkább fizessek ugyanis emiatt a tartozás miatt szerepelek a KHR lISTÁN és a tartozás soha nem fog elévülni!Mondtam hogy 2014 óta megszűnt hogy bármilyen felszólító levél újra indítja az elévülést,az volta válasz hogy csak az azutáni-2014-től kötött szerződésekre igaz.
Mi tévő legyek?Akkor most elévült a tartozás,vagy nem?Ha jól tudom 10 év után le is kellett volna venni a KHR listáról!?Vagy csak be a karnak húzni?Ki tudna erre biztos választ adni?Előre is köszönöm!

Barni84 # 2019.01.29. 15:35

Udvozletem!

Nekem van egy olyan problemam, hogy nem dolgoztam le kozmunka buntetest. Namost en kulfoldon lakok jelenleg, es arra vagyok kivancsi, hogy az elevules ugye esetemben 5 ev, de az mikortol kezdodik? A korozes elrendelesetol, vagy az elzarasra valtoztatas birosagi dontes napjatol?

Elore is koszonom a valaszokat!

Hongaar # 2018.06.25. 08:11

Köszönöm
tisztelt es kielégítő válaszát.!
Még egy kérdés!
Milyen módon lehetne feltárni hogy mi miatt körözi a bv bíró a lopás címszó alatt.
Mert tegyük fel egy pénzbüntetés vagy közérdekű munka miatt .Nyilván nem érdemes más iranyba fordulnia.
Előre köszönöm.

ObudaFan # 2018.06.25. 04:08

Egyik sem. A már meghozott ítélet alapján kiszabott büntetés elévülésére a Bvtv-t kell alkalmazni.
A szabadságvesztés végrehajthatósága elévül:

  1. tizenöt évi szabadságvesztés vagy ennél súlyosabb büntetés esetén húsz év,
  2. tízévi vagy ezt meghaladó tartamú szabadságvesztés esetén tizenöt év,
  3. ötévi vagy ezt meghaladó tartamú szabadságvesztés esetén tíz év,
  4. öt évet el nem érő tartamú szabadságvesztés esetén öt év

elteltével.
Az elzárás, a közérdekű munka, a pénzbüntetés, a kitiltás és a sportrendezvények látogatásától való eltiltás végrehajthatósága öt év elteltével évül el.

Hongaar # 2018.06.24. 15:18

Tisztelt ügyvédek forumozok!
Ismerősömet 2009 ben meggyanusitjak
Egy lopással .ő Már külföldön tartózkodik
Ebben a momentumban .
2015 ben feltehetően születik egy ítélet.ami a körözésből nem derül ki ez lehet közmunka pénzbüntetés vagy letöltendő is. bv bíró elfogato parancs
2015 márciusában kerül kiadásra.
Azota 3 ev eltelik és ez alatt nincs új elfogató .De még az a régebbi elfogato fenn van.
Kérdése ismerősöm nek tehát.
Elévült vagy nem az elkövetés pillanataban lévő btk szerint vagy az uj btk szerint az ítélet hozatalkor?