Polgári jogi igény nyilatkozat előkészítő ülésen


James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2019.06.17. 05:34

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Úgy döntöttem, nem megyek el az előkészítő ülésre. Még ha meg is ítélnék a polgári jogi igényt, úgyse költenék többet végrehajtásra ilyen esélyekkel. Inkább veszek egy lottószelvényt, ott jobbak az oddsok.

gerbera317 # 2019.06.15. 04:44

Nem kellenek számlák. Még az fmh sem kell. A vh-lap kell, és a végrehajtó behathatatlanságot megállapító megállapító intézkedése és díjjegyzéke.
Ha ilyen nem volt, elegendő az fmh, mert azon rajta van minden, amiről a közjegyzői számlák szólnak. Nem töketlenkedni kell, hanem cselekedni.

helyettes_017 # 2019.06.14. 20:26

James Bond 007,

Attól, hogy bejelented a polgári jogi igényed, még egyáltalán nem biztos, hogy azt érdemben el fogja bírálni a büntető bíróság. Könnyen lehet, hogy egyéb törvényes útra utasítanak, ami azt jelenti, hogy kezdődik elölről a "cirkusz" - közjegyző, végrehajtó.

Ha mégis érdemben döntene és megítélné a követelésed a büntető bíróság, akkor a "cirkuszból" a közjegyző kimarad, egyből kérhetsz végrehajtást a jogerős büntető bírósági határozat alapján.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2019.06.14. 12:42

Ha a bíróság megítéli a kártérítésem, akkor kezdődik elölről a cirkusz egy rakás pénzért a közjegyzővel és végrehajtóval?

Mert akkor inkább nem is foglalkoznék vele, úgyse találnak végrehajtható vagyont és én vagyok az egyik legkisebb károsult 500 ezerrel (az összes követelés a felszámoló szerint 30 millió volt).

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.11. 09:50

Ha nem fizetted volna be, nem folytatta volna le az eljárást.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2019.06.11. 09:36

De hogy jogi nehézségről is beszéljek, a MOKK által kibocsátott számlákon nem szerepel semmilyen azonosító, amivel az ügyhöz lehetne kapcsolni. Tulajdonképpen a cserkészbecsszón kívül mással nem tudom bizonyítani, hogy a közjegyzői költségszámla ehhez az ügyhöz tartozik.

Ha szőrszálhasogató akarok lenni, neki kéne állnom igazolásokat vadászni a közjegyzőnél, hogy a konkrét ügyhöz tartozó költséget tényleg kifizettem.

drbjozsef # 2019.06.11. 09:19

Az nem különleges, nem nagy, még kicsi nehézségnek sem nevezném. Fénymásolatot ezer módon lehet készíttetni, bármelyik kisebb városban. Faluhelyen vagy tanyán már közepes nehézség, ha utazni kell, de akár a bíróság előtt útba is ejthetsz egyet...

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2019.06.11. 08:40

Van, elromlott a fénymásoló. :)

drbjozsef # 2019.06.11. 08:26

Van valamilyen különleges nehézség abban, hogy magaddal vidd?

Ha kérik, ott lesz, ha nem kérik, akkor feleslegesen vitted.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2019.06.11. 08:04

Üdvözletem!

Egy kft felvette az előleget, de nem szállított. FMH, végrehajtás sikertelen volt, végül egy másik hitelező felszámoltatta a céget, egyszerűsített felszámolás volt, vagyont nem találtak. Feljelentést tettem csalás miatt, 6 év után a vádemelés megtörtént.

Most kaptam értesítést az előkészítő ülésről, ahol polgári jogi igényemet bejelenthetem. Elolvastam a vonatkozó paragrafust, eszerint szóban is nyilatkozhatok, de az továbbra sem világos, hogy vinnem kell-e magammal a polgári jogi igény összegét alátámasztó bizonyítékokat (számlák, közjegyzői/végrehajtói költség), vagy csak bemondom az összeget és kész? Sose voltam még bíróságon.