Elévülés


Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.06.18. 13:44

Tisztelt József1990,

Természetesen ha a bíróság megítélte részére a polgári jogi igényt, akkor igen. Célszerű lenne felkeresnie a végrehajtót és egyeztetni velük, hogyan lehetne a sértettet követelését mihamarabb rendezni, mert Önnek terhes az, hogy folyamatosan negatív üzeneteket kap a részéről.

https://lorik.hu/…_vedougyved/

József1990 # 2020.06.09. 11:19

Jó Napot!

Egy olyan problémám lenne,hogy 2.5 éve internetes csalásért kaptam 2 év próbaidőt,1 év lett volna a letöltendő része
ha nem függesztik fel,pártfogó felügyelettel valamint a bíróság kijelölt egy végrehajtót aki a károsultakat intézi. (több is volt).A fizetésemből a két év többször vont le különböző összegeket. Nekem a bíróságon azt mondták,hogy ő fogja a visszafizetés részét intézni(kinek mennyit, én egyénileg ne fizessek senkinek külön) . Egy ideig mentek a levonások utána abba maradt. En felhívtam a végrehajtót ,hogy hogy áll az ügy ő azt mondta tovabbra is vonni fogja de ez nem történt meg,én nem tudom a mai napig kinek lettek visszafizetve a levonásokból a pénzek. Ez két év februárban lejárt, sikeres pártfogással az ügy a végére ért. A problémám az lenne,hogy a napokban a semmiből előkerült egy károsult aki állítólag nem kapta meg a pénzét és rajtam követeli,különböző fórumokra kiír,hogy csaló vagyok,facebookon a kepeim alatt kommentel hasonlókat. Lejárat különböző platformokon folyamatosan. Én felvettem vele a kapcsolatot és elmagyaráztam neki,hogy ezt a részét az ügynek nem én intéztem és az ügy mar lezárult ő köti az ebet a karóhoz ,hogy ezt nem fogja annyiban hagyni. Teljesen kétségbe vagyok esve,most hogyan tovább, hibáztam igen a büntetésem megkaptam érte, lezárult az ügy. Mióta ő elkerült se ejjelen se nappalom. Jogos a további követelése vagy alaptalan?

Köszönettel