Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

Felkészülési díj

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.14. 09:53

De nem azért, mert nem értenek vele egyet - egyszerűen elfelejtik, hogy a felkészülési díj különbözetéről rendelkezniük kell. Szerintem ha kéred a határozat kiegészítését, megteszik.

www.kbs-ugyved.hu

Slainte # e-mail 2020.10.13. 18:30

Nem írtam, hogy ki nem akart adni. Valóban az ügyészség fellebbezett. ők nem értettek egyet vele. Ennek ellenére az a tapasztalat, hogy a bíróságok nem követik a BH-t.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.13. 17:35

Ez így nem igaz. A konkrét ügyben már első fokon is megállapították a felkészülési díjat, csak az ügyészség megfellebbezte. De a fellebbezés nem volt sikeres, a másodfok is egyetértett azzal, hogy a felkészülési díj ilyenkor is jár. A bíróságok között tehát semmi vita nem volt a kérdésben; s hogy még egyértelműbb legyen, ezt a döntést mint irányadót, BH-ként közzétették.

www.kbs-ugyved.hu

Slainte # e-mail 2020.10.13. 16:18

A kérdés igazából az, hogy ha a védő csinál valamit - nem feltétlenül büntetővégzéses eljárásban- de nincs személyes részvétellel zajló eljárási cselekmény, akkor jár-e díj. Merthogy a BH alapjául szolgáló ügyben ilyenkor sem akartak adni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.13. 08:09

Hiszen ezt mondtam én is. Csak nyilván nem fejtettem ki ítéleti részletességgel.

www.kbs-ugyved.hu

Slainte # e-mail 2020.10.12. 19:23

BH 2020.137.

szakvizsga2015 #   2020.10.12. 10:28

Melyik ez a Kúriai döntés pontosan?

Ha nem voltam ott egy eljárási cselekményen sem és büntetővégzéssel fejeződik be az ügy, akkor nem jár felkészülési díj, ez számomra tiszta sor. (Bár a jogszabályban nem ez van, de ez elfogadható.)

Viszont ami nem az, hogyha mindig (egyszer vagy sokszor, attól függ) jelen voltam és sosem számítottam fel pluszban felkészülési díjat, (hogy majd a végén egyben), de történetesen büntetővégzéssel fejezik be az ügyet, és ez esetben KÉRÉSRE sem állapították meg.

Megjegyzem, nyomozó hatósággal és ügyészséggel nincs ilyen probléma, csak kizárólag a bíróságokkal.

Slainte # e-mail 2020.10.12. 10:19

Ez elég sokszor megtörtént. Azt mondták, hogy nem jár, annak ellenére, hogy van ezzel ellentétes BH.

rigoz # e-mail 2020.10.11. 20:39

Én látalanba azt mondom, puding próbája az evés: tessék tárgyalás tartását kérni e körben és ha úgy is nem tetsző a határozati rendelkezés vonatkozó része, akkor fellebbezni, aztán majd mond valamit a másodfok!

Slainte # e-mail 2020.10.11. 20:22

De olyan sem, hogy jelen volt. Márpedig büntetővégzéssel elbírált ügyben nem ez a jellemző.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.11. 15:47

A kérdésbeli tényállásban nem szerepel olyan körülmény, hogy a védő egyetlen cselekményen sem volt jelen.

www.kbs-ugyved.hu

Slainte # e-mail 2020.10.11. 13:21

A tárgyban született döntések pont arra hivatkoznak, hogy mivel a rendelet eléggé szerencsétlenül a védő jelenlétében megtartott eljárási cselekményhez kötik a díjszámítást, ha nem volt ilyen eljárási cselekmény, akkor nem is jár díj. És hát ez a gyakorlat, még akkor is, ha van ezzel ellentétes BH.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.08. 16:10

Szerintem egyértelmű. Ha az addig megállapított felkészülési díj nem érte el a jogszabály szerinti minimumot, akkor az eljárást befejező döntésben - legyen az akár büntetővégzés - rendelkezni kell a különbözetről.

www.kbs-ugyved.hu

Slainte # e-mail 2020.10.08. 15:59

A gyakorlat az, hogy nem adnak. A Kúriának van olyan egyedi döntése, ami szerint, ha az ügyvéd dolgozott valamit (pl. beadványt írt), akkor adni kellene.

szakvizsga2015 #   2020.10.07. 09:01
  • éppen aktuális
szakvizsga2015 #   2020.10.07. 09:00

Tisztelt Hozzáértők!

Több kérdéses pont is van bennem a kirendelt védői felkészülési díjjal kapcsolatban, ezért szeretném ismerni a gyakorlatát.

Az éppen kérdésem: büntetővégzéssel történt befejezés esetén hogy alakul a megállapítása?