Szexuális visszaélés / erőszak


Slainte # 2020.10.10. 11:08

Ha a magánindítvány megtételére nem kerül sor 1 hónapon (és nem 30 napon) belül, akkor a továbbiakban nincs mód a büntetőjogi igény érvényesítésére, azaz az illető nem büntethető. A magánindítvány azt jelenti, hogy a sértettnek meg kell tennie a feljelentését emiatt, a feljelentettnek nem kell ezen időn belül értesülnie róla.

A videófelvétel jogszerűsége sok mindentől függ, a tartása nem feltétlenül, ellenben a felhasználása lehet jogszerűtlen.

Alma101 # 2020.10.09. 07:40

Magánindítvány pontosan ez esetben mit jelent hogy a becsületsértő 30 napon belül kap egy hivatalos levelet ez ügyben? Vagy mikor fog tudni róla hogy feljelentették? Lehet csak 30 napon túl?

Alma101 # 2020.10.09. 07:05

Igen ez lett volna a kérdés. Köszönöm. S mi van akkor ha a magánindítvány nem történik meg 30 napon belül? De a video felvétel az illetőnél megmarad pl 5 évig? Akkor azt már később nem használhatja fel a másik ellen?
Illetve ha jól tudom egy video felvétel vagy akár egy hangfelvétel személyes adatokat sért így visszafele is perelhető a másik fél, jól tudom?

Köszönöm. Alma

Slainte # 2020.10.09. 05:47

A becsületsértés és a rágalmazás 5 év alatt évül el, de nem ennek van jelentősége, hanem annak, hogy a tudomására jutástól számított egy hónapon belül kell magánindítványt tenni.

Alma101 # 2020.10.08. 23:05

A téma fő cím véletlenül téves, elnézést - büntetőjoghoz írtam be.

Alma101 # 2020.10.08. 23:01

Tisztelt Fórumozók!

Mikor évül el illetve mennyi idő alatt van lehetőség a becsületsértés illetve rágalmazás feljelentés megtételére? Magánszemélyekről lévén szó.
pl. ha van egy videó felvétel

Köszönöm.
Alma