Fekete Dávid


Derrick # 2021.05.08. 11:40

Sziasztok!

A hírek szerint az ismert énekes közel 100 millió ft-os hitelt vett fel a felesége cége nevére.
Teljesen biztos, hogy szerencsétlen asszonynak kell ezt visszafizetnie vagy lehetnek olyan körülmények, ami miatt mentesülhet ezalól?

drbjozsef # 2021.05.08. 15:55

Csak a halál teljesen biztos.

Slainte # 2021.05.08. 16:44

Kérdés, hogy mit jelent az, hogy "a felesége cége nevére".
Ha a feleség nem is tudott róla, csak aláhamisították a nevét, akkor mentesülhet, bár manapság ez már nehezen képzelhető el. Ha csak rábeszélte a férje, és ő belement, akkor viszont bukta.

gerbera317 # 2021.05.08. 17:25

a felesége cége nevére
Akkor azt nem az énekes vette fel, hanem a cég. Biztos, hogy érted, amit kérdeztél?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.09. 07:06

Ki az a Fekete Dávid?

wers # 2021.05.09. 08:47

Én se nagyon tudom, de ő valamit tudhat. Egy hőlgy azt nyilatkozra, hoy ő 55 misit + 2 kocsit adott neki. Nagy reményekkel.

Valahogy nem tudom sajnálni.

LL.M. # 2021.05.09. 09:34

Az egyik zenei tehetségkutatóban szerepelt, de nem Fekete Pákó. :)

Derrick # 2021.05.10. 08:45

https://www.blikk.hu/…rton/4kz1rkd?…

Új hír, hogy a feleség feljelentette őt.

"Most megtudtuk, az asszonyt félre is vezette. Ugyanis a Regina nevére alapított, ám valójában általa vezetett vállalkozással 73 milliós hitelt vett fel, aminek sorsáról semmit nem tud az immár három gyerekét egyedül nevelő anyuka. A fiatalasszony nem biztos benne, hogy ebben a cégben férje mindent törvényesen csinált-e. Regina nem akart nyilatkozni a feljelentésről, ügyvédjéhez irányított."

Ezek szerint úgy tűnik, hogy Dávid vette fel a hitelt.

wers # 2021.05.10. 08:48

Ebből látszik, hogy teljesen lemarad, aki nem olvassa rendszeresen a blikket.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.10. 09:43

Regina? Én lemaradtam Lauránál.

Slainte # 2021.05.10. 12:20

"Ezek szerint úgy tűnik, hogy Dávid vette fel a hitelt."

Senki nem vehet fel hitelt - a maga számára - a felesége cége nevére. Az lehet, hogy a feleség cége - a férj bíztatására ("te csak írd alá és én majd intézek mindent") - felveszi a pénzt és azt a feleség odaadja a férjének. Az viszont az jelenti, hogy ténylegesen a feleség cége - a feleség aláírásával - veszi fel a hitelt és neki is kell a hitelező felé helytállnia érte. Gondolom, a mostani feljelentés már csak egy mentőakció lehet.

wers # 2021.05.11. 03:47

Senki nem vehet fel hitelt - a maga számára - a felesége cége nevére.

Dehogynem. Ha ő az ügyvezető. Akkor nem a tulajdonos aláírása kell, nem is nagyon kell tudni róla.

Szerintem. Mellesleg fordítva szokták, balekot rávesznek, hogy ő legyen az ügyvezető, és csak odaböknek, itt kell aláírni. Jó lesz az neked.

wers # 2021.05.11. 03:52

Regina? Én lemaradtam Lauránál.

:D Drága Béla, mondom én, hogy keveset olvasod a blikket és hasonló értékes olvasmányokat :)

Laura már vagy 10 éve nincs. Ahogy olvasom. De ha ez a jóember nem lop-csal-hazudozik fogalmam sem lenne, ki ő.

Slainte # 2021.05.11. 13:39

Wers,

no persze, ügyvezetőként felvehet, de nem hiszem, hogy F.D. lett volna a felesége cégének az ügyvezetője. A cikkekben legalábbis egy szó sincs erről. Inkább azt hiszem, a feleség lehetett az a bizonyos "balek".

Derrick # 2021.05.11. 18:44

Amúgy egy tehetséges énekes, kár, hogy rossz útra tévedt.

https://www.blikk.hu/…agat/3dmzpz9

drbjozsef # 2021.05.12. 04:56

wers,

Neked ez nem arra utal? Nekem igen, bár valóban nem 100%.

Ugyanis a Regina nevére alapított, ám valójában általa vezetett vállalkozással

wers # 2021.05.12. 05:11

Nekem is, csak nem volt kedvem tovább vitatkozni, főleg egy újságcikk alapján.

Szerintem bank nem ad cégnek hitelt az ügyvezető személyes közreműködése nélkül. Ha az Regina volt akkor ő volt, de ez esetben mire a feljelentés?

drbjozsef # 2021.05.12. 05:34

Ezt most nem értem.

"Ugyanis a Regina nevére alapított, ám valójában általa vezetett vállalkozással" = Regina a cég tulajdonosa, Dávid az ügyvezetője. Hol jön itt nálad a képbe az, hogy Regina az ügyvezető?

(blikk cikk alapján tényleg sokat nem érdemes, de ha már adott egy mondat az elemezhető. Legfeljebb feleslegesen.)

wers # 2021.05.12. 05:48

:) nem, szerintem sem Regina az ügyvezető. Slainte erősködik, hogy ő volt.

drbjozsef # 2021.05.12. 06:16

:)
Bocs, ezt benéztem. Összecsúsztak ezek a nickek a görgetrés közben, vagy valami. Tényleg Slainte volt.

Slainte # 2021.05.13. 06:05

Dehogy erősködöm, fogalmam sincs és különosképp nem is érdekel. A cikkben arról valóban semmi nincs, hogy a "feleség cégében" volt-e hivatalos szerepe F.D.-nek (ö volt-e az ügyvezető). Pusztán a tippem az, hogy ilyen esetekben a tényleges vezető cégnyilvántartáson kívüli személy szokott lenni, a feljelentés pedig feltehetően azt célozza, hogy a papíron ügyvezető arra hivatkozhasson, hogy őt is megvezették. Hangsúlyozom, ez csak egy feltételezés.

wers # 2021.05.13. 06:28

tippem az, hogy ilyen esetekben a tényleges vezető cégnyilvántartáson kívüli személy szokott lenni

Erre írtam, hogy kizárt, hogy a bank szerződést kössön "cégnyilvántartáson kívüli személlyel" Akárhogy is fogalmaz az újságíró. Direkt ködösít.

Ennyi erővel a bank bárkinek az utcán kezébe nyomhatna néhány millát. (szeretnék én arra járni)