Csalással vádolnak


Ktam # 2023.05.25. 05:39

Tisztelt fórumozók!

Tortent velem a kovetkezo eset, amiert feljelentest tettek ellenem.

Multhet Penteken eladasra kinaltam egy termeket 150.000 Ft ert, amit egy illeto meg is vasarolt elore utalassal. Megbeszeltuk hogy amit idom engedni postara adom neki. Hetfon a termeket sajnalatos modon csomagolas kozben elejtettem, ami osszetort es nem tudtam feladni. Ezt jeleztem is a vasarlonak hogy sajnos ez tortent, nagyon sajnalom es szeretnem megteriteni a kart. Azt a valaszt kaptam hogy az adott napon ha delutan 4 ig nem fizetem vissza a penzt rendorseghez fordul ahol csalas miatt feljelentest tett. Szepen megkertem hogy varjon vele, ugyanis dolgoztam a bankba nem tudtam bemenni elintezni a visszautalast. Masnap beszeltunk, megkertem szepen hogy ne forduljon a rendorseghez mert vissza is fizetem a penzt. Az a valasz fogadott hogy mar keso, jart kapitanysagon ahol feljelentest tett ellenem csalas vadjaval. Innentol mit tudok tenni az ugy erdekeben? Ha visszafizetem neki mar keso, vagy van ertelme meg?

Ktam # 2023.05.25. 05:54

Illetve meg annyit szeretnek kerdezni hogy ennek mi lesz a menete? Ugyanis meg nem volt hasonloban reszem. Fogok kapni levelet hogy megkell jelennem valahol? Vagy autoval jonnek ertem?

Koszonom!

drbjozsef # 2023.05.25. 06:20

Ktam,

Fizesd vissza neki a vételárat (ha biztosra akarsz menni : az ő utalási költségével együtt), és további teendőd nincs.
Szinte biztos, hogy a rendőrség el fogja utasítani a feljelentését, mert ez nem csalás, hanem polgári jogi vita a teljesítésről. Ha nem fizeted vissza a pénzét, még akkor sem feltétlenül csalás, de ez egy másik történet.
Ha mégis nyomozás indulna, elég igazolnod a pénze visszautalását, és meg is szüntetik az eljárást. De nem is lesz.

gerbera317 # 2023.05.25. 06:21

Azóta már csütörtök van, és még mindig nem adtad vissza a pénzét, mitöbb, azon gondolkozol, hogy egyáltalán visszaadd-e neki? Jár a feljelentés. Ha akkor nem is, de mától mindenképpen.

Ktam # 2023.05.25. 06:25

Nem gondolkozom rajta, o mondta hogy mar teljesen mindegy mit csinalok ugyanis mar feljelentett. Probaltam megegyezni vele, en mar masnap visszaakartam kuldeni de nem hajlott ra.

Ktam # 2023.05.25. 06:26

Illetve en azt kerdeztem hogy mar keso van e, nem hogy gondolkozom rajta.

gerbera317 # 2023.05.25. 06:31

en mar masnap visszaakartam kuldeni de nem hajlott ra.
Mire te megtartottad a pénzt, és továbbra is magadnál tartod. Látjuk, mennyire vissza akarod adni. Nem ez a baj, hogy mi látjuk, hanem az, hogy ő is látja. És ha még sokáig értetlenkedsz, a rendőrség így fogja látni, meg a bíró is. Érted? Nem érted?

Ktam # 2023.05.25. 06:38

drbjozsef

Koszonom a segìtsegedet!

gerbera317 # 2023.05.25. 06:43

Röviden összefoglalva: Fizesd neki vissza, és arról számolj be itt, hogy ez megtörtént! És ez - és csakis ez - után jöhet a nagy kérdés, hogy most mire számíthatsz. De amíg vacillálsz meg értetlenkedsz, addig semmi jóra ne számíts!

Ktam # 2023.05.25. 06:45

gerbera317

Persze hogy ertelek, de ugy erzem kicsit tamadolag lepsz fel irantam. Az okat nem tudom, de neked is koszonom a segitseget.

Szomorú örökös # 2023.05.25. 18:37

Ktam

o mondta hogy mar teljesen mindegy mit csinalok ugyanis mar feljelentett.
Probaltam megegyezni vele, en mar masnap visszaakartam kuldeni de nem hajlott ra.

Na persze, mert csak azt érezte, hogy folyamatosan ígérgetsz, tettek nem követik.

Majordomus # 2023.05.25. 21:25

Ha nem fizeted vissza a pénzt akkor jogos a feljelentés.

Ha pénteken visszautalod,akkor nincs mitől tartanod.