becsületsértés? rágalmazás?


zsl_ # 2008.09.16. 12:34

Kedves fórumozók,

egy nem túl kedves ismerôsömmel keveredtem vitába egy a blogomon megjelnô (kétségtelenül sarkos) vélemény miatt.

az érdekelne, hogy a véleményetek szerint a post kimeríti-e a becsületsértés/rágalmazás kategóriáját, vagy bármi ilyesmit.

a post címe:
http://www.more.hu/zslotyi/?…

köszönöm a segítséget

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.16. 12:42

A bíróság rendelkezik hatáskörrel az ilyen kérdések elbírálására.

zsl_ # 2008.09.16. 12:56

Köszönöm, egyelôre nem ítélet, hanem vélemény érdekelne. Ha jól értelmeztem a jogszabályt, becsületsértést és rágalmazást tényállításokkal lehet megvalósítani.

bár a jelzôk kétségkívül sértôek, ez gondolom jogilag irreleváns.

vagy tévedek?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.16. 13:43

Nem csak tényállítással lehet becsületet sérteni. Olyannyira nem, hogy létezik úgynevezett tettleges becsületsértés is - ahhoz egy szót se kell szólni.

Mellesleg az, hogy valaki "szemenszedett hazugságokkal" fellebbez meg egy hatósági határozatot vastagon tényállítás. Szerintem.

guba # 2008.09.16. 15:52

Rágalmazást lehet kizárólag tényállítással elkövetni, becsületsértésnél használhatsz jelzőt is. Viszont ott a bűncselekményi minősítés lehetősége nagyon korlátozott, mert a becsület csorbítására alkalmas kifejezésnek a sértett munkakörének ellátásával, közmegbizatásának teljesítésével, vagy közérdekű tevékenységével kell összefüggésben elhangoznia. Egyéb esetben marad a szabálysértési minősítés.

ksstomi # 2008.09.17. 06:21

hozzászólás törölve