kegyelmi - kerveny


guba # 2008.12.05. 20:29

A személyiségzavar általában nem korlátozza a beszámítási képességet, szakértőt akkor rendelhetnek ki, ha a kóros elmeállapot gyanúja áll fenn (te is indítványozhatod – a bíró dönt).

Btk. 24. § (1) Nem büntethető, aki a cselekményt az elmeműködés olyan kóros állapotában - így különösen elmebetegségben, gyengeelméjűségben, szellemi leépülésben, tudatzavarban vagy személyiségzavarban - követi el, amely képtelenné teszi a cselekmény következményeinek felismerésére vagy arra, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjék.

És ilyen esetekben kötelező az elmeorvosi szakértő kirendelése.

ObudaFan # 2008.12.05. 20:07

Ez tévedés, eljárási kegyelem iránt a folyamatban lévő ügyben is be lehet adni, és ha még a jogerős ítélet alatt megkapja a kegyelmet a vádlott, akkor az eljárást megszüntetik. De az tény, hogy ezért nem függesztik fel az eljárást, hogy ezt bevárják.

Pistisunk # 2008.12.05. 09:54

Kegyelmi kérvényt jogerős elítélés ellen lehet beadni. Addig nem bírálják el, így az eljárást sem húzza. A másodfok ideje a megyétől is függ.
A tárgyalást távollét esetén is megtartják, kivéve, ha személyesen akarják meghallgatni a vádlottat.
A személyiségzavar általában nem korlátozza a beszámítási képességet, szakértőt akkor rendelhetnek ki, ha a kóros elmeállapot gyanúja áll fenn (te is indítványozhatod - a bíró dönt).
A kisgyermek jelentős enyhítő körülmény, és halasztást is lehet kérni a bevonulásra.

kiszacsek # 2008.12.03. 21:47

1.fokon kaptam csalásert es hatoság-ferevezeteseert 9 honapot,plusz a 4 honap felfuggesztettet vissza.mennyi ido mig a 2.fokot megtartják?ha kegyelmi-kervenyt adok be,ezzel elhuzodik a 2.fok?a kegyelmi-kerveny elbirálása k,b, mennyi ido?ha korházba megyek mikor a 2.foku tárgyalást tartják,nelkulem is megtartják azt?mivel ezt a csalást felfuggesztett alatt kovettem el,lehetseges hogy 2.fokon pár honapot levesznek?ha szemelyisegzavarom van,akkor kerhetem elmeorvosi-vizsgálatot,vagy ezt ki keri?ha ezt a csalást ugy kovettem el,hogy kozrejátszott benne az hogy szerencsejátek-fuggo vagyok,ez lehet enyhito?mit tehetek hogy minnel tobb ido teljen el a 2.foku tárgyalásig es a bevonulásig,mert a kisfiam meg csak 15 honapos?várom válaszotok,koszonom:andrea