TILOS RÁDIÓ?


napoleon # 2003.12.30. 17:30

Van egy vitánk, és mindenki mondja a maga igazát, kérdésem?
Az ismerté vált karácsonyi műsoruk után közösség ellen való izgatással vádolják a tilos rádió műsorvezetőjét. De mivel egy szervezeti egységen (rádió) keresztül történt, a műsor több kézen megy keresztül. Megállja a helyét a csoportos jelző? Vagy ez túlzás.

Leiterjakab # 2003.12.30. 19:03

Én nem lennék benne olyan biztos, hogy az a a mondat, hogy "Legszívesebben kiírtanám az összes keresztényt" megvalósítaná a közösség elleni izgatást.

Egy BH szerint az is szükséges, a közösség elleni izsgatás tényállásának megvalósításához, hogy a cselekmény olyan gyűlölet felkeltésére irányuljon, amely aktív tevékenységbe megy át. A fenti kijelentés nem hiszem, hogy bárkiben is fel keltené a szándékot, hogy keresztényeket akarjon megölni.

Már csak azért sincs szó közösség elleni izgatásról, mert a legutóbbi "Rekeszd ki őket" [ifj. H. Lóránt] sem volt elég a tényállás megvalósításához a Főv. Ítélőtábla szerint. Csodálkoznék ha most tényleg elmarasztalnák közösség elleni izgatás miatt azt a műsorvezetőt.

A büntetőjogi felelősség egyéni. Ha társtettességet állapítanak meg az azt feltételezi, hogy az elkövetők szándékegységben közösen valósítják meg a törvényi tényállást. Itt nyilván a műsor szerkesztői nem tudtak arról, hogy mi fog majd elhangzani, ezért amit nem is tudtak, az nem is állhatott szándékukban.


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.12.30. 20:41

JAKI!
Te egy jogi zseni vagy. Majdnem ugyanezen szavakkal érvelt ma reggel Sólyom László volt AB elnök. Tekintettel arra, hogy Te hajnal 3-kor írtad Õ pedig kb 8-kor mondta, ezért szerintem elolvasta a fórumon a hozzászólásodat és azt idézte.
Igazán fej vagy!


attika

napoleon # 2003.12.30. 20:42

A "Rekeszd ki őket" és a "Legszívesebben kiirtanám az összes keresztényt" az nem teljesen egy kategória. De akkor azért se vonható felelőségre a rádió amikor eldurvult a helyzet hogy a műsorszerkesztő nem reagált semmit csak a feljelentések hatására. Jogában ált volna ezt a riportot lekeverni vagy esetleg mikrofonhoz nem engedni ittas és nem beszámítható állapotban. De erre semmilyen kísérlet nem volt. Tehát ezen vitáztunk hogyha ezt elítélik, csak a riporter követett el hibát vagy az egész stáb?

Leiterjakab # 2003.12.30. 20:45

Persze, hogy elkövetet hibát az a szerkesztő is aki odaengedte a mikrofonhoz, de közösség elleni izgatás miatt a stáb nem vonható felelősségre.


Leiterjakab

Leiterjakab # 2003.12.30. 20:50

JAKI!
Te egy jogi zseni vagy. Majdnem ugyanezen szavakkal érvelt ma reggel Sólyom László volt AB elnök. Tekintettel arra, hogy Te hajnal 3-kor írtad Õ pedig kb 8-kor mondta, ezért szerintem elolvasta a fórumon a hozzászólásodat és azt idézte.
Igazán fej vagy!

Köszi, Attila! Ez jól esett:-)

De mire mondtad ezt, a közösség elleni izgatás kapcsán?


Leiterjakab

Leiterjakab # 2003.12.30. 20:54

Ezt csak azért kérdezem, mert nem hajnali háromkor írtam a hozzászólásomat, akkor még javában szunyáltam:), hanem 7 óra körül.

Tegnap kaptam egy levelet az IM-től amiben hivatalosan is értesítettek, hogy nem jutottam be a döntőbe az alkotmányjogi versenyen, úgyhogy még egy jó darabig nem fogok találkozni Sólyommal.:)


Leiterjakab

napoleon # 2003.12.30. 20:59

Na most ez egy patt ,így mert egyikünknek se jött be, most te mondtad a 3. verziót.
Ez a közösség ellen izgatás ebben az értelmezésében egy olyan eset ami alapján maximum Hitlert lehetne elítélni.

Leiterjakab # 2003.12.30. 21:01

Ez van. A LB szerint csak akkor valósul meg a közösség elleni izgatás, ha közvetlenül erőszakos cselekedetre hív fel az elkövető.
Az, hogy "Kiírtanám a keresztényeket", ez még felhívásnak sem minősül.


Leiterjakab

napoleon # 2003.12.30. 21:08

Tisztelt Leiterjakab !

Hanyad éves vagy? Ha nem vagyok kiváncsi.

Leiterjakab # 2003.12.30. 21:11

III. éves


Leiterjakab

napoleon # 2003.12.30. 21:14

Pesten vagy vidéken?

Leiterjakab # 2003.12.30. 21:17

Debrecenben, de ez Pestről égő...


Leiterjakab

napoleon # 2003.12.30. 21:20

Miért ?

napoleon # 2003.12.30. 21:22

Van egy barátom ELTE-n végzet, de nem egy erős, meglepődtem.

Leiterjakab # 2003.12.30. 21:23

Mert nem egy nagy színvonalú kar állítólag...


Leiterjakab

Leiterjakab # 2003.12.30. 21:25

Mármint a Debreceni ÁJK


Leiterjakab

Leiterjakab # 2003.12.30. 21:25

Ha én is lehetek indiszkrét akkor miért kérdezted, hogy hanyad évfolyamos vagyok?


Leiterjakab

napoleon # 2003.12.30. 21:27

Attól függ. Nappalin izzadnak de sokan rtf és álamigazgatási fösuli után mennek akkor csak 6 félév.

Leiterjakab # 2003.12.30. 21:31

Nem hiszem, hogy a nappali olyan kemény lenne, pl. nálunk szerintem egyáltalán nem olyan nehéz, csak akkor ha évközben lusta vagy tanulni.


Leiterjakab

napoleon # 2003.12.30. 21:36

Alkotmányjog verseny miatt. Ezt nem azért írom, hogy elbízd magad de tehetséges vagy.

Leiterjakab # 2003.12.30. 21:38

Kösz:-). Egyébként tényleg nem bízom el magam, most pl. a vizsgaidőszak közepén nincs is miért...


Leiterjakab

napoleon # 2003.12.30. 21:42

Ez az első diplomád vagy tanulgattál előtte mást is.

Leiterjakab # 2003.12.30. 21:43

Ez lesz az első, mivel még 21 se vagyok:-)


Leiterjakab

napoleon # 2003.12.30. 21:45

Hát akkor nagyon elején vagy az életnek?