Gyanúsítotti idézés - telefonon?


Csipke # 2009.03.18. 08:56

Ami egyáltalán nem mellesleg hatályban is van (nem "érvénybe" - ha már...) :)


Csipke

Kovács_Béla_Sándor # 2009.03.18. 07:38

Azért az elég erős, amikor egy laikus a pontosan megjelelölt és beidézett jogszabályhely után négy hozzászólásal közli, hogy az nincs is.

Márkameggy # 2009.03.18. 06:59

Amondó vagyok, hogy csak az írásbeli idézést lehet komolyan venni. Nem emiatt fog bunkózni a kihallgató, hanem azért mert eleve bunkó.

Kaptam már olyan hívást, hogy "k" távoli városban menjek el tanúnak valami nemtudoménmilyen gépkocsi ellopása ügyében. Csókának leszögeztem, hogy soha nem jártam még abban a városban, és semmilyen olyan autóról nem tudok. Majd ha írásban idéz, akkor megyek. Azóta se jött semmi, nem keresett újra. De az is lehet, hogy telefonbetyár volt, mert nem értett a büntetőjoghoz, azt is nehéz volt kiszedni belőle, hogy milyen minőségben akarnak meghallgatni. De egyes pontokan valóságosnak tűnt, nem lehetett eldönteni, hogy komoly-e.


Carnivorous Vulgaris

cuper77 # 2009.03.18. 06:24

Szia Adzam!!!Ma Magyarba jelenleg nincs életbe olyan jogszabály,hogy telon idézzenek bár nem egy és nem két esetben előfordul!Esetleg tanúként mondhatod azt,hogy küldjön idézést de amennyiben gyanúsított vagy inkább proba meg egy új időpontot kérni mert ha nem mész be vagy a jogaidra hívatkozol onnantol kezdve nagyon bunko lesz a kihallgató ami sajnos 100 esetből 98-ra igaz:)

Csipke # 2009.03.17. 11:38

Nagy valószínűséggel legalább két időpontot fel fog ajánlani. Ha nem, azért meg lehet velük beszélni, hogy mikor lenne jó. Keddi telefon péntekre szerintem nem olyan "késő".


Csipke

adzam # 2009.03.17. 11:13

Csak az a baj ebben, hogy teljesen szabad értelmezést és lehetőséget ad a hatóságoknak. Pl. ma szólnak, hogy pénteken legyek a fővárosból lennt x városban, 200 km.

adzam # 2009.03.17. 10:32

köszönöm

Egyjogász # 2009.03.17. 09:35

Be. 67. §(3) Ha az idő hiánya, értesítés esetében az érintettek nagy száma indokolttá teszi, a (2) bekezdésben említetten kívül más alkalmas módon vagy eszközzel - különösen távbeszélő, telefax, számítógép útján - való idézésnek vagy értesítésnek is helye van. Sajtóhirdetményben tehető közzé az értesítés, ha ezt az érdekeltek rendkívül nagy száma indokolttá teszi.

adzam # 2009.03.17. 09:29

Kedves Mindenki!
Tudna valaki írni olyan jogszabályhelyet, amely lehetővé teszi a gyanúsítottat telefonon beidézni?