Szabálysértés elévülés


gerbera317 # 2021.04.01. 20:08

Úgy zajlik, hogy sehogyan. A semmire nem szokás magyarázatot sem kérni, sem adni.

Ivetto # 2021.04.01. 18:49

köszönöm amugy hogy zajlik egy ilyen?
pl ha nem lett volna maszk

Szomorú örökös # 2021.04.01. 17:23

Ivetto

én igazábol csak választ szeretnék kapno
hogy utolag csinálhatnak e olyat hogy jön majd a levél, vagy bírság

Nyugi! Nem lesz ilyen! :-)

Ivetto # 2021.04.01. 16:48

Sajnálom én igazábol csak választ szeretnék kapno
hogy utolag csinálhatnak e olyat hogy jön majd a levél, vagy bírság..
miközben a helyszínen nem mondtak semmit, és elmentek szo nélkül miután árpörgették a személyimet a kis kütyüjükben

Szomorú örökös # 2021.04.01. 16:14

Ivetto

Ha a kormányhivatalba mégy ügyet intézni, ott is minimum három különböző ügyre húzol sorszámot, mert nem tudod előre, melyik fog jobban pörögni? :-D

Ivetto # 2021.04.01. 15:06

Szeretnék rá választ kapni, és gondoltam így gyorsabb.
Hogy hogyan szabható ki egy bírság.
Kizárolag ha mondják és én aláírok valamit?
Vagy ezek után ugy hogy eleve nem szólt semmit simán jöhet a levél?

gerbera317 # 2021.04.01. 14:19

Ez már a harmadik. Hány helyen fogod még megkérdezni?!?

Ivetto # 2021.04.01. 14:14

kedves forum társak!

Utcán igazoltató rendőr hogyan szabhat ki bírságot?

Olyan kérdésem lenne, hogy 5 percre van tőlem a spar 2 saroknyira, kiléptem a panel bejárati ajtaján és még nem volt rajtam maszk megláttam hogy egy rendőr auto fordul be a sarkon bár elég messze volt, és elfordultam a fal felé felvettem a maszkot. Következő sarkon megint megjelentek le volt huzva a maszk az államig, de nem csináltak, nem szoltak semmit elmentek kocsival. Ezek után fel is huztam a maszkot,
Már majdnem a sparnál voltam, amikor leállt mellettem a rendőr autó és egy idősebb kötekedő férfi szállt ki, természetesen mikor megállítottak volt rajtam maszk rendesen az orromat takarva. Elkérték a személyit, és a lakcím kártyát, minden fajta indok nélkül . A maszkot meg sem említették. Elkezdtek kötekedni hogy miért van rajtam 25 fokban kabát, mondtam hogy mert siettem boltba és csak le akartam ugrani szembe a sparba. Elkérték a személyit, és a fiatalabbik pötyögött valamit ( gondolom leellenőrizték hogy büntetett előéletü vagyo e , vagy az e a címem, ) fogalmam sincs igazábol mit csinál, mert nem szólt semmit. Csak ennyit hogy miért van rajtam kabát?? És miért nem veszem le? Az egyik megkrédezte hol lakom, mutattam ott szemben, közben nézte a személyit azon a gépen. Utána minden szo nélkül annyit mondott köszönöm és elmentek. Most nem tudom megbüntettek vagy mi történt?? Semmit nem mondott, elment szo nélkül a kabát után. Semmit nem kellett aláírnom és semmi, a maszkot fel sem hozták. Nagyon szépen köszönöm.

pirate # 2009.03.19. 22:05

Köszönöm!

ObudaFan # 2009.03.19. 16:44

Két éven túl semmiképpen nincs lehetőség.

pirate # 2009.03.19. 10:51

Sziasztok!

Van egy hosszan húzódó szabs ügyem:

A szabálysértés idejét követő két év elteltével már akkor se leszek felelősségre vonható, ha közben nyomoztak idéztek áttettek stb?

Azért kérdezem, mert két ellentétes dolgot találtam:

1. a Magyarorszag.hu-n ez van:

Ahogy az már szokás, a szabálysértés miatt az eljárás alá vont személlyel szemben a szabálysértési hatóság, fegyelmi hatóság, az ügyészség és a bíróság által foganatosított eljárási cselekmények az elévülést félbeszakítják. A félbeszakítás napjával az elévülési idő (az előbb említett két év) újrakezdődik

URL:
http://www.magyarorszag.hu/…gyleirasjogi#…

2. a szabs törvényben meg ez:

11. § (1) Nincs helye felelősségre vonásnak, ha a cselekmény elkövetése óta hat hónap eltelt (elévülés).

(6) A szabálysértés miatt az eljárás alá vont személlyel szemben a szabálysértési hatóság, fegyelmi hatóság, az ügyészség és a bíróság által foganatosított eljárási cselekmények az elévülést félbeszakítják. A félbeszakítás napjával az elévülési idő újrakezdődik.

(7) A cselekmény elkövetésétől számított két év elteltével nincs helye szabálysértési felelősségre vonásnak.

Nekem ez ellentmondás a Magyarorszag.hu-n írtakkal.