EVSZ megítélése


Minny # 2009.08.31. 12:11

sziasztok! Az EVSZ-ről lenne kérdésem. A párom három hónapot töltött el előzetesben, majd szabad lábra helyezték. Másodfokon két év letöltendőt kapott. Jelenleg a 6.hónapját tölti börtön fokozatban. Kiváló magaviselet, munka , takarítás, és egy 24 órás csoportos eltávozás van már mögötte(nem tudom ez számít-e valamit). Mikortól lehet próbálkozni a kérelem beadásával? Előre is köszönöm

ObudaFan # 2009.08.31. 10:21

Nincs.

DaaN # 2009.08.30. 14:13

Szép napot.
Segítségre lenne szükségem.
A minap gondunk akadt a barátnőmmel. Én egy 17 éves vagyok ő 15. 2 hónapja járunk, már minden történt köztünk, eleinte az ő kezdeményezésével. A szülők nemtudtak ezekről a dolgokról semmit. Namármost, 2 napja este náluk voltunk, és az apja rajtakapott hogy a lány orálisan kielégített. Egyikőnk se vette észre, nem szólt akkor semmit. Másnap azzal fenyegetőzött otthon az apa hogy megfenyegetett volna, vagy feljelentett volna kiskorú bántalmazásáért. A kérdésem az lenne hogy lehetséges e ez, egyáltalán van e ennek bármi alapja. A lány többszöris sírvafakadt miközbe az apja hozzá se szólt, és teljesen kiakadt amikor közölte vele ezt a feljelentős fenyegetőzős dolgot. Tudni kell még hogy az apa nem törődik a lánnyal semmien téren, csak az édesanyjára és rám számít(hat) az életben, de ienkor amikor bele lehet valakibe kötni előszeretettel balhézik.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Fucsi # 2009.07.24. 10:42

Sziasztok.
A CORA-ból loptam 1 medált 1800Ft lett volna és amikor jöttem kifele megállitottak biztonságiak és egy kis szobába vittek elkérték a medált és kérdezték h megveszem-e vagy nem. Mondtam h igen végül odamentünk a pénztárhoz és kifizettem.
Semmien papirt nem kellett aláirnom.
És a végén csak annyit mondtak h ne csináljak többet ilyet.
És azt szeretném kérdezni h lesz-e valamien következménye?

ObudaFan # 2009.07.22. 07:33

Nincs mit.

Fmariann # 2009.07.22. 06:01

Köszönöm a gyors választ!
További szép nyarat!

ObudaFan # 2009.07.21. 17:55

Bvtvr. 28/A. § (2) Az enyhébb végrehajtási szabályok nem alkalmazhatók, ha

  1. az elítélt a szabadságvesztésből - az előzetes fogvatartásban a szabadságvesztés foganatbavételét közvetlenül megelőzően folyamatosan töltött időt is beszámítva - a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes időtartam felét nem töltötte le;
ObudaFan # 2009.07.21. 17:52

Az előzetes idejét nem lehet figyelembe venni, ha utána szabadon volt.

Fmariann # 2009.07.21. 14:19

Üdvözletem!

Kérdésem a következő lenne:
Az EVSZ kérelem beadásának legkorábbi időpontjánál figyelembe veszik(vehetik)-e, ha az elítélt x ideig volt előzetesben, több évig szabadlábon védekezett, majd saját lábán bevonult a bv. intézetbe?
Konkrétan 10 hónap előzetes után 3 évig szabadlábon volt az illető, és 4 hónapja tartózkodik a börtönben. Megpróbálta beadatni a kérelmét, amit a nevelője visszadobott elsőre, hogy várjon októberig.
Akkor az előzetes csak a teljes büntetésnél számít? Mindenképpen meg kell várni a 6 hónapot? Semmilyen egyéb kizáró tényező nincs.
1999-ig volt lehetőség ilyenre elméletben(legalábbis a kutatómunkám során találkoztam esetekkel)
sajnos azután nem találtam semmit. Van valamilyen rendelkezés, az ilyen esetekre?

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.06.08. 19:24

2008. évi XCII. törvény
egyes büntetőjogi tárgyú törvények módosításáról

  1. § A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény (a továbbiakban: Btk.) 92. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
  2. § (1) Ha az elkövetőt több, határozott ideig tartó szabadságvesztésre ítélik, és az elkövető valamennyi bűncselekményt a legkorábban hozott ítélet jogerőre emelkedését megelőzően követte el, a jogerősen kiszabott büntetéseket összbüntetésbe kell foglalni.

(2) Összbüntetésbe csak olyan végrehajtandó szabadságvesztések foglalhatók, amelyeket az összbüntetésbe foglaláskor még nem hajtottak végre, vagy amelyeket folyamatosan hajtanak végre.
(3) Ha felfüggesztett szabadságvesztést kell utóbb végrehajtani, azt az összbüntetésbe foglalás szempontjából a továbbiakban végrehajtandó szabadságvesztésnek kell tekinteni.
(4) A pénzbüntetés és a közérdekű munka helyébe lépő szabadságvesztés (50. §, 52. §) összbüntetésbe nem foglalható.

sasmadár # 2009.06.08. 16:16

Kérem a segítségükeet információra lenne szükségem!!!

Úgy tudom, hogy az EVSZ-el kapcsolatosan az összbüntetés változásáról született egy törvénymódosítás. Tudnának ebben segíteni, hogy hol tudnék utána nézni?

Közlönyben, melyikben? stb.....

Előre is nagyon köszönöm.

krisz # 2004.01.21. 20:16

Köszi a választ! Igen úgy értettem.


krisz

Leiterjakab # 2004.01.21. 17:52

Nyilván úgy érti, hogy egy másik ügy is folyamatban van nem?


Leiterjakab

the big cat # 2004.01.21. 17:48

Hát ha folyamatban van egy ügy, az büntetőeljárás. Így a válasz egyértelmű. Vagy nem?

Leiterjakab # 2004.01.21. 08:59

EVSZ=enyhébb végrehajtási szabályok

A Bv. tvr. 28/A. § (2) d) szerint ha az elítélt ellen újabb bünt. elj. van folyamatban akkor kizárt ennek alkalmazása.


Leiterjakab

the big cat # 2004.01.21. 08:21

Mi az az EVSZ?

krisz # 2004.01.20. 21:46

Tudnátok nekem segíteni?


krisz

krisz # 2004.01.17. 21:13

Sziasztok!

Mi az EVSZ megítélésének a feltétele(i)? Még folyamatban lévő ügy (nyomozati szakaszban lévő) lehet kizáró ok?

Mielőbbi válaszotokat előre is köszönöm!


krisz