helyszini birsag - kulfoldi allampolgarnak


ObudaFan # 2009.05.26. 18:54

EU-n belül behajtják, azon kívül aligha.

monalisa1 # 2009.05.26. 18:08

A csekket küld el ajánlott levélben egy itthoni ismerősödnek és kérd meg, hogy helyetted fizesse be a bírságot - a te adataiddal kitöltve azt. (Aztán legközelebb majd rendezed feléje a szívességet.) Vagyis az a lényeg, hogy a befizetés megtörténjen, azt hogy a postán ki adja azt fel senki sem vizsgálja.

Vagyis csupán a befizetés végett nem érdemes hazajönni - figyelemmel az utazás költségére.

"Lisa"
laikus hozzászóló

mendruboy # 2009.05.26. 17:29

en 10000ft-ot kaptam.....ezexerint el kell mennyek urja magyarhonba hogy fizessem be....,

jack4 # 2009.05.26. 16:10

Ez a tájékoztatás szerepel a HB. hátoldalán:
"...A kiszabott helyszíni bírságot 30 napon belül kell megfizetni, amennyiben ez nem történik meg - a törvényes feltételek megléte esetén - adók módjára behajtható, a nem európai uniós tagállam állampolgára esetén beutazási és tartózkodási tilalom rendelhető el. A jogkövetkezményekről szóló tájékoztatás után a helyszíni bírság kiszabásának tudomásul vétele esetén a bírságolás ellen jogorvoslatnak nincs helye."

A pénzbírságot és a helyszíni bírságot meg nem fizetése esetén adók módjára kell behajtani. Az adóhatóság a behajtás végett akkor kereshető meg, ha a köztartozás összege meghaladja a háromezer Forintot.

A behajtási jogsegélyről a 2003. évi XCII. törvény 60. §. (1). bek. e, pontja rendelkezik.

Rexor # 2009.05.26. 15:00

Csak idő kérdése. Végülis az aprópénz 30 ezer forintnál kezdődik...

mendruboy # 2009.05.26. 14:57

es kepesek lekuldeni??????at hataron meg minden 1 kis apropenz miatt????

Rexor # 2009.05.26. 14:43

Ha Uniós állampolgár vagy, akkor biztos hogy megfognak találni... Ha nem, akkor kicsit több esélyed van, hogy megúszod (pl. Szomáliával és Ugandával nincs jogsegélyegyezmény).

mendruboy # 2009.05.26. 14:37

hello, 1 kerdes en nem magyar allampolgar vagyok es magyarorszag teruleten megbuntettek gyorshajtasert..
mi var ram ha netalantan nem fizetem kji a birsagot???