Online jogi tanácsadás


Slainte # 2022.10.22. 06:39

A kérdező jól gondolta: a büntetővégzés akkor lesz jogerős, ha a kézbesítéstől számított 8 napon belül nem kérik tárgyalás tartását. Ha a végzés jogerős lesz, akkor küldenek egy jogerősítési záradékkal ellátott példányt és utána kap levelet a vádlott a törvényszék gazdasági hivatalától, hogy hová és hogyan tud fizetni. Ennyi.

Majordomus # 2022.10.20. 21:26

A végzésen biztos van egy elérhetőségi telefonszám.
Ha nincs keresd ki a guglin.

szola # 2022.10.20. 08:21

Majordomus: A büntetővégzésben nincs benne. A büntetővégzés = határozat, vagy a határozatot a 8 nap letelte után külldik?
Előre is köszi: Kontrapunkt

Majordomus # 2022.10.19. 20:43

A határozatban benne van,de egy telefonnal megtudod.

szola # 2022.10.19. 14:51

Ittas vezetés miatt bíróságtól kaptam pénzbüntetést, és emellett az államnak meg kell fizetnem a bűnügyi költséget is. OK. A büntetés fizetéstben 10 részletben való megfizetést engedélyeztek. Nem vagyok jártas az eljárásrendben, csak találgatok. Azt írja a büntetővégzés, hogy kézbesítéstől 8 napon belül az ügyész és a vádlott is tárgyalás tartását kérheti. Feletételezem, ha nem kérik, akkor jogerőre emelkedik a döntés. Kapok erről levelet?

A fő kérdéseim a fizetés mikéntjéről vannak: A csekkeket a jogerőre emelkedés után küldik ki (ez lenne a logikus)? Nem lehet egyben befizetni a bírságot valamilyen számlaszámra? Emellett az államnak melyik számlájára kell fizetnem a bűnügyi költséget?
Igazából azért aggódom, hogy nehogy kicsússzak a fizetési határidőből a levelezgetés hosszú átfutási ideje miatt. Határidőre nem fizetés esetén börtönbüntetéssel fenyeget, pedig fizetnék én azonnal, ha tudnám hova kell.
Üdv. László

drbjozsef # 2022.10.19. 04:12

Trudi_,

Mit lehet tenni ha rágalmaz a rendőrség?
Nem tudok ilyet elképzelni. Rágalmaz?

Olyan bűncselekmények miatt elítélnek, ami csak kitaláció.
Az nem rágalmazás. Még csak a bűncselekményt se nagyon hiszem el.

Nem hallgattak ki, csak küldtek egy határozatot, hogy elítéltek és lezárták az ügyet.
Biztosan elolvastad azt a levelet alaposan? Értően? A kérdéseidből ítélve nem túl valószínű.
Általában ilyenkor is van benne a jogorvoslati lehetőségekre utaló rész.

Büntetés egy hónap volt.
Egy hónap fekvőtámasz?

Nyomozó azt mondta nem tehetek feljelentést rágalmazás miatt, mert már befejezték az ügyet.
Bárki, bármikor tehet feljelentést. Valószínűleg félreértetted, legfeljebb azt mondhatta, hogy nem érdemes. Ebben szinte bizonyosan teljesen igaza is van.

Majordomus # 2022.10.18. 19:40

1 hónap mi?
Kényszermunka?
Felfüggesztett szabadságvesztés?
Jogositványbevonás?

groszfater@gmail.com # 2022.10.18. 14:48

" Büntetés egy hónap volt."
Állati szerencsés vagy, képzeld el ha máglya-halálra ítélnek(?)

Trudi_ # 2022.10.18. 13:34

Kedves fórumozók!
Mit lehet tenni ha rágalmaz a rendőrség?
Olyan bűncselekmények miatt elítélnek, ami csak kitaláció.
Nem hallgattak ki, csak küldtek egy határozatot, hogy elítéltek és lezárták az ügyet. Büntetés egy hónap volt.
Nyomozó azt mondta nem tehetek feljelentést rágalmazás miatt, mert már befejezték az ügyet.

Majordomus # 2022.09.23. 19:52

Lehet. Azért felfüggesztett mert feltételes!

zebra # 2022.09.23. 16:08

Szeretnék tanácsot kérni!
Jelenleg van egy 2 év letöltendő börtönbüntetésem amit most kaptam meg másodfokon, van egy 1 év 8 hónap felfüggesztett börtönbüntetésem, és van egy 2 év felfüggesztett börtönbüntetésem.Ezeket a két felfüggesztett még nem járt le. Az a kérdés hogy ezeket lehet e összbüntettni ?

Majordomus # 2022.09.16. 20:37

Talán most is a "tetemes"-hez kellene fordulni.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.09.16. 04:53

(jogi tanácsot csak ügyvéd vagy jogtanácsos adhat...).
Üzletszerűen. Egyébként pedig bárki.

Vadsuhanc # 2022.09.15. 21:40

Képviseletre egyelőre nincs szükségem, csak tanácsra.
Már ahogyan írtad elítélt vagy, gyorsan kell cselekedned mielőtt az ítélet jogerőre emelkedik.

Volt ügyvéded nem? Mi lett vele? Te írtad....
ki lehet fizettetni az ügyben felmerült tetemes ügyvédi költségemet

Majordomus # 2022.09.15. 20:00

Esély mindenre van,csak arra vigyázz hogy ne csússz el egy banánhéjon. A rendőrség, ügyészség szakértőket küld ellened.
.
Első dolgod legyen egy profi szakjogászt megbízni aki ebben járatos. Sok pénzről van szó.

adima28 # 2022.09.15. 14:38

Az előzőhöz:

Mindezt úgy, hogy nem voltam fogvatartva, nem keletkezett testi sérülésem, semmilyen ilyen károsultságom nincs.
Tehát csak maga a "lelki tortúra" és az igazam bebizonyítására költött összegek tükrében.
A lelki tortúra alatt azt értem, hogy mégis csak 1-2 évig ott lebegett az irat a fejem fölött, hogy "10 hónap fogház" LEHETNE belőle.
A rengeteg kiadás, és főként hogy ha bebizonyítom, hogy rengeteg szereplője az ügynek hamisan tanúzott, vagy trehány munkát végzett,
és a rendelkezésre álló adatok alapján a munkájuk a nullával volt egyenlő... Így kérném a választ, van-e esélyem bármilyen sérelemdíjra, kártérítésre stb. Köszönöm

adima28 # 2022.09.15. 14:18

Szervusztok

Online jogi tanácsadás rovatba írtam be, ezért ha lehet, olyan adjon tanácsot, akinek erre jogosultsága van (jogi tanácsot csak ügyvéd vagy jogtanácsos adhat...). Ha valaki vállalja, hogy előre megfizetett díjért, telefonos konzultációban segít a kérdéseimre választ adni, azt is megfizetem. Képviseletre egyelőre nincs szükségem, csak tanácsra. Szakembertől itt, vagy akár díjtétel ellenében telefonon.

Tehát az ügy, és a kérdés:

Meggyanúsítottak, majd megvádoltak végül elítéltek - nem jogerősen - egy garázdaság és becsületsértés ügyében.
A garázdaságot a végzés szerint egy bolti eladóval szemben követtem el: belekötöttem, leköptem, kezét rángattam, aki ezért rendőrt hívott. A rendőrök kiérkezését megvártam, ám a rendőrök szerint ellenszegültem, ki akartam magam vonni az igazoltatás alól, és leanyáztam őket. Ez így a történet dióhéjban, ennél sokkal több is van az ügyben. Most tárgyalás tartása következett, az első ülés már megvolt (előkészítő).

Időközben kidolgoztam a védekezésem, és a kamerafelvétel (ami mindvégig rendelkezésére állt a hatóságnak mert a bolti kamerából azt elkérték) alapján, valamint a tanúk ellentmondásai, a rendőrök ellentmondásai alapján, a nyomozó hanyagsága és az ügyészség hanyagsága folytán mondjuk úgy, hog 100% -osan be fog bizonyosodni az, hogy

  • Engem ütött meg az eladó, nem én őt
  • Engem inzultált az eladó, nem én őt
  • Nem mondtak igazat a rendőrök
  • Túlzott volt a rendőri fellépés
  • Vélhetően meghamisították (!) a felvételt a rendőrök, hiányzik 5 másodperc (a félórás hibátlan felvételből pont az az 5) amin erőszakot alkalmaznak, és amit tagadtak. Erre is gazságügyi szakértő lesz bevonva.
  • Mindenki aki látta a felvételt (nyomozó, ügyészség) trehány volt, nem látták, hogy valójában mi is történt. Lényegében az egész történet fordítva volt, és mindenre kamerás felvétel bizonyíték van.

A kérdés: ha az eljárás végére - feltételezzük - hogy kiderül, nekem mindenben igazam van (tehát van három hamis tanú, valamint az egyik rendőr szintén hamis tanú, a másik rendőr indokolatalan kényszert alkalmazott és a videót is megvágták, engem bántalmaztak több ízben és nem én másokat, valamint egyéb súlyos dolgokra is fény derül): ki lehet fizettetni az ügyben felmerült tetemes ügyvédi költségemet, és élhetek bármilyen kártérítési perrel a meghurcoltatásom miatt a hatósággal (állammal) szemben? Ismétlem: HA valóban kiderül, hogy az ügy totálisan hemzseg a hamis tanúktól, a trehány hatósági dolgozóktól (akik elítéltek engem), és a rendőrök hazugságaitól? Ezesetben a felmentésemen kívül, tehát lehet valahol kártérítési pert indítani? van bárki itt, aki tanácsot adna erre vonatkozóan (nem arra, hogy hogyan indítsam meg, csak a lehetőségeimre, mint HA már ezek mind igazak lennének, amiket leírtam, és jogerősen be is bizonyosodott volna) és van aki esetleg ha odajutok, ezt a pert el is vállalja, és volt már hasonló esete? (amikor valakit meghurcoltak nem jogerősen, majd végül mindennek az ellenkezője bizonyosodott be, és fény derült a terhelt által ezer hibára amit a hatóság és a hamis tanúk követtek el?)
Van ennek realitása, vagy nincs? Köszönöm

Szomorú örökös # 2022.08.05. 04:45

Majordomus

Röpke 10 év alatt viszont ingyenes tanácsadó fórum lett belőle.

És nagyon sokan úgy is érzik, hogy itt ügyvéd nélkül is meg tudják oldani az ügyes-bajos dolgaikat.
Aztán elmennek a bíróságra, jön egy-két váratlan kérdés, amire nem tudnak válaszolni és máris bukták a pert.
Utána meg jönnek ide balhézni, hogy miért is kaptak olyan sz@r tanácsot, mert így egy rakás pénzt így elbuktak.
Holott csak szimplán a hozzáállásuk volt pocsék.....nem kicsit. Az ügyvéd azért ügyvéd és tanult jogász, mert ezekre lépni tud.
Én special peres eljárásra sohasem mentem ügyvéd nélkül...igazi ritkán volt még benne részem szerencsére. :-)

Majordomus # 2022.08.04. 19:45

Ez a fórum a jogi szakemberek egymás közötti eszmecseréjére jött létre.

Röpke 10 év alatt viszont ingyenes tanácsadó fórum lett belőle.

Ez nem baj,de ezen kár megsértődni.

Tanacsotkernek30 # 2022.08.04. 19:30

A feltett kérdéseimre szerettem volna választ kapni.

Emlékszem régen ez a fórum merőben más volt, előzetes megítélések nélkül.

Köszönöm szépen, viszont látásra.

groszfater@gmail.com # 2022.08.04. 17:07

" jövőben csak olyan hozzászóló legyen kedves írni aki tus segíteni is rajtam."
Miért-is kellene segíteni rajtad(?)

Tanacsotkernek30 # 2022.08.04. 15:59

Értem, köszönöm szépen.. nyilván azért kérdeztem, mert sem én és sajnos úgy ítélem meg, hogy az általam megbízott ügyvéd sincs a helyzet magaslatán. Továbbiakban eddig kettő kommentet csak azért kaptam, hogy írjatok valamit, amiben sem érdemi sem releváns információ a kérdésemre nem volt válasz. Szeretnék kérni a jövőben csak olyan hozzászóló legyen kedves írni aki tus segíteni is rajtam. Köszönöm.

drkatona # 2022.08.04. 13:49

Kedves Tanácsotkernek!

Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban az fix, hiszen nyilvánvaló, hogy az ügyvédi megbízás, kirendelés, vagy azok megszüntetése nem függ össze az iratkiadással.

Tanacsotkernek30 # 2022.08.04. 12:21

Nagyon szépen köszönöm a kedves hozzászólásodat. Esetleg az is megfordulhatott volna a fejedben, hogy nem a legélesebb kés a fiókban és ezért kérdezek itt.. Nyilván addig nem tudok váltani, ameddig az iratanyagot meg nem kapja.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.04. 11:39

Van ügyvéded.