Online jogi tanácsadás


don_retro # 2014.11.06. 16:36

Dr. Jégember!
Mikor küldte el mert meg nem kaptam semmit vagy ennyire lassú a freemail-citromail vonal? :-)
Üdv.

Dr. Jégember # 2014.11.06. 15:54

Don Retro!

Válaszoltam is rá.

Dr. Jégember

don_retro # 2014.11.06. 14:57

Dr.Jégember!
Megkapta az emailt?
Üdv.

Dr. Jégember # 2014.11.04. 19:00

Hivatali visszaélés az őrök részéről.

Dr. Jégember

Szilárd21 # 2014.11.04. 16:36

A börtönbe én úgy tudtam és mindenhol azt olvasom hogy a kapcsolattartók beszélgetését lehallgatják és csak az ügyvédi, jogi kapcsolattartókat nem ! Illetve ezt onnan tudja, és mesélte el hogy a cella társai elmondták neki... hogy mit mondtak nekik, és elég kellemetlen helyzetbe hozták hogy kiteregették a magán életét!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.04. 16:11

Tudja bizonyítani? (Megjegyzem, már a lehallgatás is jogellenes bírói engedély nélkül; és ha van bírói engedély, akkor sem az őrök végzik. Éppen ezért elég hihetetlen ez a történet.)

Szilárd21 # 2014.11.04. 15:26

Egy olyan kérdésem lennem, hogy ismerősöm börtönben van, és a telefonlehallgatásnál a bizalmas magánéleti dolgainkat az örök kiadták a vele egy cellában lévő embereknek! Ebben az esetben az örök, jogilag követtek el bármit is?

Tudom, elég matt helyzet, hiszen ha ezt jelentené a nevelőnek illetve lépést tennénk, ha lenne mód erre akkor még nagyobb probléma is származhat belőle, így akár jobb hanyagolni!

De ettől függetlenül szeretném kikérni a tanácsotokat, véleményeteket, hogy ehhez van e joguk, illetve jobb hanyagolni a témát?

don_retro # 2014.11.03. 17:43

Dr.Jégember!
Elküldtem, most remélem odaér!!!

don_retro # 2014.11.03. 17:21

Dr. Jégember!
Oda küldtem, de ezek szerint elveszett a rendszerben ... Kérem, hogy a közös témánkkal kapcsolatban a 11/2006. BM rendelet 17.§.-át értelmezze, mint jogban jártas, mivel abban esetleg lehetne kapaszkodni, persze véleményem szerint?
Válaszát előre is köszönöm!
A sztorit megpróbálom újra elküldeni!!!
Üdv.

Dr. Jégember # 2014.11.03. 16:23

Don Retro!

iceman76@freemail.hu (Az is van itt beállítva, tehát arra kell jönnie)

Dr. Jégember

kátya13 # 2014.11.03. 15:35

Kedves Agent Cooper!

Még egy kérdés az előbbi kérdéseimre! A Tb felé van valami bejelentési kötelezettségünk vagy nincs vagy ezt hivatalból megteszik majd?
Köszönöm válaszát előre is!

kátya13 # 2014.11.03. 15:31

Kedves Agent Cooper!

Köszönöm a válaszát!

Agent Cooper # 2014.11.03. 14:39

Kedves kátya13!

Munkaügyi bírság, és esetlegesen maradandó fogyatékosságot okozó foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés bűntette miatti büntetőeljárás, valamint kártérítési eljárás jöhet szóba.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

momi27 # 2014.11.03. 13:39

Tisztelt Szakértők!

Nagybátyám 5 és fél éve eltartási szerződést kötött ismerősével. Állapota egészségileg rosszabbodik, többen a családból szeretnénk meglátogatni őt. Az őt ápoló hölgy azonban teljesen elzárkózik ettől, nem adja át az üzeneteinket, sőt! kijelentette, hogy senkit nem enged be a lakásába. A kérdésem az lenne, van - e jogunk valamilyen formában törvényes segítséget kérni?
Köszönöm szépen!

kátya13 # 2014.11.03. 12:02

Tisztelt Szakértő(k)!

A párom földműveléssel foglakozik de mint magánember, nem őstermelő és nem vállalkozó! Tavaly egy ismerősével kukoricát törtek saját gépekkel és saját földön és a kukorica törő az egyik ujj percét levágta az ismerősnek. Akkor orvosi ellátásban részesült és pénzt is kapott ezt írásban is leírták 2 tanúval, hogy ő volt a hibás és semmi nevű követelése nincs a továbbiakban a párommal szemben. Igen ám de elkezdett pénzt követelni meg, hogy feljelenti a páromat! Amit meg is tett de a rendőrség az édasapját idézte be, mert azonos a nevük, aki el mondta, hogy a fia érintett a dologban ő semmit nem tud ez ügyben nyilatkozni és nem őt, amit a mai napig nem tett meg a rendőrség de az ügyet továbbították a Munkavédelmi felügyelősséghez ahol meghallgatták a páromat és helyszíni szemle is volt a traktorra! Ők kértek egy munkavédelmi jegyzőkönyvet mely folyamatban van. A jegyzőkönyv készítő közölte velünk, hogy a Tb felé nekünk kell majd a papírokat elküldeni ha megvan a jegyzőkönyv! A kérdésem az lenne, hogy egyáltalán mi a teendőnk és mi vár még a páromra!Egyáltalán meddig mehet ez a dolog el?
Válaszukat előre is köszönöm!

don_retro # 2014.11.03. 06:44

Dr.Jégember!
Privát e-mail címet kérhetek?

Dr. Jégember # 2014.11.02. 18:07

Don Retro!

Kaptam privát üzenetet, de ha az internetes szexuális bűncselekményekkel kapcsolatban nem Ön írt, akkor az Ön levelét nem kaptam meg.

Dr. Jégember

zsozsó2010 # 2014.11.02. 15:54

Miota a parom kulfoldon dolgozik az exfeleseg folyamatosan kovetelozik, de anno valaskor a birosag megallapitott 30.000 ft gyerektartast a kettonek, de o most 40000-t fizet sot allandoan bevasarol ruhakat stb,minden ami kell. most azzal fenyegetozik hogy elkuldi az ottani munkaltatonak a birosagi hatarozatot.
a kerdesem az lenne, hogy ebbe az esetbe mit kellene tegyunk vagy hogyan mukodik ez.

Köszönöm

don_retro # 2014.11.02. 08:21

Dr.Jégember!
Írtam privát üzenetet ... Megkapta?

Dr. Jégember # 2014.10.31. 16:14

Don Retro!

Gondolom 132.§. akartál írni, illetve feltételezem hogy a fegyelmi ügy mellett büntetőeljárás is indult.

A fegyelmit -vele a felfüggesztést- meghosszabbíthatják 1x, majd ha ez idő alatt sem fejezték be a Be-t, akkor annak a jogerős befejezéséig (tehát határozatlan ideig) függesztik fel.

Amíg jogerősen le nem zárják tehát az ügyet, addig a felfügesztés marad.

Írj privát üzenetet, érdekelne az eset, illetve cserélhetnénk tapasztalatot.

Dr. Jégember

don_retro # 2014.10.31. 08:32

Dr.Jégember!

Hszt 312.§. alapján felfüggesztettek, kérdésem annyi lenne, hogy "jogi" értelmezésben, hogyan lehetne értelmezni, mivel józan egyszerű paraszti ésszel, nekem annyi jelent ez a §., hogy ellene lehet felülvizsgálati kérelmet benyújtani, illetve mivel már több mint 2 év eltelt, véleményem szerint már ne áll fent az elrendelés indoka!!!

Válaszát előre is köszönöm!
Üdv.

Dr. Jégember # 2014.10.30. 14:50

Kedves Dinus 83!

Meg kell tőle kérdezni. Ha elmondja nyert, ha nem le kell nyelni a békát. Nagyvonalakban ennyi. Az érintett ismerősei -ha tudják- elmondhatják, de az nyilván nem hiteles forrás, mindenki hozzátesz valamit, vagy elvesz belőle.

Ugyanis a büntetett előéletre vonatkozó adat ún. "különleges személyes adat", amit CSAK az érintett hozzájárulásával lehet kezelni (pl. kiadni is) így erről hatóság felvilágosítást adni Önnek nem fog.

Ha alkalmazni kívánja az illetőt, akkor erkölcsit kell kérni tőle, ha az esetleg "nem tiszta" az illető akkor sem köteles elmondani az oda írtaknál többet.

Ennyi.

Üdv:
Dr. Jégember

Dr. Jégember # 2014.10.30. 14:46

Van hozzá némi közöm.

Dr. Jégember

don_retro # 2014.10.30. 12:28

T. Szakértő(k)!

Kérdésem annyi lenne, hogy van-e aki ismeri az 1996. évi LXIII. törvény ( Hszt )? Amennyiben van aki ismeri lenne egy-két kérdésem!!!
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

dinus83 # 2014.10.25. 19:54

Üdvözlöm!

Én csak azt szeretném megkérdezni hogy hogyan lehet valakiről kideríteni hogy büntetett előéletü e,és ha igen miért kapta a büntetést?