Online jogi tanácsadás


ObudaFan # 2014.09.02. 16:46

Büntetlen előélet esetén inkább megrovás, esetleg próbára bocsátás.

Jutkaaa # 2014.09.02. 11:22

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a rendőrség feljelent valakit becsületsértés vétsége miatt (mert az a valaki beszólt a rendőröknek ittas állapotban), az illető mire számíthat? Ha pénzbírság, akkor milyen összegben kell gondolkozni?

Várom válaszukat!

Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.09.02. 10:16

Felhasználhatják.

Nyusznyusz # 2014.09.01. 09:57

Tisztelt Jogi Fórum,

Szeretném kérdezni hogy a térfigyelő kamerák felvételeit felhasználhatják e a bíróságon mint bizonyíték.

Köszönöm

Agent Cooper # 2014.08.28. 09:33

Kedves gabeszka1!

Indítványozza a tanú kihallgatását. Védő megbízása nem jutott még eszébe?

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.08.28. 09:31

Kedves GulyasNikolett!

Egy ilyen ügyet nem interneten keresztül lehet megoldani.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

gabeszka1 # 2014.08.27. 19:37

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem.

Egyenlőre még csak nyomozati szakaszban van egy ügy ahol én vagyok a gyanúsított szeretném ha meghallgatnának egy tanút akit eddig még nem hallgattak meg , hogy lehetne ezt elérni? vagy csak ha tárgyalás lesz oda lehet majd beidéztetni őt?

Köszönöm a választ előre is.

GulyasNikolett # 2014.08.26. 14:58

Üdvözletem.
Nikolett vagyok, és egy tanfolyammal kapcsolatban fordulnék önhöz.
2014. májusában kezdtem el egy mezőgazdász TÁMOP-os tanfolyamot, mely két részből áll: délelőtt 4 órában egy szervezetnél végzünk önkéntes munkát, majd délután 4 órában tanulunk. Mikor megkötöttük a szerződést, arról volt szó, hogy ha bármi van, felmondhat az ember.
Ezzel ellentétben én ma bementem felmondani, és nem akarják engedni. Konkrétan kijelentették, hogy nem hagyhatom abba. Fenyegetőznek, hogy több millió forintot kell visszafizetnem, holott eleinte erről szó sem volt. A szerződésben csupán egy ilyen rész szerepel:
"Az együttműködés kiemelten vonatkozik arra, hogy a Résztvevő köteles:

  • a képzéseken részt venni és annak eredményeképpen eredményes vizsgát tenni, valamint
  • a munkahelyi gyakorlatokon megjelenni és az ott meghatározott feladatokat elvégezni.

Ha a résztvevő ezen kötelezettségei valamelyikét megszegi, úgy az az együttműködési megállapodás megszűnését, és a megvalósító részéről kártérítési igényt vonhat maga után."
Múlt hónapban volt egy lábműtétem, ami miatt egy hónapig nem jártam a tanfolyamra, illetve emiatt is szeretném abbahagyni. Ezzel az egy hónappal ők nem tudnak elszámolni, ugyanis papírhamisítás is van: elvileg napi 2800 forintot kapunk, heti fizetésben. A megengedett hiányzás az össz órák max. 10%-a, amit én túlléptem. Ezt úgy oldották meg, hogy alá kell írnom egy átvételi elismervényt, hogy átvettem a heti 14ezret, meg egy másik letétes papírt, hogy ők elrakták azt a 14ezret maguknak....
A kérdésem:

  • ha egészségügyi okokból hagyom abba a tanfolyamot, kell-e visszafizetnem bármit is?
  • ha azt mondom, hogy egészségügyi okokból hagyom abba, ahhoz kérni fognak orvosi szakvéleményt?
  • megtehetik azt, hogy nem engednek felmondani, nem adják ki a kilépő papíromat?

Válaszát előre is köszönöm.
Nikolett

jegesmedve81 # 2014.08.23. 13:41

Mit tehetek, ha a bérleti szerződés megszüntetése után a tulajdonos nem adja át a leveleimet és letagadja, hogy érkeztek azóta? Hogyan, mivel tudnám bizonyítani, hogy nem adta át? Vagy ilyenkor Neki kell bizonyítani, hogy átadta? Ha a fentiekből károm keletkezett, azt is tudom érvényesíteni?
Előre is köszönöm!

Tomi94 # 2014.08.21. 12:07

T jogfórum!

Olyan problémám lenn, hogy örököltem egy lakást, de akkor még kiskórú voltam. ANyám beköltözött és 5 évet töltött ott, de nem fizetett semmit csak élt ott. A tartozás csak halmozódott és mostmár nem tudom mit tegyek. A számlék egyik része az én nevemre jön a másik az övére. De azzal a részével ami az én nevemre jön mit tudok kezdeni?

Soós Tamás

ObudaFan # 2014.08.20. 21:00

DaragónéBetti

Ezt innen megmondani nehéz, de a végrehajtási költségre éppen folytathatta az eljárást.

ObudaFan # 2014.08.20. 20:58

PapaBear

Nem lehet személy és vagyonőr, aki ellen kétévi vagy ennél hosszabb tartamú szabadságvesztéssel fenyegetett szándékos bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt büntetőeljárás folyik, a büntetőeljárás jogerős befejezéséig. Emiatt most éppen nem lehetnél személy- és vagyonőr.
Ezzel együtt, ha megúszod legfeljebb pénzbüntetéssel, akkor utána lehetsz.
Azt azért az iratok ismerete nélkül nehéz megmondani, hogy ezt hogyan kellene elérni, nem ártana egy védő.

ObudaFan # 2014.08.20. 20:54

dd258

Hogy milyen következményeket von maga után, az függ attól, hogy mekkora összegről van szó, és attól is, hogy voltál-e már büntetve.

DaragónéBetti # 2014.08.19. 09:58

Kérdésem az volna,hogy megállapodást kötöttünk az Otp-vel hitelünk rendezésére. Júniusban pár napot késtünk így a végrehajtónál az otp felfüggesztette a letiltást fizetésből. Ezután én rögtön befizettem az elmaradt csekket,így Júliusban az otp visszavonta a végrehajtónál az eljárást,majd augusztusi hónapban újra visszavonta,mert rendesen fizetem. Ennek ellenére a végrehajtó az augusztusi fizetés 33%-át letiltotta.Jogosan tette annak ellenére,hogy az otp július hónapban is és augusztus hónapban is visszavonta a megbízást?

PapaBear # 2014.08.18. 11:05

Tisztelt Jogifórum!

Ma megkaptam a vádiratom. 1 rendbeli garazdaság & 2 rendbeli könnyű testi sértés a vád ellenem! Eddig egy ittas járművezetés (kismotor pénzbírság) & egy kissebbértékű lopás (2000 ft gyerekként! A vádiratra ráírták,hogy büntetet illetve javasolja az ügyészség az elzárást. Jelenleg őrként dolgozom. Mit tehetek h ne veszitsem el a munkám és ne zárjanak be? Mire számítsak? Próbárabocsátás v pénzbüntetés lehet e?

Előre is köszönöm!

damascus # 2014.08.18. 07:28

Tisztelt Szakértők!
Segítségét kérem abban, hogy milyen módon és jogszabály szerint lehet, vezető beosztású közalkalmazott kinevezését módosítani ill. visszavonni végzettség hiánya miatt.
Köszönettel

dd258 # 2014.08.17. 10:02

Üdvözlöm önöket!
segitseget szeretnek kerni Talaltam egy bankkartyat pinkoddal amirol felvettem a penzt. Feljelentes utan kiderul a bank felvetelebol hogy en voltam? milyen kovetkezmenyeket von ez maga utan?
elore is koszonom a valaszt

ObudaFan # 2014.08.15. 10:22

Tomi94

Meg lehet próbálni pszichológus szakértő kirendelését kérni, de leginkább látni kellene a gyámhatóság eljárásában keletkezett iratokat.

damascus # 2014.08.15. 09:25

Tisztelt Szakértők!
Segítségét kérem abban, hogy milyen módon és jogszabály szerint lehet, vezető beosztású közalkalmazott kinevezését módosítani ill. visszavonni végzettség hiánya miatt.
Köszönettel

Tomi94 # 2014.08.15. 06:52

Nem azért hülye. Az csak a jéghegy csúcsa. A gond ezzel az is hogy nem tehetunk semmit a kisgyerek ellen mert o a szent es serthetetlen aki semmi rosszat nem tesz. De amit le8rtam abban sok más is van es az is problema.

Sherlock # 2014.08.15. 06:13

Most komolyan a nevelőfater a hülye, mert ver titeket egy kisgyerek? Jézusom...

mazsumisu # 2014.08.14. 22:03

Üdvözlök Mindenit!

Szeretnék tanácsot kérni egy ügyben.

Az ex barátom másodjára tölti fel, évekkel ezelőtt közösen készített szexuális tartalmú videónkat különböző internetes portálokra. Természetesen a megkérdezésem nélkül, engedélyem nélkül. Sőt, az egyikhez, még a saját nevemet is odaírta. Barátaim találtak rá a videóra, és isten tudja, hogy kik látták még a két hónap alatt míg online volt.

Szeretném megkérdezni, hogy mit lehet tenni, hogy a továbbiakban ne tölthesse fel, el lehet e érni a videók megsemmisítését, kártérítést, stb. Illetve milyen költségekbe kerülne ha belekezdenék az eljárásba. Átlagosan mennyi ideig tart egy ilyen eljárás?

Köszönettel:
Mazsumisu

Tomi94 # 2014.08.14. 21:42

T. Obudafan!

Milyen módon tudnánk alátámasztani az igazunk? Mert már volt náluk gyermekvédelmis de akkod ők "mindent rendben találtak". De az a baj hogy a felszín alá nem látnak. Mivel a nevelőapa nagyon jól elő tudja adni magát sajnos.

ObudaFan # 2014.08.14. 21:35

Ha a 16-ot betölti, gyámhatósági engedéllyel költözhet.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.14. 20:25

Borzasztó...