Online jogi tanácsadás


foci2006 # 2014.06.14. 20:07

Köszönöm

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.14. 13:07

ObudaFan: Oks, köszönöm.

ObudaFan # 2014.06.14. 11:46

ObudaFan: de ha kedvezőbb, az új, mint a régi btk.,akkor nem az újat, a kedvezőbbet kellene alkalmazni? (lehet keverek vmit, ezért kérdezem)

Ha az elbíráláskori törvény kedvezőbb. De az elbíráláson túl vagyunk, véleményem szerint ezen az összbüntetés nem változtat. De persze ezzel nem azt mondom, hogy egy próbát nem ér meg a dolog.

foci2006 # 2014.06.14. 05:31

Kedves Kelvin!
Én is ezen gondolkozok!
Az öszbüntetés nem új ítélet?

Fiat iustitia # 2014.06.13. 23:55

Tisztelt jogász hölgyek/urak

Az ismétlés tilalma miatt csak belinkelem a problémát mert ott nem kaptam rá válasz, lehet mert ez Btk

http://www.jogiforum.hu/forum/20/10880

Fiat iustitia 2014.06.10. 01:44 -es hozzászólás

előre is köszönöm a segítséget

ObudaFan # 2014.06.13. 21:29

aniko80

Olyan címre lehet a házi őrizetet elrendelni, ahol lakni jogosult az illető. Ha a te házadban valamilyen jogcímen jogosult tartózkodni, akkor oda el lehet rendelni.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.13. 21:29

ObudaFan: de ha kedvezőbb, az új, mint a régi btk.,akkor nem az újat, a kedvezőbbet kellene alkalmazni? (lehet keverek vmit, ezért kérdezem)

ObudaFan # 2014.06.13. 21:22

foci2006

Szerintem meg a régi Btk. Ezek elbírált bűncselekmények, ezen pedig nem változtat az összbüntetésbe foglalás.

corbis # 2014.06.13. 17:40

Üdvözlöm!
Óvodánkból az egyik kollega 1 éves gyermekével otthon tartózkodik (GYED), de állományban van. Korábbi szakmai munkájával kapcsolatban komoly szülői panasz levél érkezett. A szülő (írásban)kérte a nevelőtestületet, hogy foglalkozzon az észrevétellel. Az a kérdésem, hogy mivel nem aktív dolgozónk, milyen módon, milyen formában, ill. mikor (most a GYED alatt, vagy visszajövetele előtt?) lehet számon kérni tőle ezt a múlt tanévben történt esetet. Ez adhat okot arra, hogy a GYED- GYES letelte után ne foglalkoztassuk tovább intézményünkben?
Előre is köszönöm válaszát!

foci2006 # 2014.06.13. 17:17

Üdvözlet a fórumozoknak.

Kérdésem a következő lenne!

Egy közeli barátomnak csináltak egy összbűntetést.

Elkövetési idők. : 1994 1995 1996
Az összbűntetés adótartalma a es fokozata a régi btk nak Megfelelő.

Kérdés az lenne, hogy a kedvezményt hogy fogják kiszámolni?
Az ítélet kelte 2014.05
Elméletileg az első bűntényesekre vonatkozó új (4 hónap/ év )kedvezmény vonatkona rá? Vagy nem?
Válaszukat előre is köszönöm!

H.Nándor # 2014.06.13. 10:22

Tisztelt Jogi fórum!

Az alábbi ügyemben kérném tanácsukat!
2013 augusztusában árverésen, egy végrehajtó irodán keresztül vásároltunk egy felújításra szoruló ingatlant, ami már a bank tulajdonában volt.
A ház története röviden: 2008-ban építette egy vállalkozó eladásra hitelből, de a beköszöntő válság miatt a bank elvette tőle, az ingatlan kapott lakhatási engedélyt, de senki nem költözött be. A házat az eltelt öt év alatt teljesen kifosztották utcakapu, radiátorok, bejárati ajtó stb. viszont szerkezetileg ránézésre jó állapotúnak tűnt. A végrehajtó iroda az ingatlan megtekintésére nem adott külön lehetőséget, de mint említettem az utcakapu és a bejárati ajtó hiányában ezt meg tudtuk oldani.
Most nyárra gyűlt össze annyi megtakarításunk, hogy az ingatlan felújításának neki tudjunk kezdeni, azonban az építési vállalkozó hamar komoly hibát vélt felfedezni.
A hiba: Az aljzat megbontásánál kiderült, hogy az mindössze egy 8-10 cm vastag beton és alatta föld. Ez azért nagy gond, mivel ez a falak salétromosodásához, penészhez, dohos szaghoz, rovarokhoz és egyéb problémákhoz vezet. (Árajánlat alapján 1 millió forintos összeg lenne az aljzat teljes felbontása és a terv szerinti helyreállítása.)
Kikértük a tervrajzokat, amiben szerepel, hogy az aljzatnak 15 cm betonból egy vízzáró rétegből hang és hőszigetelő fóliából valamint még 6 cm betonból és lépésálló szigetelésből kéne állnia a burkolat alatt.
A tervrajzon a felelős kivitelező nyilatkozik arról, hogy a ház kivitelezése pontosan a tervek alapján történt meg. Erről ő köteles volt munkanaplót vezetni, amit 10 évig meg kell tartania. Az interneten, megtaláltuk az úriembert, aki még mindig aktívan végzi munkáját.
Gondolom a kérdésem mostanra egyértelművé vált. Felelősségre vonható-e a kivitelező 6 év után? Ha nem akkor mit tudunk tenni? Érdemes-e ügyvédhez fordulni és pert indítani? Milyen hosszan nyúlhat el egy ilyen procedúra (a munka folytatása szempontjából, mert addig nem akarunk az aljzathoz nyúlni amíg ki nem vizsgálják az ügyet)?

Segítségüket előre is nagyon köszönöm!

Üdvözlettel:
Nándor

Agent Cooper # 2014.06.11. 20:25

Kedves xxda!

Egyrészt azokat a számlákat, amiket a lakás fenntartására fizet, illetve amiket az állagmegóvásra költött.
Különben hogyan fogja majd az ezek után járó igényeit érvényesíteni?

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

aniko80 # 2014.06.11. 19:53

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Az ügyben kerestem meg a jogi fórumukat, hogy az élettársamat előzetes letartóztatásba helyezték, már 6 hete. Ő szeretne házi őrizetet kérni, az ügyvédje szerint erre meg is van a lehetősége. A vétségéből kifolyólag én nem járulok hozzá az ő házi őrizetéhez... többek között két kicsi gyermekünk miatt sem, akiket nem akarok megzavarni. A kérdés az hogy kötelezhet-e ő vagy a védő ügyvéd, bíróság hogy az élettársamat házi őrizetbe fogadjam, őt saját jövedelmemből eltartsam, csak mert közös a lakcímünk (bérlet) vagy mert közös kiskorú gyermekeink vannak (és ő látni akarja őket, a látogatásra sem vittem be őket)? Van-e lehetősége más címre kérni a házi őrizetét, olyan címre mely lakcímkártyáján nem szerepel?

Várom válaszát! Köszönettel!

xxda # 2014.06.11. 19:47

Köszönöm a választ!
A gyűjtögesse a számláit, az mit takar? És tájékoztatást az ügy állásáról adna-e az ügyészség?
Köszönöm

Agent Cooper # 2014.06.11. 19:44

Kedves xxda!

Ne reménykedjen, hogy a büntetőeljárás jogerős lezárulta előtt bármit is tud a lakással kezdeni. Illetve addig gyűjtögesse a számláit.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

xxda # 2014.06.11. 19:38

Jó napot mindenkinek!
A kérdésem az lenne, hogy amennyiben elváltam, de a volt nejem ellen közben eljárást indított az ügyészség nagyértékű adócsalás miatt, mielőtt a közös lakásunkat eladathattuk volna, aminek a fél tulajdonjoga az övé(és elidegenítési tilalmat rakott rá), akkor most tényleg nem tudom eladni, amíg le nem zárul az ügye? (tehát akár köteles vagyok évekig fizetni a lakás után a rezsit?) Valamint adnak-e tájékoztatást a volt nejem ügyének az állásáról, esetleg tájékoztatnak-e amikor már lezárult az ügy, eladhatom a lakást? Mit lehet tenni? Van-e bármi lehetőségem esetleg megvásárolni így a lakást a NAV-tól, vagy akárhogy eladni és a pénzt letétbe rakni?
Köszönöm a választ előre is!

Mirelit87 # 2014.06.11. 19:35

Értem és ha nincs pénzem arra hogy kifizessem a megszüntetés , elévüléshez való illetéket mit tudok tenni?

Mirelit87 # 2014.06.11. 19:32

Értem és ha nincs pénzem arra hogy kifizessem a megszüntetés , elévüléshez való illetéket mit tudok tenni?

ObudaFan # 2014.06.11. 18:43

Mirelit87

Elég valószínű, hogy elévült, bár azért nem biztos. Mindenesetre végrehajtás megszüntetése iránt pert indíthatsz az elévülésre hivatkozva.
Ha a barátnőd bármilyen dolgát lefoglalja a végrehajtó, a barátnőd igénypert indíthat.
A végrehajtótól is, a bíróságtól is kérhetsz részletfizetési kedvezményt.

Mirelit87 # 2014.06.11. 18:40

Ui: Vagy esetlegessen kérhetek halasztást?
Köszönöm mielőbbi válaszát!

Mirelit87 # 2014.06.11. 17:21

Tisztelt Jogi Fórum!
KÉrdésem a következő lenne.
Ma kaptam egy levelet egy önálló bírósági végrehajtótól, amiben az van hogy egy be nem fizetett előfizetéses telefont és annakk számláját szeretnék behajtani rajtam aminek az összege 195000ft és a vásárlás 2004 ben volt.
Jogos e 10 év eltelte után a követelés vagy elévült, mert sajnos 4 órában dolgozom, a nevemen nincs semmi ingó vagy ingatlan.
Mit tudok tenni a meghurcolással szemben, fizetnék de egyenlőre nem tudok, csak abban az esetnen ha teljes állást tudok vállalni.
A másik kérdésem pedig az lenne ha arra kerül a sor hogy kijönnek foglalni csak az én dolgaimat tudják foglalni vagy barátnőmét is ami viszont számlával igazolhatóan az ő nevén van, és persze a legcifrább az egészben hogy albérletben lakunk így a főbérlő dolgait is foglalhatják?
Válaszát előre is köszönöm!

Ádám1202 # 2014.06.11. 14:32

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az alábbiakban kérném véleményét hogy mire számíthatok!

A hiteles autómat kölcsönadtam amit késöbb elloptak,rendörségi feljelentést megtettem és az első bírósági tárgyalás is lezajlott!

Másodfokú vádlottként HITELSÉRTÉSSEL VÁDOLNAK!

Most lesz a második tárgyalás,érdeklődnék hogy mire számítsak,mi lehet a büntetésem?

Semilyen egyéb ügyem nem volt és büntetve sem voltam soha!

Várom válaszát!

üdv

Cs.Ádám

István08888 # 2014.06.10. 16:41

Tisztelt Jogi Fórum!

Ma délután egy vásárlás befejeztével az egyik nagykereskedelmi lánc kisebb boltjában a biztonsági őr rutinellenőrzésnek vetett alá. Tanúként egy másik biztonsági őrt hívott. Az ellenőrzés során a táskám tartalmát kellett megmutatnom, melynek során a sporttáskámból kivett egy kisebb - zipzár nélküli - táskát, melyből kiemelte a deo stiftemet, s megkérdezte a másik őrt, hogy itt árulnak-e ilyet. Kérdésem, van-e jogom ezek után bármihez is, netán felkeresni az üzletvezetőt, vagy beírni a Vásárlók könyvébe (nem mintha nagy reményeim lennének a következményeket tekintve). Csupán becsületes vásárlótársaimat szeretném megóvni a hasonló helyzetektől. Köszönöm.

ObudaFan # 2014.06.10. 08:55

Ez így nem igaz. Majd lesz ilyen egyszer, de az sem automatikus lesz.

morinta # 2014.06.07. 22:34

Tisztelt Jogi Fórum!
Az alábbi kérdésemre szereték választ kapni, mivel a kereső eredménytelenül zárult: igaz-e, hogy jómagaviseletért az utolsó 6 hónapot otthon töltheti a fogvatartott, nyomkövetővel?

A választ előre is köszönöm!