Online jogi tanácsadás


ObudaFan # 2014.06.07. 17:24

Ha nem feltételessel szabadultál, akkor most július 2-án.

foci2006 # 2014.06.07. 16:04

Köszönöm!
:)

V.Judge # 2014.06.07. 15:36

Sziasztok! - SOS

Van egy termék, amit már gyártanak. Szabadalmi "jog van rajta", vagy nem tudom, hogy kell ezt mondani.

Meg van a jog teljes leírása (kb. egy A4-es lap angolul. A termék paraméterei pontokba vannak szedve). Mindent át tudok küldeni képekkel.

Majdnem ugyanilyet szeretnék gyártani. Egy embert keresek, aki meg tudja mondani, szabályellenes-e a gyártás, vagy, hogy mit változtassak rajta, hogy jó legyen.

Egyszerűnek tűnik az ügy. Természetesen fizetnék a segítségért.

*Bármilyen segítséget, kiindulópontot szívesen veszek!

Nem itt akarom közzétenni.
Keressetek privátban/ levélben, vagy telefonon.
birobalint90@gmail.com

Mirelit87 # 2014.06.07. 15:01

Azaz most Július 2-án?

ObudaFan # 2014.06.07. 13:22

A büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő három év elteltével lesz tiszta az erkölcsi.

Mirelit87 # 2014.06.07. 12:17

Üdvözlöm!
Arról szeretnék felvilágosítást kapni, hogy 2011.07.02án szabadultam 6 hónap börtönről önbíráskodás miatt.
Azt szeretném megtudni hogy mikortól lesz tiszta az Erkölcsi és mi fog benne látszani ha a munkáltató kérni fogja?
Válaszát előre is köszönöm

Agent Cooper # 2014.06.07. 09:58

Kedves foci2006!

Például onnan, hogy a jogi képviselője betekint az iratokban, és az alapján megállapítja, hogy megtörtént-e már az elévülés.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

foci2006 # 2014.06.06. 16:02

Mindenkinek nagyon köszönöm a felvilágosítást!

Már csak egy kérdés maradt nyitva!
Honnan tudom meg , ha elévült?

Agent Cooper # 2014.06.06. 07:22

Kedves foci2006!

Amikor megtörtént az elévülés, azt követően kérelmezni kell a bíróságon, hogy szüntessék meg az eljárást az elévülésre tekintettel. A megszüntető végzésben a bíróságnak rendelkeznie kell a bevont okmányról (ki kell adnia). Ebben az esetben biztos, hogy nem lesz utánképzés.
Azért mindenesetre nem árt kellő körültekintéssel eljárni...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

55teki55 # 2014.06.06. 05:52

Tisztelt foci2006!
Nem a bíróság, hanem az okmányiroda hatásköre valakit utánképzére kötelezni, vagy nem kötelezni, annak a bírósági vagy rendőrségi végzés, határozat alapján, amit megkap az eset kapcsán az okmányiroda ezen szervektől.Sajnos, néha erről elfelejtik tájékoztatni az ügyfelet.A bevont vezetői engedélyét is az okmányiroda adja vissza, ha eleget tett utánképzési kötelezettségének. ( 1988.évi I. törv./18.§ )
Üdv!

foci2006 # 2014.06.05. 21:14

Tisztelt 55teki55

A baleset miatt nem született semmilyen ítélet!
Így nem ítéltek utánképzésre!
Abból nincs semmilyen ítélet! Szóval hogy kaphatom vissza az ítélet nélkül 8 éve elvett jogosítványt?
Nagy kérdés!

A kiegészítés megkeresését meg tettük!
Azt is köszönöm!

Legyen mindenkinek szép az estéje!

55teki55 # 2014.06.05. 20:48

foci2006-nak üzenem: érdeklődjön az okmányirodában, mert nagy valószínűséggel utánképzésre kötelezték, ha Ön volt a baleset okozója. Az utánképzés nem évül el!!! Amíg azt nem végzi el, nem kapja vissza a vezetői engedélyét.

ObudaFan # 2014.06.05. 20:31

Kérni kell a bíróságtól, hogy ezt pótolja.

foci2006 # 2014.06.05. 17:13

Tisztelt hozzáértők!

Az a kérdés, hogy egy ítéletben, figyelmetlenül nem határoztak a feltételes szabadság lehetőségröl!
Ilyenkor mi a teendő?
Egyébként korrekt lenne az ítélet!

Sherlock # 2014.06.05. 08:48

Az igazat, nem kell kombinálni és/vagy félelmet kelteni a lányban ezzel kapcsolatban.

Kálmán1972 # 2014.06.05. 07:52

Kedves Jogi Fórum!
Kérem, szíveskedjenek nekem felvilágosítást, segítésget adni a következő ügyben:
12,5 éves lányomat behívták a rendőrkapitányságra kihallgatásra, természetesen velem együtt. Amit tudni lehet az ügyről: kézilabda edzésekre jár, és a többi lánytól hallották, hogy egy hetedikes lány feljelentette az osztálytársát, mert állítólag a lány saját magáról készített félpucér képet, és azt elküldte az osztálytársának (aki kézizik) és ő tovább küldte másoknak is. Nos az én lányom nem kapott ilyen képet és nem is látta sehol sem, még az öltözőben sem beszéltek róla, vagy mutogatták volna. Az egész ügyről csak az egyik csapattársától kapott információt, hogy rendőrségi ügy lett belőle.
Sajnos a lányomnak van facebook oldala, de ott nem áll kapcsolatban a feljelentő lánnyal. Mit tegyünk, mit mondjunk, hogyan álljunk ehhez az egészhez? Nagyon meg vagyok ijedve, a lányom meg még jobban, még soha nem volt ilyen helyzetben. Ő nem csinált semmit, és mégis meghuzkodják. Én hiszek neki, nem egy nagyszájú, szélhámos lány.
Törvénybe ütközik-e, hogy van facebook oldala, és ezért minket megbüntethetnek-e?
Várom mielőbbi válaszát. És nagyon szépen köszönöm!

samjones # 2014.06.05. 05:32

Tisztelt Ügyvéd!

bátyám John feljelentést tett a másik bátyám ÁRPÁD ellen.
Kaphatok én egy másolatot a feljelentést a bátyám ÁRPÁD ellen?
Egy barátom (aki nem család tag) kaphat e egy példányt a feljelentést a bátyám ÁRPÁD ellen?
Vagy csak ÁRPÁD kaphat egy példányt a feljelentést ellenne?
Hogyan lehet kapni egy példányt? Online? a rendőrségínnal? Mibe kerül?

Kaphatok egy listát minden feljelentés mit tett a bátyám János, (ő sok feljelentés tett)?

foci2006 # 2014.06.05. 04:18

Nagyon köszönöm a válaszát!

Az a kérdés merül fel bennem, hogy honnan fogom tudni ha el évült?
Újra kell vizsgáznom?
Válaszát előre is köszönöm.
Legyen olyan a napja amilyennek szeretné!
:)

Agent Cooper # 2014.06.05. 03:33

Kedves foci2006!

Idén a büntethetőség elévül, addig kár bármit is tenni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

foci2006 # 2014.06.03. 16:41

Tisztelt hozzáértők!

Olyan problémám van, hogy 2006 ban volt egy halálos balesetem.
Akkor ítélet nélkül bevonták a jogosítványom.
2009 ben volt az utolsó tárgyalás. Azóta semmi! Sem ítélet, sem tárgyalás.
Az eltelt 7 évben nem volt jogosítványom!
Viszont most már szükségem lenne rá!
Kérdés! Van e megoldás hogy vissza kapjám, vagy esetleg el évülhetet e már ez az eset!
Vagy ne bojgasaam hátha el évülhet!
Vagy mit tegyek!
Tervben van egy név változtatás! Akkor vizsgázhatok külföldön?
Vagy hogy tudom a leggyorssabban vissza kapni a vezetői engedélyt!
Gyors válaszukat előtte is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.03. 16:07

Ilyen a piacgazdaság. Időnként versenytársai támadnak az embernek.

őszibarack # 2014.06.03. 15:54

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Milyen jogi lépések lehetségesek, ha a vállalkozásomat a saját önkormányzatom, azaz a polgármesterem és a testület teszi tönkre? Mellém nyit egy olcsó boltot, közpénzen, azaz a város pénzéből, ami megegyezik az én profilommal, majd a szintén ezen a helyen lévő másik vállalkozásomat mindenáron megakarja szüntetni, és ő akar profitálni belőle.
Válaszát köszönöm. Üdvözlettel.

Agent Cooper # 2014.05.19. 08:06

Kedves beszter77!

Sok esélyt nem látok rá, de nincs vesztenivalója.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

beszter77 # 2014.05.16. 18:15

Ne haragudjon, csak nem teljesen értem a válaszát:-)) Ha most akkor fellebbezek, van esélyem arra, hogy csökkentik a büntetést, vagy feleslegesnek tartja? (3 gyereket nevelünk egy keresetből a férjemmel).

beszter77 # 2014.05.16. 18:06

Akkor inkább nem reklamálok...Nagyon szépen köszönöm a válaszát..:-)