Online jogi tanácsadás


gerbera317 # 2014.01.19. 10:53

jelenleg nincs válás folyamatban.

Én véglegesen a golyó mellett voksolok. Bocs.

xxxxxxxx # 2014.01.19. 10:50

Beadta , de el lett utasítva és jogerőre emelkedett.

xxxxxxxx # 2014.01.19. 10:48

Egyszerűen azt mondta: hogy pereljem be.
Indok nem kell a perhez?
Ha igen mi legyen?
Annyi elég, hogy azt kérte...?
Én megegyezni szeretnék vele.
Még nem váltunk el.
Külön él, jelenleg nincs válás folyamatban.

gerbera317 # 2014.01.19. 10:46

Ezt direkt csinálod? Most látom, másik topikban már kész keresetlevélről írsz, itt meg elölről kezded az egészet azzal, hogy "válik, mit tehetek"? Golyós Sherlocknak lesz igaza...

gerbera317 # 2014.01.19. 10:37

"Valami automatával fórumozik helyetted?"

Helyesbítek: Valami automata fórumozik helyetted?

gerbera317 # 2014.01.19. 10:36

Válik.

Ezt már tudjuk, még egyszer el ne ismételd! Inkább a következőre válaszolj:

Válás után a férjem azt mondta pereljem be

Ez hogyan értendő?
Így: "Válás után - a férjem azt mondta - pereljem be",
vagy így: "Válás után a férjem azt mondta, pereljem be"?
Másként, ha esetleg a fenti módon nem érthető a kérdés: Válni fogtok vagy már elváltatok?

Valami automatával fórumozik helyetted? Most olvasok vissza, és látom, hogy a választ már megkaptad golyós Sherlock-tól. Vagy mit vársz még: magát a golyót?

xxxxxxxx # 2014.01.18. 16:12

Válik. Mit tehetnék?

gerbera317 # 2014.01.18. 16:09

és még Ő kér tőlem

Hát ne adj neki!

xxxxxxxx # 2014.01.18. 15:38

Kérem aki a jogban jártas, mondja meg nekem mit lehet tenni azzal az emberrel aki a családja pénzét kockáztatja
milliókat bukik, válik, és még Ő kér tőlem akinek munkája ebben az évben van csak, hogy fizessem ki a családi házunkból? Felelőtlen befektetéseket csinál(Globex, Civis)és még én fizessek? Azt mondta jelentsem fel ha elváltunk, Önök szerint mit tudok tenni? Nem igaz, hogy valaki a családját tönkre teheti büntetlenül, és még nekem kell fizetni.

xxxxxxxx # 2014.01.18. 11:04

Válás után a férjem azt mondta pereljem be, mivel sok pénzt elveszített rossz helyre fektette be a pénzünket. Valóban megtehetem ha piramisjáték amibe fektett?Ezzel kockáztatta sok év megtakarítását.Van erre jogi alapom?Több millió ft veszít. Kérem valaki segítsen.Most még nekem kell fizetni neki a családi házunkból, de miből fizetnénk oda a pénzünk, év végéig van munkám.

Kriszti72 # 2014.01.17. 07:22

Tisztelt Fórumozók!
Eligazításra lenne szükségem. Bírósági jogerős ítélet született tartáselmulasztása miatt. Én vagyok a sértett, tanúként voltam idézve.
Nem vagyok elégedett a bírósági eljárás lefolytatásával, szerintem a bírónő sok mindent figyelmen kívül hagyott,nevetségesen enyhe ítéletett hozott.
Hova fordulhatok???Van -e fellebezési jogom???Élhetek-e panasszal a bíróság eljárással szemben???

xxxxxxxx # 2014.01.16. 21:13

Komolyan? Engem a fele érdekel. Amit a megkérdezésem nélkül fektetett be és az 7 m. Milyen indokkal?

Sherlock # 2014.01.16. 20:59

Kedves xxxxxxxx,

pereld; a legegyszerűbb hogy azért, mert azt mondta. Aztán majd kitalál valamit a bíróság.

xxxxxxxx # 2014.01.16. 19:36

A férjem Xga befektetést és Civis Vagyonkezelő zrt-hez fektetett Globál Fund befektetést vásárolt és elveszített több milliót.Most volt a híradóban, hogy 250 m-ra megbüntette a Pszáf. Most válik azt mondta ha elváltunk pereljem be.Beperelhetem? Ha igen milyen indokkal?

barbi33 # 2014.01.16. 16:06

Üdvözlöm!
Szeretnék tanácsot kérni a munkahelyemen inzultus ért megkérdeztem egy rendőr ismerősömet és az azt mondta, hogy ez szeméremsértésnek minősül. Mi lenne a teendő, hogy ez ne maradjon büntetlenül?
Megértését előre is köszönöm.
„Várom válaszát”
Tisztelettel: Barbara

vincedalma # 2014.01.16. 15:30

T. Cím!
Testvérem és ellenem garázdaság és könnyű testi sértés miatt indítottak nyomozást, személyre szóló feljelentés kapcsán.
A nyomozást a következő indoklásokkal szüntették be.
1 "mivel a nyomozás adatai alapján nem állapítható meg a bűncselekmény elkövetése és az eljárás folytatásától sem várható eredmény"
2 " a bűncselekményt nem követte el"
Kérdésem? Lehet-e hamis vádi feljelentést tenni ill. az eljárás során hamisan tanúskodót, hamis tanúzásért feljelenteni?
Válaszát, előre is köszönöm.
Üdvözlettel Horváth Ferenc

xkerdes # 2014.01.16. 12:27

Tisztelt Ügyvéd Hölgy, Úr!

Érdeklődnék, hogy a szabálysértési eljárásban az eljárás alá vont bármilyen elzárással sújtandó szabálysértés elkövetése esetén élhet a közvetítői eljárás adta lehetőségével? Azt már az előkészítői eljárás során jelezni kell a közvetítői eljárásra való igényt?

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.01.16. 10:31

frida.k

Perben tudtok érvényt szerezni a szavatossági jogotoknak.

ObudaFan # 2014.01.16. 10:30

nagyrose

Mi volt az oka annak, hogy nem sikerült elérni a teljesítménykövetelményt? El lehet-e érni azt egy átlagos munkaerőnek?

nagyrose # 2014.01.15. 04:23

Tisztelt Ügyvéd Hölgy, Úr!

Egy francia tulajdonú biztosító társaság üzletkötője vagyok 2013.aug.1 óta. Belépéskor azt a szóbeli tájékoztatást kaptuk több munkatársammal együtt,hogy a 3 hónap próbaidő lejárta után heti 40 órás munkarendbe kerülünk,a bruttó fizetésünk 118.000.-Ft lesz, addig heti 20 óra a munkaidő. Már több,mint 5 hónapja vagyok a cég alkalmazottja,de ez a mai napig nem történt meg.

A határozatlan időre szóló munkaszerződésem alapján a havi alapbér 57.000.-Ft, mely csak számítási alapot képez. Sajnos a kötelezően elvárt minimum szerzési jutalékot nem sikerült elérnem (250.000.- Ft helyett 150.000.- Ft) így a az utolsó munkabérem 17.183.-Ft volt.

Szeretném kérni tájékoztatásukat, hogy ez a kizárólagos teljesítmánybérezés törvényszerű-e? Nem kötelezi-e a törvény a munkáltatót arra,hogy a szerződés szerinti 57.000.-Ft bruttó bér után fizessen a munkavállalójának?

Továbbá a szerződésben az is szerepel,hogy a munkáltató által kifizetett bruttó jutalék munkabér előlegként működik. A felek elszámolási kötelezettsége a munkaviszony fennállása alatt és megszűnése után fennáll( az elszámolás nem érinti a munkáltató jutalé-visszaírási jogát) Ez milyen kötelezettséggel jár részemről, amennyiben megszüntetem a munkaviszonyomat.

Mielőbbi válaszát előre is megköszönöm, tisztelettel
Nagy Ferencné

frida.k # 2014.01.14. 20:37

Kedves segítők,
Egyéni - egyszemélyes - vállalkozó asztalos, régi bérházban lévő lakásunk bejárati fa ajtaját cserélte ki az általa 200eFt-ért elkészítettre. Rosszul. Nehezen zárható, eláll, nem szigetelt.
A fürdőszoba ajtót - egy légtérben van a wc-vel!!! - úgy "állította" be, hogy egyáltalán nem lehet becsukni.

A hibák azonnal jelentkeztek, amik kijavítására ígéretet tett. Sajnos a munkadíjat - anyagköltség előlegként - két részletben elvitte (ablakszigetelést is végzett).

A munkát 2013.január 7-én kezdte, április 13-án fejezte be. Közben több hónapig, betegségre hivatkozva nem jelentkezett.
Nyáron - asztalostól független - generálkivitelezővel, több hónapig tartó, teljes lakásfelújítás került sor. Ezután ajtózár cserével együtt kellett volna a javítást is elvégeznie.
Nem részletezem tovább... Október 5-én állított a bejárati ajtó kivetőpántján, a fürdőajtó szerinte "bedagadt"...
Ígéretet tett az újabb, "végleges" javításra. Azóta nem láttuk!
Vidéken lakik, elérhetetlen (telefon, email, sms).

Hova, kihez fordulhatunk? Nem akarunk pereskedni. Anyagilag, fizikailag és lelkileg nagyon megviselt az elmúlt év. Ilyen esetben ránk nem vonatkozik a jótállás? Hogyan tudnánk ennek érvényt szerezni?

Előre is köszönünk minden segítséget!
üdvözlettel: frida.k


Tisztelt Fórumozók!

Társasházunk Intéz? Bizottságának közrem?ködésével megszervezték a kedvezményes nyílászárók cseréjét.
Március 3-á

Agent Cooper # 2014.01.14. 19:04

Kedves tibas!

Kérelmezze a bíróságnál a mentesítést, nagy valószínűséggel megkapja!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tibas # 2014.01.13. 15:07

Tisztelt Ügyvédek. Olyan kérdéssel fordulok önökhöz hogy,sajnos a múltamban belekeveredtem egy vagyon elleni bűncselekménybe és meg is kaptam érte a büntetést( 6-hó letöltendő/2.5évre felfüggesztve) de ennek márt hét éve és sajnos van még három év az elévülésből mint megtudtam. Sajnos ez miatt nem tudom hogy kaphatok e erkölcsit (tisztát) mert ez miatt nem tudok sehova elálni dolgozni mert mindenhol ez az alap követelmény ma márt,bár a vicc a dologban hogy 2012 decemberében viszont megszereztem a személy és vagyonőri bizonyítványomat ,természetesen tejesen legálisan. Ahoz akartam kiváltani erkölcsit és abban a levélben szembesültem az elévülésről. Tehát van rá valami mód hogy kapjak ezek fényében tiszta erkölcsi bizonyítványt? Válaszukat előre is köszönöm.

valaki1 # 2014.01.10. 16:36

Tisztelt ügyvédek!

Az lenne a kérdésem, hogy az egyik ismerősöm egy parkolóban meghúzott egy autót és otthagyta.Milyen büntetésre számíthat?

Angolka75 # 2014.01.04. 18:48

Tisztelt Ugyvedek

Kerdesem a kovetkezo lenne:

A NAV-tol kaptam egy fizetesi felhivast Birosagi eljarasi illetek megfizeteserol.

Eletvitelszeruen kulfoldon elek es itt van ingatlanom amit hitelre vettem, (meg 30 ev van hatra).
Raterhelheti-e a NAV az ingatlanomra ezt a tartozast, vagy kezdemenyezheti-e az ingatlanom elarverezeset?

Valszukat elote is koszonom.