Online jogi tanácsadás


panka654 # 2013.03.26. 19:26

Tisztelt Címzett! A következő miatt kérném jogi segítségét: 2012. év vége felé elkeseredésemben elkövettem egy közokirat hamisítást. Nem volt munkahelyem és a tanulmányi jogviszonyom is megszűnt, majdnem az utcára kerültem. Rossz családi körülményeim miatt egyedül kellett boldogulnom az életben. Ezért minél előbb munkahelyet kellett keresnem.
A gond itt kezdődött, mivel a környéken sehol nem sikerült elhelyezkednem, ezért kénytelen nem voltam az ország más pontjain munkahelyet keresni. Az állás interjúk miatt sokat kellett utaznom, ami nagy költséget jelentett számomra. Mivel már nagyon pénz szűkében voltam, és nem sikerült még elhelyezkednem, ezért vettem egy diákigazolvány matricát a „fekete piacon”.
Ezt felragasztottam a külföldi oktatási igazolványomra, és egy alkalommal utaztam a vonaton diák kedvezménnyel. Balszerencsémre az ellenőr ezen az első utamon megfogott, és megbüntetett, továbbá mondta, hogy feljelent a rendőrségen. Nagyon megijedtem, mivel más gond már nem is hiányzott. Másnap azonnal befizettem a bírságot a mávnak. A diákot összetörtem és kidobtam a kukába, mivel nem akartam többet használni, és ezt is nagyon megbántam. A diákigazolványon a matrica eredeti volt, és az igazolvány is, csak a matrica nem erre a külföldi oktatási intézményre volt kiállítva amibe jártam. A minap érkezett egy papír a rendőrségről, hogy ki akarnak hallgatni, és követelik, hogy adjam át nekik a diákigazolványomat. Azonban mint ahogy mondtam, ez nem lehetséges, mert megsemmisítettem és kidobtam. Nagyon meg vagyok ijedve, mert végre sikerült elhelyezkednem, egyenesbe jött az életem. Azt tudom, hogy max 3. évig terjedő börtönt lehet rám kiszabni. De az érdekelne, hogy milyen büntetésre számíthatok? A bíróság ezen esetekben milyen büntetést szokott kiszabni? Biztos, hogy becsuknak az egyik büntetés végrehajtó intézetbe, vagy számíthatok esetben pénzbírságra, vagy megrovásra? Esetleg felfüggesztettre? Egyszer használtam csak fel, amikor megfogott kalauz. Előtte sose voltam büntetve, még szabálysértésért sem. Illetve mekkora gondot jelent, hogy nincs meg az igazolvány? Jobb lett volna ha megtartom? az enyhítő körülmény lenne? A tv-be hallottam, hogy megszaporodtak a hasonló dolgok, lehet hogy emiatt példát akarnak statuálni az esetemből, és rács mögé kerülők? Illetve a hatósággal teljes mértékben együtt kívánok működni, és ténylegesen megbántam a tettem, se előtte se utána nem tettem és nem is fogok szabálysértést vagy bűncselekményt elkövetni. A „tevékeny megbánás” enyhítő körülmény lehet, vagyis az, hogy tisztességesen dolgozok és van hol laknom? Mert ha becsuknak, akkor elveszítek mindent, és megint tönkre menne az életem. A bírósági ítéletnek az lenne a célja, hogy a további esetek elkövetésétől visszatartson ugye? Tehát ezek alapján mire számíthatok? Illetve nincs annyi pénzem, hogy ügyvédet fogadjak, a nép ügyvédje vajon mennyiért vállalná el a védelmem? A fent elírtak alapján kérném a segítségét a kérdéseimre.
Előre is köszönöm!

nikili # 2013.03.24. 13:05

Köszönöm ÓbudaFan!

A Vizoviczky és a Fenyő-gyilkosság ügyvédjét választottuk, reméljük minden úgy lesz, ahogy Ön is mondja.
Tud valamit az a kollegájáról egyébként? Visszajelzések a munkásságáról?

ObudaFan # 2013.03.24. 10:20

nikili

Azt azért meg lehet úszni szerintem. De nem ártana egy védő.

lotti1999 # 2013.03.24. 08:00

Bízom benne,h pénzbüntetést kapok!

nikili # 2013.03.20. 16:04

Az a véleményük, hogy letöltendő börtönbüntetés is számításba jöhet? Akkor is ha az illető 8 hónapot házi őrizetben/lakhelyelhagyással eltölt és példamutató magaviseletet statuál?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.20. 15:24

Ha felfüggesztik egyáltalán.

ObudaFan # 2013.03.20. 15:07

Azért jelentős értéknél felfüggesztett szabadságvesztés már mindenképpen várható.

nikili # 2013.03.20. 12:04

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Jelentős értékre elkövetett lopás bűntette miatt két személy ellen, 4 bűncselekmény miatt indult eljárás. Az egyiküket a rendőrség már évek óta kereste, a másiknak köszönhetően most elfogták. Már nagyon sokszor volt büntetve és jelenleg 11 rendbeli bűncselekénnyel vádolják, de a nyomozás még folyamatban van. Se család, se jövedelem, semmi. A másik elkövetőnek rendezett az egzisztenciális körülményei, főiskolára jár, most áll a diploma előtt, ügyvédi irodában dolgozott jogi asszisztensként valamint előtte az OTP Banknál.
A baj csak az, hogy rosszkor volt rossz helyen rossz társasággal. Ilyen esetben milyen büntetésre számíthat, ha mindene meg volt és szükségtelen volt ebbe belekeveredni de sajnos így cselekedett? Két hónapot volt előzetes letertóztatásban, most pedig háziőrizetben van május 7-ig.

Segítéségt előre is nagyon köszönöm.

lotti1999 # 2013.03.15. 06:05

Történetem az előző bejegyzésekben.
Próbára bocsájtást kaptam 1 évre (lopás) gyorsított eljárásban,a bírónő azt mondta h a sikkasztásos ügyben ha 1 éven belül ítéletet hoz ez az ügy nem oszt nem szoroz mert ez csak egy intézkedés nem büntetés.
Remélem senki nem fog így járni mint én mert ez a procedúra ami ezzel jár borzasztó,nem éri meg!!!!!! Senki ne lopjon!!!!!!!!!!!

feketejanos66 # 2013.02.28. 20:08

Sziasztok !

Elég nagy bajba keveredtem, több mint valószínű egy rosszakaróm,vagy volt nejem, 20 szál füves cigit rejtett el a kocsimban. Amit a zsaruk teljesen véletlen egy közúti ellenőrzésnél meg is találtak.
Hiába mondtam nem én stb. Elég szarul állok.

Valaki valami bármi tanács,ötlet . Mármint jogi!

mg_lenart # 2013.02.28. 15:16

ObudaFan:
pl.:

  • azonos tetoválás készíttett
  • előfordult, hogy kiszúrtuk, ahogy a hely körül köröznek a férjével, ahol éppen ültünk
  • ill. a vállalkozás amit korábban írtam:
    • azonos tevékenységi kör
    • azonos megjelenés
    • azonos hírdetés (néha szövegre pontosan!)
    • a termékek neve a párom egy korábban használt beceneve
  • igyekszik a közös barátainkhoz közel tartózkodni, és informálódni páromról

(direkt "rajongás" egy ideje megszűnt egy levelezés eredményeként, de ílyen módon tovább folytatódik és ez elég nyugtalanító...)

Ezek alapján eldönthető, hogy lehet-e lépéseket tenni?
(nyilván lehet még több és pontosabb esetet írni, de egyelőre csak ennyit szeretnék megosztani, amíg kiderül milyen lehetőségek állhatnak rendelkezésre)
Köszönöm!

ObudaFan # 2013.02.28. 12:54

mg_lenart

Szükségesek konkrétumok.

ObudaFan # 2013.02.28. 12:53

Hát, azért vagyon elleni bűncselekménynél ritkán marad el a pénzbüntetés.

lotti1999 # 2013.02.28. 09:52

És lehetséges hogy megrovás, próbára bocsátást kapok a lopásért? Mekkora ennek a valószínűsége? Annyira sajnálom,h ilyet tettem nagyon rossz érzés,borzasztó!!Iszonyatos! 28éves vagyok és még sohasem követtem el semmit!!!
Mi a probléma azzal, hogy az indoklásban esetleg megemlítik a büntető eljárás alatt elkövetett szabálysértést? azért kérdeztem csak,hogy akkor ott is lesül még egy soron az arcomról a bőr! :(

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 09:46

Van még megrovás, próbára bocsátás - de azok nem büntetések.

Mi a probléma azzal, hogy az indoklásban esetleg megemlítik a büntető eljárás alatt elkövetett szabálysértést?

lotti1999 # 2013.02.28. 09:45

Bocsánat h értetlen vagyok,de nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal,és köszönöm a válaszokat!

lotti1999 # 2013.02.28. 09:42

Akkor a legalacsonyabb büntetés a pénzbüntetés? Első eset(és utolsó is) 6000Ft értékben gyerekruha,visszaadtam a ruhát nem is használtuk,elvállaltam...stb...nem voltam még büntetve!Még azt is felajánlottam h kifizetem a 6000Ft-ot.Gyesen vagyok alig van jövedelmem.
Figyelmeztetést lopásért nem lehet kapni?

mg_lenart # 2013.02.28. 09:30

Üdv, tanácsot szeretnék kérni a következő esethez:
páromnak évek óta van egy "lelkes követője", aki jól észrevehetően másolja a személyiségi jegyeit, viselkedését, szokásait. Legutóbb a párom által a gyes alatt létrehozott vállalkozását másolta le ügyesen...
Ezzel kapcsolatban volna a kérdésem, hogy ha ezek valóban bizonyíthatóak, akkor tehető-e az illető ellen valamilyen jogi lépés? (ha szükségesek konkrétumok, tudok példát is írni bőven) Előre is köszönöm ha valaki válaszol!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 09:27

Figyelmeztetést? Ilyen büntetés nincs.

lotti1999 # 2013.02.28. 09:04

Akkor is ha figyelmeztetést kapok a lopásért?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 07:14

Nem hetik, hanem fogják.

lotti1999 # 2013.02.28. 07:06

Köszönöm a választ!
Az ítélethozatalnál sikkasztásos ügyben ezt megemlíthetik h lopás miatt...?

ObudaFan # 2013.02.27. 17:34

lotti1999

Visszaesőnek nem számítasz ettől, de súlyosító körülmény.

ObudaFan # 2013.02.27. 17:32

valaki93

Nem kaphat kedvezményt.

lotti1999 # 2013.02.27. 13:44

Nem vonhatják egybe,akkor az előfordulhat h a lopásért kapok pénzbüntetést és ez a sikkasztásos ügynél egy súlyosbító körülmény (visszaesőnek számítok) ebben az esetben? A bíróságon az ítélethozatalnál ezt megemlíthetik?
Várom a választ! Köszönöm