Büntetés elévülése


Dr.Attika # 2017.04.20. 10:51
Öreg Tölgy # 2017.03.19. 10:51

5 év alatt, de a büntetés foganatosítása érdekében tett minden intézkedés félbeszakítja.

saguara # 2017.03.19. 08:54

Üdv ..A kérdésem az lenne hogy Tartás elmulasztás VÉTSÉGE végett kaptam 50 nap közmunkát de nem dolgoztam le végig ezért a maradék időt átváltoztatták letöltendöre ha nem vonulok be akkor mennyi idő alatt évülne el ? Vétségről van szó nem büntettröl... .. A választ előre is köszönöm ..

ObudaFan # 2017.02.26. 16:14

Lehetséges-e, hogy az ügy már elévült? Mivel én úgy tudom, hogy az idézések és pl. a vádemelés, valamint a vád kézbesítése belső intézkedésnek számít, így nem szakad félbe az elévülési idő.

Rosszul tudod.

Most 2017. februárjában szintén volt egy amin alapos okkal nem jelentem meg.

És ezt igazolással ki is mentetted? NEm kérted előtte, hogy a távollétedben is folytassanak eljárást?

Dlaci1990 # 2017.02.26. 15:21

Üdvözlök mindenkit!
Olyan problémám van, hogy régebben (3 éven túl) garázdaság vétsége miatt kaptam pénzbírságot, illetve egy összeszólalkozásból kifolyólag zaklatás vétsége miatt pénzbírságot, de mint már mondtam, régen történt. A kérdésem az lenne, ha én a jövőben szeretnék akár a rendőrséghez vagy Büntetés végrehajtáshoz jelentkezni ezek a kifogástalan életvitel ellenőrzésnél addigra már elavulnak vagy azonnali elutasítást von maga után? Válaszukat előre is köszönöm szépen.

Mr.Smith # 2017.02.24. 14:06

Tisztelt Jogi Fórum!

Én 2012. január 8.-tól 2012. január 10.-ik napjáig bűnügyi őrizetben voltam ezt követően szabad lábon vagyok.
2014. február 21. napján a következő vádakat emelte az ügyészség ellenem:

  • 1 rb. az 1978. évi IV. törvény 282. paragrafus 1. bekezdésébe ütköző megszerzéssel elkövetett kábítószerrel visszaélés bűntette,
  • 1 rb. az 1978. évi IV. törvény 282/A paragrafus 1. bekezdésébe ütköző és a 6. bekezdés a, pontja szerint minősülő kereskedéssel, csekély mennyiségre elkövetett kábítószerrel visszaélés vétségével.

Ezzel együtt a vád indítványozza, hogy próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést szabjon ki rám.

Azóta annyi történt, hogy tavaly 2016. szeptember 10.-én volt egy tárgyalás, ítélet nélkül. Most 2017. februárjában szintén volt egy amin alapos okkal nem jelentem meg. És most is kaptam egy idézést, hogy áprilisban szintén lesz még ebből az ügyből tárgyalásom amin nyilván meg fogok jelenni.

A kérdéseim a következők:

  • Lehetséges-e, hogy az ügy már elévült? Mivel én úgy tudom, hogy az idézések és pl. a vádemelés, valamint a vád kézbesítése belső intézkedésnek számít, így nem szakad félbe az elévülési idő.

Tudomásom szerint a régi btk.-t kell alkalmazni.

  • Távollétemben lehet-e a beidézett tanúkat a bírósági tárgyaláson meghallgatni?
  • Érdemes-e panaszt tenni az ügy elhúzódása miatt? Mivel rendre azt tapasztaljuk a családommal, hogy egy olyan ügyben igen részletesen ismételgessek el mindent amire gyakorlatilag már nem lehet ilyen részletességgel válaszolni, mint ahogy azt ők elvárnák. Arra a következtetésre jutottunk, hogy szándékosan nem akarnak ítéletet hozni inkább kellene nekik egy jó megbízhatatlan vallomás amibe az ügyvédek ebben az esetben bele tudnának kapaszkodni, mivel Én csak a II.r vádlott vagyok és az én vallomásaim alapján jutottak el az I. r vádlotthoz akit véleményünk szerint nem kívánnak elítélni.
  • Érdemes lenne-e ez ügyben bármilyen panaszt tenni?

Már nem egy munkahelyet vesztettem el azmiatt, hogy látják milyen ügyekben kell a bíróságra, illetve kihallgatásra járnom. de hát kérem tisztelettel mikor volt már ez??? Azóta megnősültem stb. csak az ügy húzódása kapcsol össze engem ezekkel a dolgokkal!
Meddig kell még tűrnöm és milyen jogi kiskapuk létezhetnek a számomra?

Kérem a Tisztelt Fórumot, hogy minden kérdésemre válaszoljanak, mivel ezek a legfontosabb kérdések amire senkitől nem kaptunk egyenes választ eddig és mert ahogy mint feljebb is írtam szerintünk a fejétől bűzlik a hal...

Válaszukat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2017.02.03. 22:21

A többiből valószínűleg lehet, az alapján, amit írtál, hogy még mind folyamatban van.

tiborman # 2017.02.03. 19:07

értem, Akkor a 20 hónap minden féle képen maradni fog de attól függetlenül a többiből lehet egy fajta ősz büntetés? el nézést a sok kérdésért.

Öreg Tölgy # 2017.02.03. 18:25

Hát ha az újabb bűncselekmények a korábbi elsőfokú ítélet után lettek elkövetve, akkor nem fogsz találni olyan ügyvédet, aki az összbüntetést elintézi. Olyat feltehetően igen, aki jól lehúz, aztán széttárja a kezét (elnézést attól, akire nem vonatkozik).

tiborman # 2017.02.03. 16:50

Akkor magyarul nekem jár az ősz büntetés,Csak egy ügyvédet kell meg kérjem hogy vállalja el igaz?

ObudaFan # 2017.02.02. 13:06

Kérni kell, amire lehet. A korábbi ítélet után elkövetett bűncselekményekre nem lehet, ahogy arról szó volt.

tiborman # 2017.02.02. 08:55

A 20 hónap utáni büncselekmények már utána jöttek tehát az után történt,Még Annyi kérdésem lenne hogy nekem kell kérjem az őszbüntetést Vagy automatikusan létre jön? válaszát köszönöm

Öreg Tölgy # 2017.02.01. 19:46

Ha a folyamatban lévő ügyben végrehajtandó szabadságvesztést szabnak ki, akkor lehet azt összbüntetésbe foglalni a már meglévő 20 hónappal, ha az újabb ítélettel elbírált valamennyi bűncselekményt a 20 hónappal végződött ügyben hozott elsőfokú ítélet előtt követte el.

tiborman # 2017.02.01. 17:48

Tiszteletem, Arról szeretnék érdeklődni hogy, Hogyan működne Az őszbüntetés Ugyan is nekem van jog erős 20 hónap bőrtőn büntetésem és ezen kivűl van folyamatban lévő 3 Tárgyalásom Maga az ügy Szabálysértés kisebb kárt okozott üzletszerűen el követett csalás, magyarul arra lennék kiváncsi hogy mik az esélyeim válaszát előre is köszönöm.

Öreg Tölgy # 2017.01.28. 07:29

Nem arról van só, hogy nem évül el, csak arról, hogy nem szabálysértésként, hanem bűncselekményként évül el, ami a 7 évvel ezelőtti szabályozás szerint 3 év volt, de minden eljárási cselekmény miatt újraindul. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy egy 150 ezer forint kárt okozó cselekmény miatt 7 évig folyik a nyomozás, és utána találják meg a gyanúsítottat. Úgyhogy szerintem továbbra is az utolsó mondatomban írt eset lesz a megoldás.

Segafredo1966 # 2017.01.27. 21:18

Köszönöm a válaszokat. Ha jól értem akkor nem évül el ha az érték (azt hiszem) 150e körüli összeg volt. Akkor mi a helyzet?

Öreg Tölgy # 2017.01.27. 17:16

Akkor évült el, ha szabálysértés, amit viszont nehezen hiszek, mert a kérdező 200.000 forintot el nem érő értékről írt. Igaz, hogy az 50.000 forint sem éri el a 200.000-t, e feltehetően akkor nem így fogalmazott volna.

Viszont 7 évvel ezelőtt még a régi Btk. volt, a kisebb értékre elkövetett bűncselekménynek akkor is 3 év alatt el kellett volna évülnie. Kivéve, ha folyamatosan folyt a nyomozás az ügyben, amit megint csak nehezen hiszek.

Úgyhogy szerintem az a megoldás, hogy két külön, egymással össze nem függő ügyről van szó.

ObudaFan # 2017.01.27. 15:03

Ha valóban szabálysértés, akkor elevult.

Segafredo1966 # 2017.01.27. 10:01

Sziasztok!
Az egyik ismerősöm még 2010-ben csinált egy szabálysértést, de a tétel nem érte el a 200 000Ft-ot. Most hét év után kapott egy idézést lopás szabálysértés ügyben. Valószínűleg készült felvétel róla, de eddig ismeretlen tettes után nyomoztak. Ha azonosították úgy mire számíthat? Hét év után elévült az ügy, illetve a büntethetősége vagy sem?
Előre is köszönöm a választ!

FehérHolló # 2017.01.26. 21:33

Tisztelt Ügyvédek!
Félbeszakíthatja-e a felfüggesztett börtönbüntetés végrehajthatóságának elévülését az az európai elfogatóparancs, amelyet egy olyan letöltendő börtönbüntetés foganatosításának céljából adtak ki, amely a fenti felfüggesztett büntetés végrehajtását rendelte el, azonban az elfogatóparancs kimondottan csak 1 rendbeli bűncselekményt említ, tehát a letöltendő büntetésen kívül nem tesz említést arról a felfüggesztett büntetésről, amelynek végrehajtását a letöltendő börtönbüntetést kiszabó ítélet elrendelte?
Előre is köszönöm válaszukat!

zsolesz7706 # 2015.03.25. 06:16

Sziasztok!
A kérdésem az lenne?Egyik ismerősömnek tegnap be kellet volna vonulnia börtönbe 32 hónapra Pálhalmára.Ezt nem tette meg családi okok miatt szüksége lenne még 2-3 napra hogy úgy vonulhasson be hogy ne maradjon a családja fedél nélkül.Ergo nem akar megszökni a büntetése alól.
A fő gond az az hogy ma mennie kellene a rendőrségre egy kihallgatásra ahol szintén gyanúsított de fél be menni.A kérdés az az igazából hogy a rendőrség látja azt már hogy az emberünknek tegnap be kellett volna vonulnia már a Bv-be?

folyami géb # 2015.03.23. 15:46

Hát már hogy a fenébe évült volna el. Minden egyes eljárási cselekmény megszakította.

Dr.Attika # 2015.03.23. 15:44
skorpo # 2015.03.23. 15:34

KÉRDEZEM:
Elévült az ügy???
5 évvel korábbi dolgokért - telefonálás, internet, személyes megkeresés volt...

Nem vagyok felelősségre vonható???

folyami géb # 2015.03.23. 15:28

Ezt most mondod vagy kérdezed?